Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 2:57:51 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:06:00 |
Dato | 14. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 109,8 km |
Distance (omgang) | 18,3 km |
Gennemsnit omgang | 29:38 37,04 km/t |
Hurtigste omgang | 28:46 38,15 km/t |
Langsomste omgang | 30:54 35,52 km/t |
Deltager (#81)
Rasmus Søjberg Pedersen | |
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 | |
Danmark | |
Mand, 16 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 29:20 | 37,42 km/t | 29:20 | 2 | 12:35:20 | |||
Omgang 2 | 29:24 | 37,33 km/t | 58:45 | 10 | 13:04:45 | |||
Omgang 3 | 29:41 | 36,99 km/t | 1:28:26 | 13 | 13:34:26 | |||
Omgang 4 | 28:46 | 38,15 km/t | 1:57:12 | 10 | 14:03:12 | |||
Omgang 5 | 29:43 | 36,93 km/t | 2:26:56 | 11 | 14:32:56 | |||
Omgang 6 | 30:54 | 35,52 km/t | 2:57:51 | 10 | 15:03:51 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Rasmus Søjberg
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 9 | 15 omgange | 2:51:56 | 45,01 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 53 | 6 omgange | 3:12:50 | 46,30 km/t | 1:17 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 19 | 12 omgange | 4:03:01 | 44,44 km/t | 1:21 min/km |
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 180,7 KM | 1 | 4:18:27 | 4:18:27 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
U23 DM og Master DM TT 2023 - Holstebro CC | 02-09-2023 | 32,2 KM | 4 | 37:38 | 37:38 | 51,33 km/t | 1:10 min/km |
Varde Classic 2023 | 27-08-2023 | 115 KM | 3 | 2:48:20 | 2:48:20 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 211 KM | 38 | 4:50:12 | 4:50:10 | 43,63 km/t | 1:22 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 5 | 14-09-2021 | 60 KM | 2 | 1:19:27 | 1:19:19 | 45,38 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 6 | 10 omgange | 2:48:13 | 44,23 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 7 | 11 omgange | 1:01:17 | 45,23 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 9 | 13:08 | 13:08 | 48,37 km/t | 1:14 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 3 | 03-08-2021 | 58 KM | 2 | 1:13:47 | 1:13:44 | 47,19 km/t | 1:16 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 7 | 17:37,54 | 17:37,54 | 47,66 km/t | 1:15 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 2 | 1:08:23 | 1:08:23 | 2,11 km/t | 28:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 186 KM | 3 | 4:19:56 | 4:19:56 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 67,5 KM | 2 | 1:46:47 | 1:46:46 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 186 KM | 2 | 4:35:28 | 4:35:28 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 10 | 4:33,76 | 4:33,76 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 6 | 4 omgange | 2:23:23 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 7 | 4 omgange | 2:33:10 | 39,64 km/t | 1:30 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 4 | 6 omgange | 2:47:13 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 1 | 6 omgange | 2:54:05 | 37,64 km/t | 1:35 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 2 | 6 omgange | 2:23:28 | 37,64 km/t | 1:35 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 3 | 6 omgange | 3:05:31 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 11 | 8 omgange | 2:41:59 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 7 | 7 omgange | 3:04:47 | 38,64 km/t | 1:33 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 9 | 6 omgange | 3:07:03 | 37,91 km/t | 1:34 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 17 | 8 omgange | 2:24:46 | 37,23 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 24 | 5 omgange | 2:59:15 | 38,49 km/t | 1:33 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 18 | 4 omgange | 50:00 | 12,48 km/t | 4:48 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 9 | 6 omgange | 45:07 | 21,54 km/t | 2:47 min/km |
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk | 17-11-2018 | 2,65 KM | 7 | 7 omgange | 56:31 | 19,69 km/t | 3:02 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 10 | 8 omgange | 1:45:12 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 6 | 3 omgange | 2:04:49 | 39,65 km/t | 1:30 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 2 | 3 omgange | 1:56:18 | 36,37 km/t | 1:38 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 8 | 3 omgange | 1:54:37 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 4 | 3 omgange | 1:52:55 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 4 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
SEPE Extreme Challenge 2018 | 08-09-2018 | 8 KM | 451 | 2:09:31 | 1:24:35 | 5,67 km/t | 10:34 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 10 | 4 omgange | 1:59:40 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 9 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 24 | 11 omgange | 1:10:30 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 14 | 0:00 | 5:59:11 | 0,70 km/t | 1:25:31 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 20 | 6 omgange | 2:04:16 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 11 | 5 omgange | 2:09:09 | 36,00 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 17 | 15 omgange | 35:16 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 19 | 4 omgange | 1:55:31 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 28 | 2:15:44 | 21:44 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 31 | 5 omgange | 1:50:48 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 46 | 3 omgange | 1:45:28 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 18 | 5 omgange | 1:50:26 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 17 | 7 omgange | 1:36:15 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 25 | 3 omgange | 2:00:43 | 37,87 km/t | 1:35 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 16 | 4 omgange | 1:47:15 | 36,70 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 25 | 4 omgange | 1:50:55 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 22 | 3 omgange | 1:56:52 | 35,42 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 24 | 3 omgange | 1:47:11 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk