Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | C |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:36:45 |
Point | 10 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:10:00 |
Dato | 22. september 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 101,2 km |
Distance (omgang) | 25,3 km |
Gennemsnit omgang | 39:11 38,73 km/t |
Hurtigste omgang | 35:45 42,46 km/t |
Langsomste omgang | 42:38 35,59 km/t |
Deltager (#91)
Rasmus Kristensen | |
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 | |
Danmark | |
Mand, 21 år (26 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 35:45 | 42,46 km/t | 35:45 | 14 | 10:45:45 | |||
Omgang 2 | 39:55 | 38,02 km/t | 1:15:40 | 17 | 11:25:40 | |||
Omgang 3 | 38:26 | 39,49 km/t | 1:54:06 | 6 | 12:04:06 | |||
Omgang 4 | 42:38 | 35,59 km/t | 2:36:45 | 4 | 12:46:45 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Rasmus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Varde Classic 2023 | 27-08-2023 | 115 KM | 7 | 2:50:22 | 2:50:22 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #3 Tjæreborg | 22-08-2023 | 60 KM | 6 | 1:30:08 | 1:29:21 | 40,29 km/t | 1:29 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #2 Bramming | 20-06-2023 | 58 KM | 2 | 1:22:28 | 1:22:18 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #1 Varde | 23-05-2023 | 64 KM | 4 | 1:37:18 | 1:37:18 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
Varde Classic 2022 | 28-08-2022 | 115 KM | 9 | 2:44:54 | 2:44:54 | 41,84 km/t | 1:26 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #4 Tarp | 09-08-2022 | - | 2 | 1:22:49 | 1:22:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #3 Bramming | 21-06-2022 | 58 KM | 10 | 1:25:05 | 1:24:45 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #2 Tjæreborg | 17-05-2022 | 60 KM | 5 | 1:37:09 | 1:37:00 | 37,11 km/t | 1:37 min/km |
Bent Pedersen Cup 2022 #1 Varde | 26-04-2022 | 64 KM | 3 | 1:34:12 | 1:34:06 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 6 | 4 omgange | 2:41:36 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 5 | 14-09-2021 | 60 KM | 4 | 1:23:01 | 1:23:01 | 43,36 km/t | 1:23 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 4 | 5 omgange | 2:31:58 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 9 | 6 omgange | 2:20:15 | 38,50 km/t | 1:33 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 3 | 03-08-2021 | 58 KM | 7 | 1:16:51 | 1:16:51 | 45,28 km/t | 1:19 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 67 | 21:22,55 | 21:22,55 | 39,30 km/t | 1:31 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 62 | 1:21:57 | 1:21:57 | 1,76 km/t | 34:08 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 186 KM | 49 | 4:48:46 | 4:48:46 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 67,5 KM | 51 | 1:48:05 | 1:48:05 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 186 KM | 54 | 4:36:38 | 4:36:38 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 64 | 5:07,57 | 5:07,57 | 37,45 km/t | 1:36 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 2 | 29-06-2021 | 11,6 KM | 5 | 5 omgange | 1:20:07 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 1 | 15-06-2021 | 65,5 KM | 6 | 4 omgange | 1:32:32 | 169,88 km/t | 0:21 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C2 | 13-06-2021 | 5,8 KM | 4 | 4 omgange | 1:09:49 | 19,94 km/t | 3:00 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 5 | 4 omgange | 2:41:40 | 40,97 km/t | 1:27 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:35:28 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 14 | 7 omgange | 2:35:10 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 19 | 5 omgange | 2:46:04 | 42,99 km/t | 1:23 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 7 | 6 omgange | 2:51:14 | 38,47 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 6 | 5 omgange | 2:50:12 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 5 | 12 omgange | 2:31:16 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 4 omgange | 2:32:19 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 2 | 3 omgange | 1:51:54 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 8 | 6 omgange | 2:18:07 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 10 | 6 omgange | 2:27:17 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 2 | 11 omgange | 1:09:41 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 4 | 11 omgange | 1:09:41 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 4 | 0:00 | 7:08:32 | 0,59 km/t | 1:42:01 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 16 | 7 omgange | 2:22:51 | 36,46 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 11 | 7 omgange | 2:22:51 | 36,46 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 11 | 7 omgange | 3:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 6 | 7 omgange | 3:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 13 | 14 omgange | 33:31 | 35,09 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 10 | 14 omgange | 33:31 | 35,09 km/t | 1:42 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 5 | 6 omgange | 2:51:53 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 6 | 7 omgange | 2:30:31 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 16 | 4 omgange | 2:16:10 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 8 | 7 omgange | 2:34:45 | 39,08 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 7 | 5 omgange | 2:26:22 | 40,38 km/t | 1:29 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 7 | 6 omgange | 2:17:54 | 39,16 km/t | 1:31 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 3 | 4 omgange | 2:33:20 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 7 | 6 omgange | 2:28:02 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 12 | 6 omgange | 2:44:06 | 39,05 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 10 | 4 omgange | 2:35:07 | 35,59 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 7 | 5 omgange | 2:57:57 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: hfrederiksen86@icloud.com