Resultat
9 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 9 |
Samlet tid | 2:43:57 |
Nettotid | 2:43:57 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:30:00 |
Dato | 2. juni 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 109,8 km |
Distance (omgang) | 12,2 km |
Gennemsnit omgang | 18:13 40,17 km/t |
Hurtigste omgang | 16:47 43,61 km/t |
Langsomste omgang | 23:07 31,65 km/t |
Deltager (#82)
Frederik Lund | |
Team OK Kvickly Odder | |
Danmark | |
Mand, 21 år (26 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 23:07 | 31,65 km/t | 23:07 | 14 | 12:53:07 | |||
Omgang 2 | 16:47 | 43,61 km/t | 39:54 | 8 | 13:09:54 | |||
Omgang 3 | 16:54 | 43,30 km/t | 56:49 | 6 | 13:26:49 | |||
Omgang 4 | 17:21 | 42,15 km/t | 1:14:11 | 15 | 13:44:11 | |||
Omgang 5 | 17:34 | 41,63 km/t | 1:31:46 | 16 | 14:01:46 | |||
Omgang 6 | 18:09 | 40,30 km/t | 1:49:56 | 15 | 14:19:56 | |||
Omgang 7 | 17:15 | 42,43 km/t | 2:07:11 | 11 | 14:37:11 | |||
Omgang 8 | 18:34 | 39,40 km/t | 2:25:45 | 14 | 14:55:45 | |||
Omgang 9 | 18:14 | 40,14 km/t | 2:44:00 | 17 | 15:14:00 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 44 KM | 26 | 59:13,16 | 59:13,16 | 44,58 km/t | 1:20 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 39 | 10 omgange | 1:56:17 | 44,37 km/t | 1:21 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 75 | 6 omgange | 3:47:05 | 43,75 km/t | 1:22 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 16 | 7 omgange | 3:16:21 | 43,42 km/t | 1:22 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 13 | 34:24 | 34:24 | 47,09 km/t | 1:16 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 79 | 4 omgange | 1:08:12 | - | - |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 50 | 9 omgange | 2:54:42 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 46 | 11 omgange | 1:10:22 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 46 | 11 omgange | 1:10:22 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 39 | 14:39 | 14:39 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 12 | 5 omgange | 3:05:39 | 44,60 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 22 | 6 omgange | 3:35:53 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 28 | 6 omgange | 3:47:07 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 135,6 KM | 25 | 9 omgange | 3:21:10 | 363,97 km/t | 0:09 min/km |
Spar Nords Gadeløb Skive 2019 | 09-08-2019 | 1 KM | 36 | 36 omgange | 1:14:45 | 28,89 km/t | 2:04 min/km |
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars | 08-08-2019 | 1,4 KM | 32 | 14 omgange | 36:00 | - | - |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 40 KM | 47 | 52:11 | 52:11 | 45,98 km/t | 1:18 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 130,4 KM | 13 | 3:04:11 | 3:04:10 | 42,48 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 38 | 7 omgange | 2:48:37 | 44,34 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 159 KM | 66 | 3:47:55 | 3:47:55 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 153,6 KM | 59 | 3:35:48 | 3:35:48 | 42,70 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 50 | 7 omgange | 3:15:44 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 48 | 15 omgange | 3:07:55 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 25 | 6 omgange | 3:39:38 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 25 | 7 omgange | 4:01:59 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 16 | 8 omgange | 2:54:57 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 18 | 8 omgange | 3:10:43 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,8 KM | 10 | 33 omgange | 1:17:41 | 45,88 km/t | 1:18 min/km |
Skive Gadeløb (DCU) | 10-08-2018 | - | 27 | 35 omgange | 1:11:15 | 0,00 km/t | - min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 23 | 15 omgange | 3:44:03 | 45,39 km/t | 1:19 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 1 | 6 omgange | 3:41:19 | 41,48 km/t | 1:26 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 37 | 8 omgange | 3:44:12 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 29,5 KM | 33 | 5:30:15 | 41:15 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 63 | 6 omgange | 3:22:26 | 42,32 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 49 | 10 omgange | 3:35:12 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Frederikshøj | 13-05-2018 | 6,3 KM | 5 | 10 omgange | 1:31:56 | 41,12 km/t | 1:27 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 7 | 8 omgange | 3:45:31 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 16 | 9 omgange | 3:18:18 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 26 | 6 omgange | 3:42:05 | 41,17 km/t | 1:27 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 18 | 9 omgange | 3:29:23 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 8 | 8 omgange | 3:25:11 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com