Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:46:05 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:17:00 |
Dato | 21. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 69 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 35:21 39,02 km/t |
Hurtigste omgang | 34:10 40,39 km/t |
Langsomste omgang | 36:01 38,31 km/t |
Deltager
Acke DAHLBLOM | |
Södertälje Cykelklubb | |
Sverige | |
Mand, 14 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 34:10 | 40,39 km/t | 34:10 | 37 | 09:51:10 | |||
Omgang 2 | 36:01 | 38,31 km/t | 1:10:11 | 29 | 10:27:11 | |||
Omgang 3 | 35:53 | 38,44 km/t | 1:46:05 | 27 | 11:03:05 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Acke
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 89 | 10 omgange | 3:23:51 | 36,50 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 90 | 11 omgange | 1:26:01 | 32,22 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 77 | 14:40 | 14:40 | 43,36 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 15-07-2023 | 14 KM | 26 | 18:00,63 | 18:00,63 | 46,64 km/t | 1:17 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 14-07-2023 | 2,3 KM | 22 | 23 omgange | 1:10:44 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 13-07-2023 | 7,5 KM | 19 | 8 omgange | 1:25:22 | 42,17 km/t | 1:25 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 12-07-2023 | 31,2 KM | 3 | 6 omgange | 4:19:43 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 11-07-2023 | 31,2 KM | 13 | 5 omgange | 3:31:35 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 10-07-2023 | 3,2 KM | 13 | 4:41,07 | 4:41,07 | 41,00 km/t | 1:27 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 25-06-2023 | 7,7 KM | 19 | 24 omgange | 4:48:24 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 22-06-2023 | 31 KM | 27 | 39:27,82 | 39:27,82 | 47,13 km/t | 1:16 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 04-06-2023 | 31 KM | 14 | 6 omgange | 4:20:12 | 42,89 km/t | 1:23 min/km |
Falkenloppet 2023 | 03-06-2023 | 10 KM | 12 | 13 omgange | 3:00:25 | 43,23 km/t | 1:23 min/km |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 01-05-2023 | 11 KM | 21 | 15 omgange | 3:47:48 | 43,46 km/t | 1:22 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 30-04-2023 | 4,3 KM | 11 | 15 omgange | 1:32:54 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 29-04-2023 | 11,2 KM | 4 | 10 omgange | 2:30:51 | 44,55 km/t | 1:20 min/km |
Götene GP | 23-04-2023 | - | 10 | 34 omgange | 58:32 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 22-04-2023 | 13,2 KM | 6 | 10 omgange | 3:18:50 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
Östgötaloppet 2023 | 16-04-2023 | 115 KM | 59 | 1 omgange | 2:43:45 | 42,14 km/t | 1:25 min/km |
Östgötatempot 2023 | 15-04-2023 | 15 KM | 9 | 19:08,26 | 19:08,26 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
Svenska Mästerskapen Cykelcross 2023 Ring Knutstorp | 27-11-2022 | 2,4 KM | 9 | 8 omgange | 1:03:55 | 18,02 km/t | 3:19 min/km |
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 4 | 20-11-2022 | 3 KM | 7 | 7 omgange | 59:47 | 21,07 km/t | 2:50 min/km |
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 3 | 19-11-2022 | 3 KM | 3 | 7 omgange | 56:36 | 22,26 km/t | 2:41 min/km |
Börjessons CX-Pokal #4 Alingsås 2022 | 13-11-2022 | 2,5 KM | 3 | 8 omgange | 52:42 | 22,76 km/t | 2:38 min/km |
Börjessons CX-Pokal #3 - Alingsås 2022 | 12-11-2022 | 2,5 KM | 7 | 8 omgange | 51:59 | 23,08 km/t | 2:35 min/km |
Stockholm Cyclocross UCI C2 SWECUP | 16-10-2022 | - | 16 | 2 omgange | 13:16 | - | - |
CX Täby Park UCI C2 SWECUP | 15-10-2022 | - | 10 | 9 omgange | 1:05:55 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX-pokalen Nord 2022 deltävling 2 | 02-10-2022 | - | 5 | 8 omgange | 54:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX-pokalen Nord 2022 deltävling 1 | 01-10-2022 | - | 6 | 9 omgange | 1:00:30 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 28-08-2022 | 18 KM | 3 | 5 omgange | 2:22:01 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 27-08-2022 | 20 KM | 1 | 27:32,03 | 27:32,03 | 43,58 km/t | 1:22 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 27-08-2022 | - | 6 | 21 omgange | 34:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 26-08-2022 | 1,1 KM | 1 | 1:59,29 | 1:59,29 | 33,20 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 90 | 10 omgange | 1:24:05 | 29,96 km/t | 2:00 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 16-07-2022 | 14 KM | 6 | 18:33,91 | 18:33,91 | 45,25 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 15-07-2022 | 2,3 KM | 14 | 19 omgange | 1:02:32 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 14-07-2022 | 31 KM | 1 | 4 omgange | 2:58:17 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 13-07-2022 | 7,5 KM | 16 | 7 omgange | 1:17:27 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 12-07-2022 | 31 KM | 7 | 4 omgange | 3:07:56 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 11-07-2022 | 3,2 KM | 6 | 4:47,30 | 4:47,30 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 25-06-2022 | 9,3 KM | 5 | 13 omgange | 3:13:04 | 37,57 km/t | 1:35 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 23-06-2022 | 31 KM | 5 | 41:46,01 | 41:46,01 | 44,53 km/t | 1:20 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 11 | 6 omgange | 2:32:16 | 42,55 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 01-05-2022 | 60 KM | 8 | 3:07:42 | 3:07:40 | 19,18 km/t | 3:07 min/km |
Kinnekulleloppet | 23-04-2022 | 29,5 KM | 3 | 4 omgange | 3:03:10 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
Svenska Mästerskapen i Cykelcross 2022 | 21-11-2021 | 2,8 KM | 6 | 6 omgange | 45:23 | 22,21 km/t | 2:42 min/km |
UppsalaCrossen SWE Cup | 24-10-2021 | 2,4 KM | 5 | 8 omgange | 57:11,71 | 20,14 km/t | 2:58 min/km |
UppsalaCrossen CX-Pokalen | 23-10-2021 | 2,4 KM | 13 | 7 omgange | 50:14,86 | 20,06 km/t | 2:59 min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross | 10-10-2021 | - | 14 | 7 omgange | 46:17 | 0,00 km/t | - min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park | 09-10-2021 | - | 17 | 6 omgange | 40:36 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX SWE-cup | 26-09-2021 | - | 5 | 9 omgange | 1:01:23,94 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX-pokalen | 25-09-2021 | - | 14 | 8 omgange | 54:55,84 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 29-08-2021 | 18 KM | 6 | 2:13:11 | 2:13:10 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 28-08-2021 | 20 KM | 6 | 28:15,99 | 28:15,99 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 28-08-2021 | - | 12 | 22 omgange | 34:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 27-08-2021 | 1,1 KM | 7 | 2:15,81 | 2:15,81 | 29,16 km/t | 2:03 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 24-07-2021 | 11 KM | 13 | 9 omgange | 2:19:20 | 42,63 km/t | 1:24 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 19 | 19:17,31 | 19:17,31 | 43,55 km/t | 1:22 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 24 | 1:00:35 | 1:00:31 | 2,38 km/t | 25:12 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 124 KM | 29 | 3:05:55 | 3:05:55 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 52,5 KM | 15 | 1:19:16 | 1:19:16 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 123,5 KM | 43 | 3:15:20 | 3:15:20 | 37,94 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 23 | 4:56,01 | 4:56,01 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 19-06-2021 | 7,6 KM | 16 | 15 omgange | 2:42:46 | 42,02 km/t | 1:25 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 24 | 8 omgange | 1:57:47,05 | 42,79 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 23-05-2021 | 148 KM | 58 | 3:52:12 | 3:52:12 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Östgötaloppet 2020 | 27-09-2020 | 52 KM | 4 | 8 omgange | 1:15:00 | 332,73 km/t | 0:10 min/km |
Östgötatempot 2020 | 26-09-2020 | 15 KM | 5 | 21:36,36 | 21:36,36 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 15-08-2020 | 2,4 KM | 19 | 9 omgange | 31:57 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 24 | 5 omgange | 2:03:56 | 37,76 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 30 | 0:00 | 4:54:01 | 3,18 km/t | 18:50 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 38 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 42 | 10 omgange | 1:03:36 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 52 | 16:20 | 16:20 | 38,91 km/t | 1:32 min/km |
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 2020 | 25-07-2020 | 16 KM | 6 | 23:50,73 | 23:50,73 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 40 | 3 omgange | 1:32:36 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 23 | 3 omgange | 1:15:54 | 33,67 km/t | 1:46 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 21 | 3 omgange | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 26 | 3 omgange | 1:21:02 | 31,98 km/t | 1:52 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk