Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | D |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:10:51 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:30:00 |
Dato | 20. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 85,6 km |
Distance (omgang) | 21,4 km |
Gennemsnit omgang | 32:42 39,25 km/t |
Hurtigste omgang | 32:20 39,70 km/t |
Langsomste omgang | 33:08 38,74 km/t |
Deltager (#123)
Daniel Eriksen | |
Give Cykelklub | |
Danmark | |
Mand, 22 år (27 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 32:59 | 38,92 km/t | 32:59 | 18 | 11:02:59 | |||
Omgang 2 | 32:20 | 39,70 km/t | 1:05:19 | 29 | 11:35:19 | |||
Omgang 3 | 32:23 | 39,64 km/t | 1:37:43 | 10 | 12:07:43 | |||
Omgang 4 | 33:08 | 38,74 km/t | 2:10:51 | 16 | 12:40:51 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 3 | 20-08-2023 | 84 KM | 1 | 2:28:02 | 2:28:02 | 34,04 km/t | 1:45 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 19-08-2023 | 131 KM | 3 | 3:47:29 | 3:47:29 | 34,55 km/t | 1:44 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 1 | 18-08-2023 | 17 KM | 1 | 30:21,33 | 30:21,33 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
Dirty Jutland 2023 | 22-04-2023 | 219779 Meter | 9 | 7:49:00 | 7:09:47 | 30,68 km/t | 1:57 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 4 | 24-08-2021 | 65,5 KM | 3 | 1:24:27 | 1:24:14 | 46,65 km/t | 1:17 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 9 | 36 omgange | 42:06 | 51,29 km/t | 1:10 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 11 | 4 omgange | 2:37:35 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 11 | 5 omgange | 2:20:09 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 6 | 7 omgange | 2:29:06 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 3 | 2 omgange | 27:09 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 5 | 8 omgange | 2:03:35 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H40 | 23-08-2020 | 18,4 KM | 5 | 6 omgange | 2:36:28 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 11 | 4 omgange | 2:43:38 | 40,48 km/t | 1:28 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:21:32 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 4 | 6 omgange | 2:35:43 | 42,54 km/t | 1:24 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 20 | 6 omgange | 2:48:31 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 15 | 7 omgange | 2:37:52 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 7 | 7 omgange | 2:53:36 | 37,50 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 14 | 7 omgange | 2:53:35 | 37,50 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 4 | 8 omgange | 2:35:14 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 12 | 8 omgange | 2:35:14 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 4 | 7 omgange | 2:39:08 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 5 | 7 omgange | 2:39:08 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 5 | 15:00 | 15:00 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 9 | 15:00 | 15:00 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 3 | 6 omgange | 1:52:06 | 38,85 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 4 | 4 omgange | 2:37:54 | 38,76 km/t | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 5 | 5 omgange | 1:58:01 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 5 | 4 omgange | 2:26:22 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 2 | 6 omgange | 2:20:27 | 36,65 km/t | 1:38 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 7 | 4 omgange | 2:00:52 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 11 | 4 omgange | 1:45:17 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 5 | 4 omgange | 2:22:34 | 38,71 km/t | 1:32 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 7 | 4 omgange | 2:00:19 | 36,50 km/t | 1:38 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk