Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:06:32 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:15:00 |
Dato | 20. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 39,3 km |
Distance (omgang) | 13,1 km |
Gennemsnit omgang | 22:10 35,43 km/t |
Hurtigste omgang | 20:54 37,60 km/t |
Langsomste omgang | 22:53 34,35 km/t |
Deltager (#14)
Magnus OConnor | |
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 | |
Danmark | |
Mand, 13 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 20:54 | 37,60 km/t | 20:54 | 17 | 09:35:54 | |||
Omgang 2 | 22:45 | 34,54 km/t | 43:39 | 26 | 09:58:39 | |||
Omgang 3 | 22:53 | 34,35 km/t | 1:06:32 | 25 | 10:21:32 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Magnus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 40 | 8 omgange | 3:07:36 | 38,38 km/t | 1:33 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 24 | 5 omgange | 3:15:41 | 33,11 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 71 | 9 omgange | 3:11:48 | 34,91 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 75 | 10 omgange | 1:12:03 | 34,97 km/t | 1:42 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 15-07-2023 | 14 KM | 64 | 21:13,05 | 21:13,05 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 14-07-2023 | 2,3 KM | 63 | 19 omgange | 1:21:30 | 32,17 km/t | 1:51 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 13-07-2023 | 18,8 KM | 58 | 7 omgange | 1:18:05 | 101,11 km/t | 0:35 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 12-07-2023 | 31,2 KM | 47 | 4 omgange | 3:04:59 | 40,48 km/t | 1:28 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 11-07-2023 | 31,2 KM | 62 | 3 omgange | 2:23:45 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 10-07-2023 | 3,2 KM | 71 | 5:39,18 | 5:39,18 | 33,96 km/t | 1:45 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 66 | 3:11:57 | 3:11:57 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 23 | 8 omgange | 2:47:02 | 37,36 km/t | 1:36 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 48 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #1 Varde | 23-05-2023 | 64 KM | 7 | 1:38:32 | 1:38:32 | 38,97 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 68 | 9:01:07 | 9:01:07 | 14,57 km/t | 4:07 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 68 | 8 omgange | 3:40:27 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 91 | 19:24,73 | 19:22,74 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 93 | 6 omgange | 40:46 | 15,01 km/t | 3:59 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 86 | 4 omgange | 2:02:33 | 37,79 km/t | 1:35 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 33 | 10 omgange | 3:07:48 | 29,33 km/t | 2:02 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 32 | 12 omgange | 2:38:21 | 34,10 km/t | 1:45 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 41 | 1:11:51 | 1:11:51 | 34,98 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 42 | 1 omgange | 9:32 | 32,67 km/t | 1:50 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 17 | 6 omgange | 2:34:24 | 34,97 km/t | 1:42 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 55 | 4 omgange | 2:41:12,61 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 76 | 6 omgange | 2:21:00 | 38,30 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 69 | 5 omgange | 3:10:54 | 33,63 km/t | 1:47 min/km |
Spar Nord Mors Rundt 2022 | 19-06-2022 | 109 KM | 9 | 2:46:18 | 2:46:12 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 32 | 4 omgange | 2:07:45 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 25 | 8 omgange | 1:45:05 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 14 | 3 omgange | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 11 | 3 omgange | 1:59:21 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 21 | 5 omgange | 1:43:40 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 24 | 7 omgange | 1:49:05 | 41,58 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 47 | 21:29,15 | 21:29,15 | 42,17 km/t | 1:25 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 19 | 6 omgange | 2:04:06 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 23 | 6 omgange | 1:49:25 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 55 | 5:22:38 | 5:22:38 | 2,90 km/t | 20:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 65 | 5 omgange | 1:41:03 | 36,81 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 67 | 10 omgange | 1:11:17 | 35,35 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 85 | 17:02 | 17:02 | 37,32 km/t | 1:36 min/km |
Spar Nord Mors Rundt 2021 | 04-07-2021 | 112 KM | 26 | 2:32:05 | 2:31:45 | 44,28 km/t | 1:21 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 25 | 3 omgange | 1:48:01 | 35,99 km/t | 1:40 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 34 | 5 omgange | 1:47:09 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 23 | 3 omgange | 1:48:50 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 38 | 5 omgange | 2:01:59 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 24 | 18 omgange | 45:28,01 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 24 | 23:10,85 | 23:10,85 | 37,53 km/t | 1:35 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 18 | 8 omgange | 1:32:18,46 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 22 | 2 omgange | 1:20:32,34 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 40 | 3 omgange | 2:16:17 | 36,45 km/t | 1:38 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 17 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 22 | 24:21 | 24:21 | 36,94 km/t | 1:37 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 23 | 4 omgange | 1:29:45 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 9 | 40 omgange | 40:55 | 43,99 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 5 | 14 omgange | 14:10 | 44,43 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 13 | 1:06 | 1:06 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 10 | 0:10 | 0:10 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 42 | 5 omgange | 2:07:38 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 48 | 0:00 | 5:08:19 | 3,04 km/t | 19:45 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 54 | 5 omgange | 1:34:32 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 58 | 10 omgange | 1:09:28 | 36,27 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 62 | 16:41 | 16:41 | 38,11 km/t | 1:34 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 20 | 3 omgange | 55:01 | 34,35 km/t | 1:44 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 12 | 2 omgange | 1:00:15 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 11 | 25:27,05 | 25:27,05 | 35,60 km/t | 1:41 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 29 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 28 | 22:27,07 | 22:27,07 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 16 | 5 omgange | 58:01 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 9 | 3 omgange | 59:02 | 33,53 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 22 | 3 omgange | 1:22:25 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 22 | 3 omgange | 1:22:25 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 27 | 3 omgange | 1:05:44 | 33,95 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 27 | 3 omgange | 1:05:44 | 33,95 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 23 | 7 omgange | 1:21:13 | 29,47 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 23 | 7 omgange | 1:21:13 | 29,47 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 21 | 8:36 | 8:36 | 36,91 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 21 | 8:36 | 8:36 | 36,91 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 17 | 3 omgange | 1:04:14 | 33,90 km/t | 1:46 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 21 | 4 omgange | 59:52 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 19 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 23 | 3 omgange | 1:15:50 | 33,94 km/t | 1:46 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 15 | 6 omgange | 1:33:50 | 28,77 km/t | 2:05 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 22 | 10 omgange | 1:03:34 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 21 | 2 omgange | 1:20:41 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 21 | 7 omgange | 1:10:36 | 32,72 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 27 | 5 omgange | 57:01 | 36,83 km/t | 1:37 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 17 | 1 omgange | 1:16:03 | 4,58 km/t | 13:06 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 14 | 6 omgange | 1:22:01 | 31,65 km/t | 1:53 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 31 | 2 omgange | 1:26:22 | 31,95 km/t | 1:52 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 6 | 3 omgange | 49:20 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 4 | 2 omgange | 39:08 | 32,19 km/t | 1:51 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 11 | 3 omgange | 48:06 | 29,93 km/t | 2:00 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 6 | 4 omgange | 44:47 | 32,68 km/t | 1:50 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 10 | 1 omgange | 44:59 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 14 | 2 omgange | 44:24 | 29,72 km/t | 2:01 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 6 | 3 omgange | 40:37 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 5,7 KM | 7 | 4 omgange | 54:58 | 24,88 km/t | 2:24 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 9,7 KM | 6 | 7:02:58 | 17:58 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 13 | 4 omgange | 42:42 | 32,59 km/t | 1:50 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 9 | 51:23 | 19:23 | 32,48 km/t | 1:50 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 18 | 2 omgange | 59:31 | 28,62 km/t | 2:05 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 21 | 2 omgange | 44:41 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 20 | 2 omgange | 56:04 | 30,81 km/t | 1:56 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 8 | 3 omgange | 53:36 | 30,22 km/t | 1:59 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 2 KM | 15 | 9 omgange | 38:27 | 28,09 km/t | 2:08 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 16 | 2 omgange | 1:10:49 | 27,79 km/t | 2:09 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 29 | 3 omgange | 1:32:55 | 25,38 km/t | 2:21 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk