Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U15 |
Points | 0 |
Details
Distance | 4.2 km |
Chip time | 4:27:36 |
Date | 29 July 2018 |
Details
Speed | 0.94 km/h |
Pace | 1:03:42 min/km |
Participant (#26)
Anders vos Sørensen | |
Nr Søby Cykel Klub | |
Denmark | |
Male, 14 years (20 today) |
Other results for Anders vos
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
VOGNSILDLØBET 2023 | 09/08/2023 | 66 KM | 7 | 1:50:39 | 1:50:30 | 35.83 km/h | 1:40 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 1 | 4 laps | 2:29:15 | 40.68 km/h | 1:28 min/km |
CK Aarhus | 17/09/2022 | 8 KM | 1 | 10 laps | 1:58:17 | 40.58 km/h | 1:28 min/km |
Spar Nords gadeløb - Skive | 12/08/2022 | 1 KM | 9 | 3 laps | 1:06:56 | 2.69 km/h | 22:18 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11/08/2022 | 1400 Metres | 1 | 18 laps | 38:38 | 39.13 km/h | 1:32 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 5 | 6 laps | 2:55:25 | 38.79 km/h | 1:32 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 23.8 KM | 1 | 5 laps | 2:58:10 | 40.07 km/h | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 24 | 8 laps | 3:22:27 | 38.41 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 29 | 5 laps | 1:59:24 | 39.44 km/h | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 1 | 16:08.11 | 16:08.11 | 46.11 km/h | 1:18 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 7 | 16 laps | 39:40 | 41.14 km/h | 1:27 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 12.2 KM | 2 | 7 laps | 2:12:52 | 38.56 km/h | 1:33 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 18.3 KM | 2 | 7 laps | 3:15:02 | 39.41 km/h | 1:31 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07/05/2022 | 14.4 KM | 7 | 6 laps | 2:16:48 | 37.89 km/h | 1:35 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 15 KM | 1 | 6 laps | 2:18:14 | 39.06 km/h | 1:32 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 39 | 4 laps | 2:13:19 | 41.40 km/h | 1:26 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 13 KM | 6 | 8 laps | 2:48:35 | 37.01 km/h | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 17.9 KM | 9 | 6 laps | 2:32:31 | 42.25 km/h | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 15 KM | 2 | 6 laps | 2:03:47 | 43.62 km/h | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22/10/2021 | 27 KM | 9 | 38:20 | 38:20 | 42.25 km/h | 1:25 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03/10/2021 | 19.2 KM | 3 | 6 laps | 2:54:03.86 | 39.71 km/h | 1:30 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02/10/2021 | 14.6 KM | 2 | 7 laps | 2:25:51.97 | 42.04 km/h | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 15 | 11 laps | 2:11:48 | 43.06 km/h | 1:23 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 27.6 KM | 3 | 4 laps | 2:35:09 | 42.69 km/h | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 2 | 6 laps | 2:10:43 | 39.66 km/h | 1:30 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 1 | 4 laps | 2:31:46 | 40.01 km/h | 1:29 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 20.3 KM | 16 | 5 laps | 2:27:02 | 41.42 km/h | 1:26 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 7 | 35:55.69 | 35:55.69 | 22.88 km/h | 2:37 min/km |
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars | 26/08/2021 | 1.4 KM | 15 | 36 laps | 1:13:07 | 41.35 km/h | 1:27 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01/08/2021 | 23.9 KM | 18 | 2:52:19 | 2:52:19 | 41.61 km/h | 1:26 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 28.32 KM | 25 | 4 laps | 2:45:01.57 | 41.19 km/h | 1:27 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15/05/2021 | 17.6 KM | 29 | 6 laps | 2:32:06.01 | 41.66 km/h | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08/05/2021 | 12.4 KM | 21 | 7 laps | 2:05:14.49 | 41.58 km/h | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 10.55 KM | 12 | 7 laps | 1:55:56.30 | 38.22 km/h | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 28 | 21 laps | 53:03.00 | 38.79 km/h | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 14.5 KM | 18 | 20:30.76 | 20:30.76 | 42.41 km/h | 1:24 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 9 | 10 laps | 1:51:05.26 | 40.54 km/h | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24/04/2021 | 1.48 KM | 1 | 21 laps | 43:35 | 42.64 km/h | 1:24 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05/04/2021 | 4.1 KM | 5 | 18 laps | 2:04:09 | 35.66 km/h | 1:40 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 7 | 18 laps | 1:51:48 | 39.60 km/h | 1:30 min/km |
ABC / PI 2020 | 11/10/2020 | 11 KM | 7 | 8 laps | 2:04:33 | 42.39 km/h | 1:24 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 3 | 33 laps | 41:42 | 47.47 km/h | 1:15 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 27.6 KM | 8 | 3 laps | 2:03:00 | 40.39 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 5 | 5 laps | 2:03:45 | 37.81 km/h | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 3 | 0:00 | 4:51:26 | 3.21 km/h | 18:40 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 6 | 5 laps | 1:30:09 | 41.26 km/h | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 5 | 10 laps | 1:03:06 | 39.93 km/h | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 10.6 KM | 4 | 14:31 | 14:31 | 43.78 km/h | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 2 | 8 laps | 1:44:05 | 39.66 km/h | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 27.6 KM | 8 | 3 laps | 2:04:31 | 39.89 km/h | 1:30 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 25.3 KM | 1 | 3 laps | 1:58:11 | 38.53 km/h | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21/09/2019 | 25.3 KM | 1 | 3 laps | 1:57:55 | 38.62 km/h | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 18.4 KM | 2 | 4 laps | 1:53:10 | 39.02 km/h | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07/09/2019 | 15.1 KM | 3 | 22:06.75 | 22:06.75 | 40.97 km/h | 1:27 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 11.3 KM | 10 | 7 laps | 1:51:50 | 42.44 km/h | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 13.9 KM | 7 | 19:33.23 | 19:33.23 | 42.65 km/h | 1:24 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 18.9 KM | 9 | 4 laps | 2:04:39 | 36.39 km/h | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 18.2 KM | 2 | 4 laps | 1:57:22 | 37.21 km/h | 1:36 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15/08/2019 | 1400 Metres | 4 | 15 laps | 33:35 | 37.50 km/h | 1:35 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10/08/2019 | 15 KM | 7 | 5 laps | 2:01:29 | 37.04 km/h | 1:37 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16/06/2019 | 25.5 KM | 18 | 3 laps | 2:02:23 | 37.50 km/h | 1:35 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 15 KM | 11 | 5 laps | 1:55:48 | 38.86 km/h | 1:32 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 23.8 KM | 4 | 3 laps | 1:37:45 | 43.82 km/h | 1:22 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 13 | 5 laps | 1:54:42 | 37.40 km/h | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 19 KM | 4 | 4 laps | 2:04:43 | 36.56 km/h | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25/05/2019 | 13 KM | 4 | 6 laps | 2:14:32 | 34.78 km/h | 1:43 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 17 KM | 4 | 4 laps | 1:42:42 | 39.72 km/h | 1:30 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 21.6 KM | 6 | 4 laps | 2:27:23 | 35.17 km/h | 1:42 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 19.7 KM | 7 | 4 laps | 2:06:56 | 37.25 km/h | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 17.8 KM | 13 | 4 laps | 1:49:11 | 39.13 km/h | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21/04/2019 | 23 KM | 3 | 3 laps | 1:46:03 | 39.04 km/h | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 21.4 KM | 5 | 3 laps | 1:32:29 | 41.65 km/h | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 18.3 KM | 6 | 4 laps | 1:56:41 | 37.64 km/h | 1:35 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 11.23 KM | 5 | 6 laps | 1:52:26 | 35.95 km/h | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31/03/2019 | 23 KM | 8 | 3 laps | 1:44:18 | 39.69 km/h | 1:30 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30/09/2018 | 8.6 KM | 8 | 8 laps | 1:45:12 | 39.24 km/h | 1:31 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 27.5 KM | 15 | 3 laps | 2:12:32 | 37.35 km/h | 1:36 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22/09/2018 | 23.5 KM | 3 | 3 laps | 1:56:25 | 36.33 km/h | 1:39 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15/09/2018 | 23.5 KM | 1 | 2 laps | 1:25:37 | 32.93 km/h | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09/09/2018 | 11 KM | 1 | 3 laps | 1:00:46 | 32.58 km/h | 1:50 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02/09/2018 | 7.4 KM | 3 | 5 laps | 1:05:08 | 34.08 km/h | 1:45 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01/09/2018 | 7.21 KM | 1 | 6 laps | 1:18:49 | 32.93 km/h | 1:49 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19/08/2018 | 7.7 KM | 4 | 5 laps | 1:01:55 | 37.30 km/h | 1:36 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12/08/2018 | - | 2 | 15 laps | 33:23 | 0.00 km/h | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29/07/2018 | 4.2 KM | 3 | 8 laps | 54:53 | 36.73 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29/07/2018 | 4.2 KM | 3 | 8 laps | 54:53 | 36.73 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28/07/2018 | 12.4 KM | 3 | 3 laps | 1:07:18 | 33.16 km/h | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28/07/2018 | 12.4 KM | 3 | 3 laps | 1:07:18 | 33.16 km/h | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27/07/2018 | 15.5 KM | 29 | 3 laps | 2:16:21 | 20.46 km/h | 2:55 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27/07/2018 | 15.5 KM | 29 | 3 laps | 2:01:00 | 23.06 km/h | 2:36 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26/07/2018 | 1.4 KM | 10 | 10 laps | 24:33 | 34.22 km/h | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26/07/2018 | 1.4 KM | 9 | 10 laps | 24:33 | 34.22 km/h | 1:45 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23/06/2018 | 15.5 KM | 6 | 6:10:15 | 23:15 | 39.99 km/h | 1:30 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10/06/2018 | 11.3 KM | 3 | 4 laps | 1:17:36 | 34.94 km/h | 1:43 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09/06/2018 | 13.97 KM | 4 | 57:29 | 20:29 | 40.92 km/h | 1:27 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03/06/2018 | 8.5 KM | 5 | 5 laps | 56:51 | 44.85 km/h | 1:20 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27/05/2018 | 5.8 KM | 2 | 7 laps | 1:11:58 | 33.84 km/h | 1:46 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26/05/2018 | 14.5 KM | 2 | 1:15:37 | 21:37 | 40.24 km/h | 1:29 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21/05/2018 | 14.2 KM | 8 | 3 laps | 1:10:50 | 36.08 km/h | 1:39 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20/05/2018 | 12.2 KM | 2 | 3 laps | 1:02:57 | 34.88 km/h | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19/05/2018 | 14.4 KM | 9 | 3 laps | 1:20:51 | 32.06 km/h | 1:52 min/km |
CK Djurs 2018 | 06/05/2018 | 14.1 KM | 4 | 3 laps | 1:08:21 | 37.13 km/h | 1:36 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05/05/2018 | 9 KM | 5 | 4 laps | 56:49 | 38.01 km/h | 1:34 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22/04/2018 | 25.4 KM | 6 | 2 laps | 1:23:22 | 36.56 km/h | 1:38 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07/04/2018 | 16.4 KM | 2 | 3 laps | 1:19:40 | 37.05 km/h | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02/04/2018 | 5.5 KM | 7 | 7 laps | 1:09:20 | 33.32 km/h | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01/04/2018 | 7 KM | 4 | 5 laps | 1:11:17 | 29.46 km/h | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31/03/2018 | 13.1 KM | 17 | 3 laps | 1:14:10 | 31.79 km/h | 1:53 min/km |
For result queries please e-mail: randersbikeweek@randersbikeweek.dk