Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:21:24 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:16:00 |
Dato | 16. september 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 101,2 km |
Distance (omgang) | 25,3 km |
Gennemsnit omgang | 35:21 42,94 km/t |
Hurtigste omgang | 34:10 44,41 km/t |
Langsomste omgang | 36:44 41,32 km/t |
Deltager (#31)
Thomas Koldkjær Decker | |
Team Vifra Kvickly Odder Junior | |
Danmark | |
Mand, 18 år (24 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 34:10 | 44,41 km/t | 34:10 | 34 | 10:50:10 | |||
Omgang 2 | 34:43 | 43,72 km/t | 1:08:53 | 10 | 11:24:53 | |||
Omgang 3 | 35:46 | 42,43 km/t | 1:44:40 | 5 | 12:00:40 | |||
Omgang 4 | 36:44 | 41,32 km/t | 2:21:24 | 7 | 12:37:24 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Thomas Koldkjær
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 63 | 7 omgange | 3:58:54,35 | 45,36 km/t | 1:19 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 63 | 15 omgange | 2:53:24 | 44,63 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 65 | 6 omgange | 3:13:15 | 46,20 km/t | 1:17 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 54 | 12 omgange | 4:03:51 | 44,29 km/t | 1:21 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 17 | 9 omgange | 3:03:20 | 42,41 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 59 | 8 omgange | 3:05:47 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 52 | 10 omgange | 2:47:12 | 44,49 km/t | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 57 | 11 omgange | 1:02:32 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 60 | 14:23 | 14:23 | 44,22 km/t | 1:21 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 8 | 4:31:31 | 4:31:29 | 5,08 km/t | 11:48 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 24 | 10 omgange | 3:09:48 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 130,4 KM | 16 | 2:59:24 | 2:59:24 | 43,61 km/t | 1:22 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 81 | 6 omgange | 3:07:52 | 45,60 km/t | 1:18 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 39 | 8 omgange | 3:37:35 | 42,35 km/t | 1:24 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21-05-2023 | 9,07 KM | 17 | 14 omgange | 3:02:41 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 39 | 8 omgange | 2:46:46 | 43,17 km/t | 1:23 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 12 | 28 omgange | 1:03:06 | 46,59 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 66 | 8 omgange | 2:33:56 | 46,77 km/t | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 153,6 KM | 74 | 3:32:55 | 3:32:54 | 43,29 km/t | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 50 | 6 omgange | 3:32:00 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 30 | 8 omgange | 2:46:57 | 43,13 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 20 | 6 omgange | 2:53:15 | 47,79 km/t | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 20 | 10 omgange | 3:12:57 | 40,42 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 36 | 7 omgange | 2:46:46 | 45,08 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 51 | 8 omgange | 2:34:56 | 46,47 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 36 | 3:37:55 | 3:37:53 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 12 | 1 omgange | 3:02:10 | - | - |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 59 | 6 omgange | 3:21:25 | 41,11 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 16 | 6 omgange | 2:34:27 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 12 | 7 omgange | 2:25:07 | 43,41 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 18 | 38:11 | 38:11 | 42,42 km/t | 1:24 min/km |
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 17-10-2021 | 13,8 KM | 34 | 12 omgange | 4:00:15,99 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 58 | 14 omgange | 2:42:59 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 39 | 5 omgange | 3:07:29 | 44,16 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 22 | 8 omgange | 2:46:05 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 33 | 6 omgange | 3:43:23 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 16 | 7 omgange | 3:12:10 | 44,36 km/t | 1:21 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 45 | 8 omgange | 2:47:36 | 42,96 km/t | 1:23 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 24 | 14 omgange | 2:57:38 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 35 | 7:07:23 | 7:07:23 | 2,19 km/t | 27:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 55 | 10 omgange | 2:49:52 | 43,80 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 87 | 11 omgange | 1:05:29 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 69 | 14:08 | 14:08 | 44,98 km/t | 1:20 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 32 | 4:20:15 | 4:20:15 | 44,08 km/t | 1:21 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 178,5 KM | 34 | 4:12:29 | 4:12:28 | 42,42 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 23 | 6 omgange | 3:17:19 | 41,96 km/t | 1:25 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 60 | 10 omgange | 2:54:35 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 40 | 6 omgange | 3:15:52 | 43,74 km/t | 1:22 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 44 | 8 omgange | 3:11:44,46 | 44,06 km/t | 1:21 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 53 | 8 omgange | 3:02:35,14 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 68 | 6 omgange | 3:41:22,09 | 44,56 km/t | 1:20 min/km |
CO:PLAY Grand Prix 2021 | 11-04-2021 | 7,8 KM | 27 | 15 omgange | 4:02:50,94 | 28,91 km/t | 2:04 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 29 | 30 omgange | 3:09:25 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 11 | 3:19:10 | 3:19:09 | 43,98 km/t | 1:21 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | 5,2 KM | 49 | 24 omgange | 2:39:28,24 | 46,96 km/t | 1:16 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 24 | 7 omgange | 3:41:51 | 43,73 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 34 | 10 omgange | 1:56:05 | 44,45 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 49 | 6 omgange | 3:42:08 | 44,73 km/t | 1:20 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 48 | 5 omgange | 3:46:21 | 41,75 km/t | 1:26 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 68 | 17 omgange | 4:48:24 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 37 | 9 omgange | 2:44:09 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 49 | 11 omgange | 1:14:24 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 50 | 11 omgange | 1:15:24 | 36,76 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 48 | 15 omgange | 3:00:20 | 42,92 km/t | 1:23 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 25 | 6 omgange | 3:35:53 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 135,6 KM | 19 | 9 omgange | 3:17:14 | 371,24 km/t | 0:09 min/km |
Spar Nords Gadeløb Skive 2019 | 09-08-2019 | 1 KM | 43 | 16 omgange | 35:15 | 27,23 km/t | 2:12 min/km |
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars | 08-08-2019 | 1,4 KM | 32 | 14 omgange | 31:34 | - | - |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 44 | 9 omgange | 3:11:05 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 64 | 6 omgange | 3:22:31 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 41 | 10 omgange | 3:46:06 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 10 | 6 omgange | 3:03:33 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 5 | 10 omgange | 3:16:28 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 4 | 7 omgange | 2:53:53 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 1 | 6 omgange | 2:49:39 | 41,80 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 7 | 6 omgange | 2:31:53 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 7 | 5 omgange | 2:46:38 | 41,41 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 15 | 6 omgange | 3:09:09 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 2 | 6 omgange | 2:50:47 | 38,57 km/t | 1:33 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 4 | 8 omgange | 2:17:37 | 39,17 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 5 | 5 omgange | 2:50:12 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 10 | 11 omgange | 2:22:54 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 9 | 4 omgange | 2:45:03 | 39,98 km/t | 1:30 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 10 | 4 omgange | 2:33:46 | 36,68 km/t | 1:38 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 23 | 5 omgange | 2:55:14 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 16 | 6 omgange | 2:18:11 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Grindsted DCU CUP - U19 Cup | 24-06-2018 | 119,4 KM | 47 | 2:57:59 | 2:57:59 | 40,25 km/t | 1:29 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 7 | 7 omgange | 3:22:00 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 29,5 KM | 13 | 4:26:06 | 43:06 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 18 | 5 omgange | 2:47:03 | 42,74 km/t | 1:24 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 15 | 7 omgange | 2:35:29 | 38,90 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 9 | 6 omgange | 3:01:57 | 38,97 km/t | 1:32 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 13 | 7 omgange | 2:40:36 | 39,23 km/t | 1:31 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: hfrederiksen86@icloud.com