Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 2:52:30 |
Point | 8 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:02:00 |
Dato | 19. august 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 109,2 km |
Distance (omgang) | 18,2 km |
Gennemsnit omgang | 28:43 38,02 km/t |
Hurtigste omgang | 26:38 40,98 km/t |
Langsomste omgang | 30:13 36,13 km/t |
Deltager (#19)
Anders Foldager | |
Team Mascot WorkWear | |
Danmark | |
Mand, 17 år (22 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 0:10 | 0:10 | 1 | 12:02:10 | ||||
Omgang 1 | 26:38 | 40,98 km/t | 26:49 | 6 | 12:28:49 | |||
Omgang 2 | 28:12 | 38,70 km/t | 55:02 | 4 | 12:57:02 | |||
Omgang 3 | 28:56 | 37,73 km/t | 1:23:59 | 8 | 13:25:59 | |||
Omgang 4 | 30:13 | 36,13 km/t | 1:54:12 | 5 | 13:56:12 | |||
Omgang 5 | 28:40 | 38,08 km/t | 2:22:53 | 6 | 14:24:53 | |||
Omgang 6 | 29:37 | 36,87 km/t | 2:52:30 | 4 | 14:54:30 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Anders
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 5 | 12 omgange | 4:02:10 | 44,59 km/t | 1:20 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 211 KM | 27 | 4:48:51 | 4:48:51 | 43,83 km/t | 1:22 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 3 | 8 omgange | 2:46:26 | 43,26 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 38 | 6 omgange | 2:53:15 | 47,79 km/t | 1:15 min/km |
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 17-10-2021 | 13,8 KM | 17 | 12 omgange | 3:57:04,01 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 36 | 9 omgange | 4:12:31,19 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 5 | 9 omgange | 3:01:31,51 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 2 | 5 omgange | 3:07:10 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 16 | 8 omgange | 2:46:03 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 6 | 7 omgange | 3:10:30 | 44,75 km/t | 1:20 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 35 | 8 omgange | 2:47:34 | 42,96 km/t | 1:23 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 7 | 14 omgange | 2:57:16 | 42,65 km/t | 1:24 min/km |
Herning City Gadeløbet 2021 | 03-09-2021 | 1,6 KM | 12 | 36 omgange | 1:16:07 | - | - |
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars | 26-08-2021 | 1,4 KM | 17 | 36 omgange | 1:25:40 | 35,29 km/t | 1:41 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 7 | 10 omgange | 3:03:53 | - | - |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 11 | 4:19:16 | 4:19:16 | 44,25 km/t | 1:21 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 60 | 20:29,67 | 20:29,67 | 40,99 km/t | 1:27 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 5 | 1:08:25 | 1:08:25 | 2,10 km/t | 28:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 186 KM | 15 | 4:19:59 | 4:19:56 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 67,5 KM | 49 | 1:47:50 | 1:47:50 | 37,56 km/t | 1:35 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 186 KM | 63 | 4:40:37 | 4:40:37 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 39 | 4:47,26 | 4:47,26 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 178,5 KM | 30 | 4:12:14 | 4:12:14 | 42,46 km/t | 1:24 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 23 | 6 omgange | 3:14:10 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 9 | 10 omgange | 3:27:53 | 41,56 km/t | 1:26 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 13 | 8 omgange | 3:11:40,18 | 44,08 km/t | 1:21 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 18 | 8 omgange | 3:01:35,35 | 45,73 km/t | 1:18 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 4 | 9 omgange | 2:27:35,12 | 45,37 km/t | 1:19 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 1 | 6 omgange | 3:41:05,04 | 44,62 km/t | 1:20 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 8 | 30 omgange | 3:02:14 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 4 | 3:19:06 | 3:19:05 | 44,00 km/t | 1:21 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | 5,2 KM | 23 | 24 omgange | 2:36:08,70 | 47,96 km/t | 1:15 min/km |
DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus | 10-01-2021 | 3 KM | 11 | 7 omgange | 55:27 | 22,72 km/t | 2:38 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 16 | 6 omgange | 3:41:44 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 25 | 7 omgange | 3:16:25 | 43,41 km/t | 1:22 min/km |
Herning City Gadeløbet 2020 | 18-09-2020 | 1,8 KM | 16 | 33 omgange | 1:20:43 | 44,15 km/t | 1:21 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 16 | 5 omgange | 3:34:22 | 44,08 km/t | 1:21 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 35 | 2 omgange | 34:59 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 11 | 13 omgange | 2:48:38 | 44,86 km/t | 1:20 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 48 | 17 omgange | 4:48:07 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 16 | 8 omgange | 3:12:54 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 25 | 0:00 | 7:12:49 | 2,16 km/t | 27:44 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 30 | 9 omgange | 2:40:39 | 41,68 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 11 | 11 omgange | 1:04:57 | 42,67 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 10 | 11 omgange | 1:04:57 | 42,67 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 30 | 14:19 | 14:19 | 44,41 km/t | 1:21 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020- #3 | 08-03-2020 | 9,5 KM | 5 | 4 omgange | 1:47:45 | 21,16 km/t | 2:50 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2019/20) | 25-01-2020 | 4,5 KM | 3 | 5 omgange | 1:20:30 | 16,77 km/t | 3:34 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum) | 14-12-2019 | - | 21 | 7 omgange | 55:58 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 3 | 7 omgange | 56:38 | 19,65 km/t | 3:03 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 3 | 9 omgange | 1:13:10 | 19,56 km/t | 3:04 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27-10-2019 | 2,3 KM | 28 | 7 omgange | 1:00:21 | 16,01 km/t | 3:44 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 15 | 13 omgange | 2:54:40 | 38,40 km/t | 1:33 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 2 | 4 omgange | 2:23:23 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 16 | 4 omgange | 2:35:27 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 9 | 6 omgange | 2:39:33 | 41,52 km/t | 1:26 min/km |
Alssundløbet 2019 | 25-08-2019 | 125 KM | 2 | 3:11:58 | 3:11:58 | 39,07 km/t | 1:32 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 11 | 6 omgange | 2:48:24 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 16 | 7 omgange | 2:34:57 | 40,66 km/t | 1:28 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 21 | 7 omgange | 3:05:26 | 38,50 km/t | 1:33 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 10 | 5 omgange | 2:54:23 | 37,16 km/t | 1:36 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 2 | 6 omgange | 2:52:50 | 38,11 km/t | 1:34 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 1 | 8 omgange | 2:16:42 | 39,43 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 23 | 5 omgange | 2:58:17 | 38,70 km/t | 1:33 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19) | 10-11-2018 | 4,5 KM | 36 | 0:56 | 0:56 | 287,49 km/t | 0:12 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 40 | 5 omgange | 35:37 | 19,37 km/t | 3:05 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 37 | 9 omgange | 57:10 | 21,72 km/t | 2:45 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 9 | 11 omgange | 2:21:38 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 24 | 4 omgange | 2:49:27 | 38,95 km/t | 1:32 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 3 | 4 omgange | 2:28:39 | 37,94 km/t | 1:34 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 13 | 6 omgange | 2:14:01 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
Albike Cuppen 2018 - #9 Vejle | 05-09-2018 | 3 KM | 9 | 8 omgange | 1:14:27 | 19,34 km/t | 3:06 min/km |
Hadsten Gade grandprix motion | 09-08-2018 | - | 1 | 9 omgange | 20:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Albike Cuppen 2018 - #5 Aarhus MTB | 13-06-2018 | - | 4 | 6 omgange | 1:19:09 | - km/t | - min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 11 | 7 omgange | 3:30:09 | 36,57 km/t | 1:38 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 29,5 KM | 18 | 4:36:18 | 45:18 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 5 | 7 omgange | 2:30:06 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 33 | 5 omgange | 2:49:06 | 42,22 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 8 | 7 omgange | 2:34:49 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 2 | 7 omgange | 2:37:21 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 1 | 7 omgange | 2:50:31 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: kontakt@ckaarhus.dk