Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U11P |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 32:18 |
Point | 20 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:03:00 |
Dato | 10. juni 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 16,56 km |
Distance (omgang) | 4,14 km |
Gennemsnit omgang | 8:04 30,76 km/t |
Hurtigste omgang | 7:40 32,33 km/t |
Langsomste omgang | 8:16 30,01 km/t |
Deltager (#401)
Astrid Norup Christiansen | |
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 | |
Danmark | |
Kvinde, 10 år (16 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 8:15 | 30,06 km/t | 8:15 | 1 | 09:11:15 | |||
Omgang 2 | 8:16 | 30,01 km/t | 16:32 | 1 | 09:19:32 | |||
Omgang 3 | 8:04 | 30,75 km/t | 24:37 | 1 | 09:27:37 | |||
Omgang 4 | 7:40 | 32,33 km/t | 32:18 | 1 | 09:35:18 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Astrid Norup
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 5 | 25:24,50 | 25:24,50 | 32,35 km/t | 1:51 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 8 | 26:11,32 | 26:11,32 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 4 | 24-08-2021 | 32,8 KM | 1 | 1:09:04 | 1:08:59 | 28,52 km/t | 2:06 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 1 | 3 omgange | 1:31:58 | 30,53 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 9 | 4:11:20 | 4:11:20 | 3,72 km/t | 16:06 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 9 | 3 omgange | 1:15:33 | 29,54 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 7 omgange | 1:14:34 | 23,66 km/t | 2:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 10 | 9:15 | 9:15 | 34,35 km/t | 1:44 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 3 | 03-08-2021 | 34,8 KM | 1 | 57:00 | 56:54 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 8 KM | 8 | 15:06,52 | 15:06,52 | 31,77 km/t | 1:53 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 3 | 34:20 | 34:19 | 4,20 km/t | 14:17 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 45 KM | 11 | 1:36:54 | 1:36:54 | 27,86 km/t | 2:09 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 22,5 KM | 8 | 50:14 | 50:14 | 26,87 km/t | 2:13 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 42,5 KM | 9 | 1:31:55 | 1:31:55 | 27,74 km/t | 2:09 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 1,8 KM | 7 | 2:47,04 | 2:47,04 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 2 | 29-06-2021 | 11,6 KM | 2 | 3 omgange | 1:04:16 | 32,49 km/t | 1:50 min/km |
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 1 | 15-06-2021 | - | 3 | 2 omgange | 58:12 | 0,00 km/t | - min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 2 | 2 omgange | 1:33:42 | 29,45 km/t | 2:02 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 9 | 3 omgange | 1:36:58 | 26,73 km/t | 2:14 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 8 | 4 omgange | 1:32:12,12 | 23,87 km/t | 2:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 6 | 12 omgange | 36:44,23 | 32,00 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 8 | 17:44,51 | 17:44,51 | 31,79 km/t | 1:53 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 6 | 5 omgange | 1:18:36,00 | 28,65 km/t | 2:05 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 8 | 3 omgange | 1:00:04 | 31,46 km/t | 1:54 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 1 | 17:21 | 17:21 | 33,86 km/t | 1:46 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 2 | 20 omgange | 25:27 | 35,34 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 2 | 12 omgange | 15:14 | 35,43 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 1:10 | 1:10 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 2 | 0:02 | 0:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 2 omgange | 1:10:25 | 26,58 km/t | 2:15 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 0:00 | 3:11:44 | 4,88 km/t | 12:17 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 4 | 2 omgange | 53:06 | 28,02 km/t | 2:08 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 5 | 6 omgange | 57:52 | 26,12 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 5 | 10:29 | 10:29 | 30,29 km/t | 1:58 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 6 | 7 omgange | 10:38 | 394,87 km/t | 0:09 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 1 | 1:27 | 1:27 | 41,38 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 4 | 3 omgange | 51:39 | 29,96 km/t | 2:00 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 4 | 2 omgange | 44:08 | 28,55 km/t | 2:06 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 4 | 5 omgange | 59:47 | 26,59 km/t | 2:15 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 3 | 19:37,29 | 19:37,29 | 30,58 km/t | 1:57 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 2 | 2 omgange | 51:12 | 25,78 km/t | 2:19 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 4 | 2 omgange | 50:52 | 29,25 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 4 | 2 omgange | 50:52 | 29,25 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 3 | 4 omgange | 59:12 | 23,10 km/t | 2:35 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 3 | 4 omgange | 59:12 | 23,10 km/t | 2:35 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 3 | 10:07 | 10:07 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 2 | 10:07 | 10:07 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 1 | 3 omgange | 44:34 | 25,84 km/t | 2:19 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 1 | 4 omgange | 1:15:23 | 23,87 km/t | 2:30 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 5 | 2 omgange | 48:47 | 25,83 km/t | 2:19 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 3 | 2 omgange | 51:55 | 25,42 km/t | 2:21 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 2 | 3 omgange | 26:09 | 28,91 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 1 | 0:00 | 1:46:07 | 2,37 km/t | 25:15 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 1 | 1 omgange | 26:10 | 28,43 km/t | 2:06 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 1 | 1 omgange | 33:31 | 27,75 km/t | 2:09 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 1 | 6 omgange | 20:18 | 24,83 km/t | 2:25 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 5,7 KM | 3 | 2 omgange | 36:16 | 18,86 km/t | 3:10 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 9,7 KM | 3 | 6:38:36 | 19:36 | 29,67 km/t | 2:01 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 11,3 KM | 2 | 23:21 | 22:51 | 29,67 km/t | 2:01 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 2 | 21:57 | 20:57 | 30,05 km/t | 1:59 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 1 | 1 omgange | 31:03 | 27,24 km/t | 2:12 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 2 | 2 omgange | 43:31 | 24,81 km/t | 2:25 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 2 KM | 1 | 6 omgange | 25:29 | 28,24 km/t | 2:07 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 1 | 1 omgange | 39:58 | 24,62 km/t | 2:26 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: wf@esenet.dk