Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:15:34 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 20. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 36,6 km |
Distance (omgang) | 12,2 km |
Gennemsnit omgang | 25:11 29,06 km/t |
Hurtigste omgang | 22:14 32,92 km/t |
Langsomste omgang | 26:41 27,42 km/t |
Deltager (#58)
Nicklas Sauer | |
Hammel Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 13 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 22:14 | 32,92 km/t | 22:14 | 49 | 09:22:14 | |||
Omgang 2 | 26:41 | 27,42 km/t | 48:55 | 49 | 09:48:55 | |||
Omgang 3 | 26:38 | 27,48 km/t | 1:15:34 | 49 | 10:15:34 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Nicklas
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Hadsten Gadeløb 2023 | 10-08-2023 | 1,4 KM | 21 | 16 omgange | 38:26 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 22 | 8 omgange | 2:55:05 | 33,99 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 19 | 9 omgange | 1:01:01 | 37,17 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 21 | 16:14 | 16:14 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 13 | 7 omgange | 2:16:30 | 40,00 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 23 | 6 omgange | 2:57:43 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 29 | 4 omgange | 2:25:15 | 38,00 km/t | 1:34 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 58 | 11 omgange | 2:15:02 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 15 | 18 omgange | 49:51 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 57 | 7 omgange | 3:04:01 | 35,60 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 58 | 7:42:09 | 7:42:09 | 2,03 km/t | 29:37 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 62 | 9 omgange | 3:07:26 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 86 | 10 omgange | 1:15:05 | 33,56 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 79 | 15:37 | 15:37 | 40,71 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 62 | 6 omgange | 2:42:48 | 39,58 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 80 | 6 omgange | 2:19:23 | 38,74 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 49 | 5 omgange | 2:53:12 | 37,06 km/t | 1:37 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 37 | 5 omgange | 3:01:54 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 18 | 4 omgange | 1:52:22 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 20 | 6 omgange | 2:15:53 | 38,15 km/t | 1:34 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 30 | 4 omgange | 2:46:00 | 36,58 km/t | 1:38 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 27 | 5 omgange | 2:44:29 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 35 | 6 omgange | 2:34:23 | 34,98 km/t | 1:42 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 25 | 9 omgange | 2:31:52 | 29,87 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 74 | 7:59:31 | 7:59:31 | 1,95 km/t | 30:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 92 | 9 omgange | 3:17:09 | 33,96 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 103 | 10 omgange | 1:06:29 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 112 | 16:22 | 16:22 | 38,83 km/t | 1:32 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 70 | 44:46 | 44:46 | 39,40 km/t | 1:31 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 32 | 5 omgange | 3:13:09 | 33,55 km/t | 1:47 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 41 | 8 omgange | 2:34:38 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 32 | 7 omgange | 2:01:20,29 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 38 | 21 omgange | 53:03,00 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 34 | 22:48,80 | 22:48,80 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 37 | 10 omgange | 2:05:10,13 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 33 | 4 omgange | 2:56:50,10 | 37,19 km/t | 1:36 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 16 | 18 omgange | 2:04:22 | 35,60 km/t | 1:41 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 25 | 18 omgange | 2:03:01 | 35,99 km/t | 1:40 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 14 | 6 omgange | 36:59 | - | - |
Korona Prijs CK Aarhus XVI | 01-11-2020 | 2,3 KM | 13 | 6 omgange | 43:10 | 19,18 km/t | 3:07 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag | 31-10-2020 | 2,3 KM | 20 | 7 omgange | 50:23 | 19,17 km/t | 3:07 min/km |
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers | 17-10-2020 | - | 17 | 11 omgange | 56:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 20 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 25 | 24:28 | 24:28 | 36,78 km/t | 1:37 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 27 | 4 omgange | 1:34:17 | 36,65 km/t | 1:38 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 11 | 40 omgange | 41:01 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 10 | 9 omgange | 9:06 | 44,45 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 5 | 1:02 | 1:02 | 43,29 km/t | 1:23 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 8 | 0:08 | 0:08 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 52 | 5 omgange | 2:10:24 | 35,89 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 50 | 0:00 | 5:11:56 | 3,00 km/t | 19:59 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 48 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 72 | 10 omgange | 1:14:31 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 67 | 16:52 | 16:52 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers) | 22-02-2020 | - | 11 | 9 omgange | 58:15 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg) | 01-02-2020 | - | 15 | 7 omgange | 54:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum) | 14-12-2019 | - | 27 | 6 omgange | 53:25 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 12 | 4 omgange | 36:01 | 17,65 km/t | 3:23 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 7 | 4 omgange | 37:48 | 16,82 km/t | 3:33 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #2 (Hasle Bakker) | 16-11-2019 | 2,6 KM | 23 | 6 omgange | 58:08 | 16,10 km/t | 3:43 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm) | 20-10-2019 | - | 31 | 9 omgange | 53:31 | 0,00 km/t | - min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 27 | 3 omgange | 2:08:31 | 35,43 km/t | 1:41 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 34 | 3 omgange | 2:11:06 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 29 | 4 omgange | 2:01:06 | 36,46 km/t | 1:38 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 29 | 25:44,40 | 25:44,40 | 35,20 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 63 | 7 omgange | 2:09:57 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 73 | 22:25,24 | 22:25,24 | 37,20 km/t | 1:36 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 32 | 4 omgange | 2:29:06 | 30,42 km/t | 1:58 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 22 | 4 omgange | 2:42:13 | 26,93 km/t | 2:13 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 19 | 15 omgange | 35:47 | 35,20 km/t | 1:42 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 6 | 25 omgange | 31:34 | 47,51 km/t | 1:15 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11-08-2019 | 3 KM | 3 | 3:21 | 3:21 | 53,52 km/t | 1:07 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11-08-2019 | - | 10 | 3 omgange | 4:21 | 0,00 km/t | - min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 31 | 5 omgange | 2:33:53 | 29,24 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 55 | 6 omgange | 2:14:58 | 33,07 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 55 | 6 omgange | 2:14:58 | 33,07 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 50 | 5 omgange | 2:24:33 | 31,96 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 50 | 5 omgange | 2:24:33 | 31,96 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 53 | 17:06 | 17:06 | 37,16 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 53 | 17:06 | 17:06 | 37,16 km/t | 1:36 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 25 | 5 omgange | 1:47:54 | 33,64 km/t | 1:47 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 32 | 3 omgange | 2:29:13 | 30,76 km/t | 1:57 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 43 | 5 omgange | 2:27:34 | 30,49 km/t | 1:58 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 52 | 3 omgange | 2:34:25 | 27,74 km/t | 2:09 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 56 | 5 omgange | 2:16:00 | 31,54 km/t | 1:54 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 24 | 4 omgange | 2:52:04 | 26,50 km/t | 2:15 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 28 | 6 omgange | 2:40:03 | 29,24 km/t | 2:03 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 51 | 4 omgange | 2:24:26 | 29,58 km/t | 2:01 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 24 | 6 omgange | 2:15:26 | 29,85 km/t | 2:00 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 43 | 3 omgange | 2:16:40 | 30,29 km/t | 1:58 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 21 | 2 omgange | 1:55:33 | 24,40 km/t | 2:27 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 19 | 7 omgange | 1:29:24 | 28,66 km/t | 2:05 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 28 | 2 omgange | 1:36:11 | 29,32 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 28 | 8 omgange | 1:03:48 | 31,60 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 29 | 8 omgange | 1:03:48 | 31,60 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 28 | 0:00 | 4:32:37 | 0,92 km/t | 1:04:54 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 30 | 3 omgange | 1:19:00 | 28,25 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 29 | 3 omgange | 1:19:00 | 28,25 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 23 | 3 omgange | 1:44:03 | 26,81 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 23 | 3 omgange | 1:44:03 | 26,81 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 32 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 29 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 31 | 4 omgange | 1:45:01 | 27,65 km/t | 2:10 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 20 | 7 omgange | 1:28:56 | 27,39 km/t | 2:11 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 41 | 3 omgange | 1:36:48 | 26,40 km/t | 2:16 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 44 | 3 omgange | 1:35:15 | 27,21 km/t | 2:12 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: ethal@home.dk