Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:02:57 |
Nettotid | 1:02:57 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 20. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 36,6 km |
Distance (omgang) | 12,2 km |
Gennemsnit omgang | 20:59 34,86 km/t |
Hurtigste omgang | 19:35 37,37 km/t |
Langsomste omgang | 21:51 33,49 km/t |
Deltager (#184)
Conrad Haugsted | |
Amager Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 13 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 21:51 | 33,49 km/t | 21:51 | 18 | 09:21:51 | |||
Omgang 2 | 19:35 | 37,37 km/t | 41:26 | 22 | 09:41:26 | |||
Omgang 3 | 21:33 | 33,96 km/t | 1:02:59 | 13 | 10:02:59 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Conrad
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 3 | 9 omgange | 2:10:50,48 | 42,51 km/t | 1:24 min/km |
SPAR NORD FONDENS GADELØB 2023 - Skive | 11-08-2023 | 1 KM | 33 | 32 omgange | 1:11:41 | 26,78 km/t | 2:14 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 58 | 8:16:32 | 8:16:32 | 15,88 km/t | 3:46 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 9 | 8 omgange | 3:15:18 | 39,81 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 87 | 18:45,77 | 18:43,75 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 3 | 16 omgange | 36:20 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 6 | 4 omgange | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 13 | 5 omgange | 3:03:40 | 37,57 km/t | 1:35 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 2 | 16 omgange | 1:50:46,92 | 45,06 km/t | 1:19 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 7 | 9 omgange | 2:09:16,88 | 43,02 km/t | 1:23 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 8 | 32:57,97 | 32:56,92 | 47,35 km/t | 1:16 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 1 | 15 omgange | 1:38:21,42 | 0,09 km/t | 10:55:42 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 5 | 16 omgange | 1:52:59,68 | 44,18 km/t | 1:21 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 9 | 4 omgange | 2:07:45 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 4 | 7 omgange | 2:19:39,07 | 42,10 km/t | 1:25 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 40 | 7 omgange | 1:49:10 | 41,55 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 18 | 19:49,66 | 19:49,66 | 45,69 km/t | 1:18 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 5 | 16:58,36 | 16:58,36 | 42,42 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 4 | 4:52:28 | 4:52:28 | 3,20 km/t | 18:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 19 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 2 | 14:34 | 14:34 | 43,65 km/t | 1:22 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 5 | 20:10,65 | 20:10,65 | 41,63 km/t | 1:26 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 1 | 50:06 | 50:06 | 2,87 km/t | 20:52 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 93 KM | 17 | 2:33:47 | 2:33:39 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 45 KM | 1 | 1:18:31 | 1:18:31 | 34,39 km/t | 1:44 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 92,5 KM | 4 | 2:34:16 | 2:34:15 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 1 | 4:49,96 | 4:49,96 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give | 19-06-2021 | 132,5 KM | 41 | 3:28:59 | 3:28:59 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 55 | 42:27 | 42:27 | 41,55 km/t | 1:26 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 1 | 3 omgange | 1:42:54 | 37,78 km/t | 1:35 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 4 | 3 omgange | 1:56:39 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 2 | 6 omgange | 1:33:32,57 | 40,41 km/t | 1:29 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 7 | 5 omgange | 1:46:25 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 9 | 5 omgange | 1:57:35 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 3 | 5 omgange | 1:22:51,40 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 3 | 18 omgange | 43:04,58 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 7 | 21:07,52 | 21:07,52 | 41,18 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 2 | 8 omgange | 1:30:23,21 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 20 | 5 omgange | 1:46:22,90 | 38,07 km/t | 1:34 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 9 | 2 omgange | 1:20:29,00 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 54 | 5 omgange | 2:12:59 | 35,19 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 46 | 0:00 | 5:07:09 | 3,05 km/t | 19:41 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 41 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 52 | 10 omgange | 1:08:38 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 5 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 4 | 20:12,19 | 20:12,19 | 41,28 km/t | 1:27 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 11 | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 24 | 5 omgange | 2:02:42 | 37,89 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 24 | 5 omgange | 2:02:42 | 37,89 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 7 | 6 omgange | 1:51:06 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 7 | 6 omgange | 1:51:06 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 28 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 28 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 14 | 15:34 | 15:34 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 14 | 15:34 | 15:34 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 1 | 4 omgange | 56:49 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 1 | 3 omgange | 1:05:53 | 33,33 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 1 | 3 omgange | 1:11:43 | 35,88 km/t | 1:40 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 1 | 10 omgange | 57:26 | 39,69 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 2 | 7 omgange | 1:04:16 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 1 | 5 omgange | 55:29 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 2 | 3 omgange | 1:03:43 | 37,00 km/t | 1:37 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 21 | 3 omgange | 54:51 | 34,45 km/t | 1:44 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 9 | 2 omgange | 1:25:37 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 8 | 4 omgange | 1:24:47 | 34,25 km/t | 1:45 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 12 | 6:30:55 | 24:55 | 37,32 km/t | 1:36 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 10 | 4 omgange | 1:17:36 | 34,94 km/t | 1:43 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 8 | 1:04:53 | 21:23 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 15 | 3 omgange | 1:14:55 | 34,11 km/t | 1:45 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 17 | 3 omgange | 1:20:56 | 32,02 km/t | 1:52 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: ethal@home.dk