Resultat
Bruttotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Aspirant |
Detaljer
Nettotid | 41:00 |
Bruttotid | 41:00 |
Starttidspunkt | 11:24:00 |
Sluttidspunkt | 12:05:00 |
Dato | 7. juni 2015 |
Discipliner
Svømning | 7:26 | 0,2 km |
Skiftezone 1 | 1:55 | |
Cykling | 19:10 | 10 km |
Skiftezone 2 | 1:52 | |
Løb | 10:37 | 2,5 km |
Deltager (#212)
Sebastian Nielsen | |
DTriF EP medlem | |
Rødovre | |
Mand, 14 år (23 i dag) | |
E - Ung A mænd
Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2015. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Svømning | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
Svømning | 0,2 km | 7:26 | 3:43 min/100m | 7:26 | 11:31:26 | |||
Skiftezone 1 | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
Tid | Tid | Klokken | ||||||
T1 | 1:55 | 9:21 | 11:33:21 | |||||
Cykling | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
Cykling | 10 km | 19:10 | 31,30 km/t | 28:31 | 11:52:31 | |||
Skiftezone 2 | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
Tid | Tid | Klokken | ||||||
T2 | 1:52 | 30:23 | 11:54:23 | |||||
Løb | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
Løb | 2,5 km | 10:37 | 4:14 min/km | 41:00 | 12:05:00 | |||
Løbsstatistik
Gennemførte deltagere fordelt efter nettotid
Andre resultater for Sebastian
Arrangement | Dato | Distance | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 23-07-2022 | 11 KM | 15 omgange | 3:40:10 | 44,97 km/t | 1:20 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 14 omgange | 2:42:59 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 5 omgange | 3:07:10 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 8 omgange | 2:46:05 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 6 omgange | 3:42:15 | 40,98 km/t | 1:27 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 14 omgange | 2:57:16 | 42,65 km/t | 1:24 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 5 omgange | 3:34:22 | 44,08 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 9 omgange | 2:54:42 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 11 omgange | 1:15:24 | 36,76 km/t | 1:37 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 9 omgange | 20:27 | 36,94 km/t | 1:37 min/km |
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 30-06-2019 | 225 KM | 5:10:32 | 5:10:32 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | - | 9 omgange | 4:10:25 | - km/t | - min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 9 omgange | 3:08:40 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 6 omgange | 3:13:24 | 44,30 km/t | 1:21 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 10 omgange | 3:46:01 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 8 omgange | 3:51:57 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 7 omgange | 2:48:37 | 44,34 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 159 KM | 3:42:36 | 3:42:36 | 42,85 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 153,6 KM | 3:35:27 | 3:35:27 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 6 omgange | 3:23:56 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 11 omgange | 2:21:30 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 4 omgange | 2:45:03 | 39,98 km/t | 1:30 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 6 omgange | 2:18:27 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 6 omgange | 2:24:53 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 7 omgange | 3:13:25 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 7 omgange | 2:36:09 | 38,19 km/t | 1:34 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 7 omgange | 2:35:29 | 38,90 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 6 omgange | 2:59:34 | 39,49 km/t | 1:31 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 7 omgange | 2:37:21 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |