Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 2:34:21 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 9. april 2023 |
Detaljer
Distance i alt | 120 km |
Distance (omgang) | 15 km |
Gennemsnit omgang | 19:17 46,64 km/t |
Hurtigste omgang | 18:47 47,87 km/t |
Langsomste omgang | 20:01 44,96 km/t |
Deltager (#679)
Oskar PERSSON | |
Södertälje CK | |
Sverige | |
Mand, 31 år (32 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 18:47 | 47,87 km/t | 18:47 | 123 | 09:18:47 | |||
Omgang 2 | 19:59 | 45,01 km/t | 38:47 | 94 | 09:38:47 | |||
Omgang 3 | 20:01 | 44,96 km/t | 58:48 | 98 | 09:58:48 | |||
Omgang 4 | 19:11 | 46,88 km/t | 1:18:00 | 97 | 10:18:00 | |||
Omgang 5 | 19:28 | 46,22 km/t | 1:37:28 | 102 | 10:37:28 | |||
Omgang 6 | 18:52 | 47,69 km/t | 1:56:21 | 81 | 10:56:21 | |||
Omgang 7 | 19:06 | 47,08 km/t | 2:15:28 | 83 | 11:15:28 | |||
Omgang 8 | 18:53 | 47,63 km/t | 2:34:21 | 81 | 11:34:21 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
#2 Söderåsens 2-dagars. Söderåsens linje 10 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 2023 | 10-09-2023 | 28,5 KM | 5 | 4 omgange | 2:45:13 | 41,40 km/t | 1:26 min/km |
Anundsloppet 2023 | 03-09-2023 | 3,8 KM | 4 | 20 omgange | 1:39:35 | 45,79 km/t | 1:18 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 26-08-2023 | - | 22 | 36 omgange | 52:54 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 25-08-2023 | 1,1 KM | 22 | 2:04,12 | 2:04,12 | 31,90 km/t | 1:52 min/km |
Stockholms Landsvägscup #5 - Scania Demobana GP | 08-08-2023 | 3 KM | 4 | 9 omgange | 38:58 | 41,56 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 15-07-2023 | 14 KM | 44 | 18:34,06 | 18:34,06 | 45,24 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 14-07-2023 | 2,3 KM | 39 | 23 omgange | 1:10:44 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 13-07-2023 | 7,5 KM | 42 | 8 omgange | 1:25:32 | 42,09 km/t | 1:25 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 12-07-2023 | 31,2 KM | 39 | 6 omgange | 4:30:18 | 41,55 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 11-07-2023 | 31,2 KM | 38 | 5 omgange | 3:31:35 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 10-07-2023 | 3,2 KM | 52 | 4:57,51 | 4:57,51 | 38,72 km/t | 1:32 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 25-06-2023 | 7,7 KM | 23 | 24 omgange | 4:48:24 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2023 | 14-05-2023 | 60 KM | 9 | 3 omgange | 4:25:25 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 01-05-2023 | 11 KM | 19 | 15 omgange | 3:47:47 | 43,46 km/t | 1:22 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 30-04-2023 | 4,3 KM | 15 | 15 omgange | 1:32:58 | 41,63 km/t | 1:26 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 29-04-2023 | 11,2 KM | 22 | 10 omgange | 2:34:39 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Götene GP | 23-04-2023 | - | 15 | 34 omgange | 58:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 22-04-2023 | 13,2 KM | 14 | 10 omgange | 3:22:05 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Östgötaloppet 2023 | 16-04-2023 | 115 KM | 23 | 1 omgange | 2:43:24 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 77 | 7 omgange | 3:06:27 | 40,32 km/t | 1:29 min/km |
Anundsloppet 2022 | 11-09-2022 | 3,8 KM | 8 | 22 omgange | 1:50:33 | 45,37 km/t | 1:19 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 28-08-2022 | 18 KM | 19 | 8 omgange | 3:30:31 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 27-08-2022 | 20 KM | 19 | 27:24,59 | 27:24,59 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 27-08-2022 | - | 21 | 32 omgange | 47:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 26-08-2022 | 1,1 KM | 12 | 1:59,33 | 1:59,33 | 33,18 km/t | 1:48 min/km |
Brudfjällsracet SWE cup #6 2022 | 21-08-2022 | 47 KM | 16 | 4 omgange | 4:42:00 | 40,00 km/t | 1:30 min/km |
Lars RP Kriterium | 24-07-2022 | 4,3 KM | 22 | 15 omgange | 1:32:09 | 42,00 km/t | 1:25 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 23-07-2022 | 11 KM | 20 | 15 omgange | 3:39:58 | 45,00 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 16-07-2022 | 14 KM | 49 | 19:21,40 | 19:21,40 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 15-07-2022 | 2,3 KM | 34 | 23 omgange | 1:12:41 | 43,67 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 14-07-2022 | 31 KM | 25 | 6 omgange | 4:27:35 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 13-07-2022 | 7,5 KM | 53 | 9 omgange | 1:33:20 | 43,39 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 12-07-2022 | 31 KM | 23 | 6 omgange | 4:22:54 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 11-07-2022 | 3,2 KM | 38 | 4:50,06 | 4:50,06 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 26-06-2022 | 9,3 KM | 18 | 20 omgange | 4:29:03 | 41,48 km/t | 1:26 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 06-06-2022 | 177 KM | 16 | 3:55:25 | 3:55:24 | 45,11 km/t | 1:19 min/km |
Falkenloppet 2022 | 05-06-2022 | 10 KM | 8 | 13 omgange | 3:00:15 | 43,27 km/t | 1:23 min/km |
Kringelloppet GP 2022 | 04-06-2022 | 3 KM | 9 | 12 omgange | 49:37 | 43,52 km/t | 1:22 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2022 | 03-06-2022 | 2,4 KM | 4 | 15 omgange | 45:54 | 47,05 km/t | 1:16 min/km |
Göteborgsgirot Grand Prix 2022 | 27-05-2022 | - | 26 | 23 omgange | 38:24 | 0,00 km/t | - min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 22 | 9 omgange | 3:39:24 | 44,30 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 01-05-2022 | 60 KM | 4 | 4:15:55 | 4:15:54 | 14,07 km/t | 4:15 min/km |
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic | 24-04-2022 | 42,1 KM | 8 | 4 omgange | 3:58:44 | 42,32 km/t | 1:25 min/km |
Kinnekulleloppet | 23-04-2022 | 29,5 KM | 13 | 5 omgange | 3:36:24 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Östgötaloppet 2022 | 10-04-2022 | 115 KM | 21 | 2:45:41 | 2:45:41 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 03-10-2021 | 31 KM | 11 | 5 omgange | 3:48:52 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Falkenloppet | 02-10-2021 | 10 KM | 14 | 10 omgange | 2:26:34 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
Östgötaloppet 2021 | 26-09-2021 | 115 KM | 7 | 2:37:01 | 2:37:01 | 43,94 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Västboloppet | 19-09-2021 | 162 KM | 21 | 4:14:08 | 4:14:08 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
SWE CUP - Brudfjällsracet | 22-08-2021 | 47 KM | 12 | 4 omgange | 4:36:18 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
UMARA GP | 21-08-2021 | 1,6 KM | 9 | 31 omgange | 1:05:09 | 45,68 km/t | 1:18 min/km |
Kinnekulle Cyclassic | 15-08-2021 | 45 KM | 20 | 4 omgange | 4:13:42 | 42,57 km/t | 1:24 min/km |
Kinnekulleloppet | 14-08-2021 | 29,5 KM | 11 | 5 omgange | 3:38:12 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Lars RP Kriterium | 25-07-2021 | 4,3 KM | 15 | 15 omgange | 1:26:43 | 44,62 km/t | 1:20 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 24-07-2021 | 11 KM | 32 | 15 omgange | 4:00:02 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
HiQ Grand Prix | 06-06-2021 | 2,7 KM | 22 | 18 omgange | 1:09:20 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2021 | 05-06-2021 | 2,4 KM | 27 | 20 omgange | 1:01:33 | 46,78 km/t | 1:16 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk