Visade resultat har godkänts av UCI
Resultat
Nettotid
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Herrar Junior |
Detaljer
Distans | 14 km |
Nettotid | 18:22,62 |
Bruttotid | 18:22,62 |
Starttidspunkt | 11:41:30 |
Sluttidspunkt | 11:59:52 |
Datum | den 16 juli 2022 |
Detaljer
Hastighet | 45,71 km/t |
Tempo | 1:18 min/km |
Deltagare (#438)
Jakob Falk PAARUP | |
Team Bach Advokater CEC Junior | |
Danmark |
Andra resultat för Jakob Falk
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 2024-01-14 | 2,7 KM | 4 | 8 varv | 59:50 | 21,66 km/t | 2:46 min/km |
Challenge cross-cup Finale - Kalundborg | 2024-01-07 | - | 5 | 7 varv | 54:25 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross4Life & Sjællandsmesterskab | 2023-12-30 | - | 2 | 9 varv | 59:14 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Næstved BC | 2023-12-10 | - | 2 | 7 varv | 57:45 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 2023-11-25 | 2500 Meter | 10 | 10 varv | 1:00:00 | 25,00 km/t | 2:24 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 2023-10-29 | 1500 Meter | 26 | 4 varv | 43:25 | 8,29 km/t | 7:14 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 2023-10-01 | 25,8 KM | 7 | 5 varv | 2:56:23,97 | 43,88 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 2023-09-24 | 8,6 KM | 28 | 11 varv | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 2023-09-23 | 24,8 KM | 17 | 5 varv | 2:46:03 | 44,80 km/t | 1:20 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 2023-09-17 | 10,3 KM | 1 | 9 varv | 2:10:18,01 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Nyborg 2023 | 2023-09-16 | 17,5 KM | 7 | 6 varv | 2:29:03 | 42,27 km/t | 1:25 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 2023-09-10 | 15 KM | 14 | 8 varv | 2:50:04 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
FBL - Lumsås | 2023-08-26 | 12,35 KM | 3 | 6 varv | 1:51:22 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
Tour De Charlottenlund 2023 - OCC | 2023-08-21 | - | 42 | 29 varv | 1:08:18,16 | 0,00 km/t | - min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 2023-08-13 | 13,4 KM | 2 | 8 varv | 2:25:52,34 | 44,09 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 2023-08-06 | 15,6 KM | 21 | 7 varv | 2:42:34 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 2023-08-05 | 12,4 KM | 62 | 9 varv | 2:42:00 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 2023-08-04 | 4,2 KM | 34 | 10 varv | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 2023-08-03 | 10,6 KM | 24 | 13:51 | 13:51 | 45,89 km/t | 1:18 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 2023-07-15 | 14 KM | 10 | 18:05,77 | 18:05,77 | 46,42 km/t | 1:17 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 2023-07-14 | 2,3 KM | 1 | 19 varv | 59:42 | 43,92 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 2023-07-13 | 18,8 KM | 15 | 7 varv | 1:15:09 | 105,07 km/t | 0:34 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 2023-07-12 | 31,2 KM | 14 | 4 varv | 2:53:35 | 43,14 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 2023-07-11 | 31,2 KM | 11 | 3 varv | 2:07:35 | 44,01 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 2023-07-10 | 3,2 KM | 22 | 4:57,23 | 4:57,23 | 38,76 km/t | 1:32 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 2023-06-25 | 127,2 KM | 50 | 3:06:53 | 3:06:53 | 40,84 km/t | 1:28 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 2023-06-18 | 23 KM | 17 | 5 varv | 2:28:59 | 46,31 km/t | 1:17 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 2023-06-04 | 9,4 KM | 1 | 10 varv | 2:13:54,97 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 2023-06-03 | 27 KM | 17 | 35:29 | 35:29 | 45,64 km/t | 1:18 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 2023-05-28 | 23,8 KM | 45 | 5 varv | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 2023-05-27 | 19,2 KM | 19 | 6 varv | 2:52:34 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 2023-05-20 | 131,4 KM | 16 | 7:49:02 | 7:49:02 | 16,81 km/t | 3:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 2023-05-20 | 16,2 KM | 26 | 8 varv | 3:15:26 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 2023-05-19 | 15,7 KM | 22 | 5 varv | 1:52:38 | 41,81 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 2023-05-19 | 12,8 KM | 14 | 16:23,42 | 16:21,62 | 46,94 km/t | 1:16 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 2023-05-18 | 1,7 KM | 39 | 16 varv | 36:20 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 2023-05-18 | 19,3 KM | 36 | 4 varv | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 2023-05-14 | 14,6 KM | 11 | 7 varv | 2:30:58,88 | 40,61 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart 2023 | 2023-05-13 | 12,2 KM | 8 | 7 varv | 2:09:42 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 2023-05-07 | 9,18 KM | 4 | 12 varv | 2:48:59 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 2023-05-06 | 7,5 KM | 19 | 12 varv | 2:25:49 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 2023-05-05 | 5,24 KM | 23 | 1:05:57 | 1:05:57 | 38,11 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 2023-05-05 | 5,2 KM | 13 | 1 varv | 7:51 | 39,67 km/t | 1:30 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 2023-04-16 | 25,3 KM | 25 | 4 varv | 2:15:29,81 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 2023-04-15 | 25,3 KM | 8 | 32:36,42 | 32:36,42 | 46,55 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 2023-04-10 | 17,9 KM | 4 | 6 varv | 2:36:05 | 41,28 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 2023-04-09 | 15 KM | 29 | 6 varv | 2:01:19 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 2023-04-08 | 21,4 KM | 19 | 5 varv | 2:35:00 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 2023-04-06 | 14 KM | 10 | 7 varv | 2:24:10,52 | 40,78 km/t | 1:28 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 2023-01-14 | - | 7 | 5 varv | 44:00 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 2023-01-08 | - | 5 | 6 varv | 50:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 2022-12-03 | - | 5 | 7 varv | 51:53 | 0,00 km/t | - min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 2022-11-27 | - | 1 | 6 varv | 56:15 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 2022-11-19 | - | 3 | 11 varv | 57:38 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 2022-11-06 | 2500 Meter | 16 | 8 varv | 59:16 | 20,25 km/t | 2:57 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 2022-10-30 | 1500 Meter | 11 | 12 varv | 59:40 | 18,10 km/t | 3:18 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 2022-10-29 | 1500 Meter | 6 | 14 varv | 1:01:04 | 20,63 km/t | 2:54 min/km |
CX - Skrænten CC & JC CC | 2022-10-09 | - | 1 | 11 varv | 1:01:08 | 0,00 km/t | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 2022-10-08 | - | 6 | 9 varv | 50:50 | 0,00 km/t | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 2022-10-02 | 25,8 KM | 33 | 5 varv | 3:11:38,19 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 2022-09-25 | 8,6 KM | 32 | 11 varv | 2:11:33 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 2022-09-11 | 25,5 KM | 42 | 5 varv | 3:20:07 | 38,23 km/t | 1:34 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 2022-08-14 | 10,5 KM | 14 | 10 varv | 2:34:51,94 | 40,68 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 2022-08-06 | 12,4 KM | 74 | 9 varv | 3:29:13 | 32,00 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 2022-08-05 | 4,2 KM | 46 | 10 varv | 1:01:54 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 2022-08-04 | 10,6 KM | 26 | 14:11 | 14:11 | 44,79 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 2022-07-15 | 2,3 KM | 13 | 19 varv | 1:02:32 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 2022-07-14 | 31 KM | 2 | 4 varv | 2:58:18 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 2022-07-13 | 7,5 KM | 23 | 7 varv | 1:17:36 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 2022-07-12 | 31 KM | 17 | 4 varv | 3:07:56 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 2022-07-11 | 3,2 KM | 15 | 4:57,80 | 4:57,80 | 38,68 km/t | 1:33 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 2022-06-23 | 26,3 KM | 42 | 36:01 | 36:01 | 43,80 km/t | 1:22 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 2022-06-12 | 18,9 KM | 12 | 6 varv | 2:56:38 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2022-06-06 | 12 KM | 27 | 9 varv | 2:55:06 | 37,00 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2022-06-05 | 23,8 KM | 42 | 5 varv | 2:58:17 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2022-06-04 | 11,7 KM | 25 | 9 varv | 2:41:45 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 2022-05-28 | 16,2 KM | 45 | 8 varv | 3:22:41 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 2022-05-27 | 15,7 KM | 28 | 5 varv | 1:59:24 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 2022-05-27 | 12,4 KM | 48 | 17:44,20 | 17:44,20 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 2022-05-26 | 1,7 KM | 45 | 16 varv | 39:40 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-15 | 9,17 KM | 26 | 12 varv | 2:51:48,48 | 38,43 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-14 | 2,78 KM | 37 | 18 varv | 1:23:15,00 | 36,06 km/t | 1:39 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-14 | 7,5 KM | 22 | 10 varv | 1:53:36,41 | 39,61 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-13 | 4 KM | 42 | 15 varv | 1:34:40,00 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 2022-05-13 | 15 KM | 29 | 21:05,49 | 21:05,49 | 42,67 km/t | 1:24 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 2022-05-01 | 19,3 KM | 11 | 6 varv | 2:47:59,47 | 41,36 km/t | 1:27 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 2022-04-24 | 14 KM | 17 | 7 varv | 2:20:07,08 | 41,96 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 2022-04-18 | 17,9 KM | 41 | 6 varv | 2:32:36 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 2022-04-17 | 15 KM | 48 | 6 varv | 2:03:52 | 43,59 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 2022-04-16 | 21,4 KM | 29 | 5 varv | 2:42:00 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 2022-04-09 | 17,4 KM | 6 | 6 varv | 2:44:36,77 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 2022-04-03 | 26 KM | 36 | 37:11,24 | 37:11,24 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 2022-03-27 | 23 KM | 40 | 5 varv | 3:07:59 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 2022-01-16 | - | 8 | 9 varv | 1:07:15 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 2022-01-09 | 1500 Meter | 5 | 6 varv | 42:59 | 12,56 km/t | 4:46 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 2022-01-02 | - | 3 | 5 varv | 1:01:52 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 2021-12-19 | - | 7 | 7 varv | 58:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 2021-12-18 | - | 9 | 7 varv | 1:02:21 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 2021-11-28 | - | 13 | 7 varv | 1:07:35 | 0,00 km/t | - min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 2021-10-24 | 17,8 KM | 2 | 4 varv | 1:52:07 | 38,10 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 2021-10-23 | 15 KM | 17 | 5 varv | 2:04:56 | 36,02 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 2021-10-22 | 13 KM | 10 | 21:10 | 21:10 | 36,83 km/t | 1:37 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 2021-10-03 | 19,2 KM | 9 | 4 varv | 2:02:01,76 | 37,76 km/t | 1:35 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 2021-10-02 | 14,6 KM | 10 | 5 varv | 1:48:47,92 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 2021-09-26 | 8,6 KM | 4 | 8 varv | 1:39:57 | 41,30 km/t | 1:27 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 2021-09-25 | 27,6 KM | 24 | 3 varv | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 2021-09-19 | 5,2 KM | 5 | 12 varv | 1:36:57,25 | 38,62 km/t | 1:33 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 2021-09-12 | 11,1 KM | 1 | 6 varv | 1:32:41,80 | 43,11 km/t | 1:23 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 2021-09-05 | 15 KM | 12 | 5 varv | 2:01:38 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart 2021 | 2021-09-04 | 8,4 KM | 4 | 7 varv | 1:37:45 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 2021-08-29 | 10,8 KM | 41 | 7 varv | 1:49:12 | 41,54 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 2021-08-28 | 15,1 KM | 38 | 20:54,19 | 20:54,19 | 43,34 km/t | 1:23 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 2021-08-22 | 2 KM | 7 | 15 varv | 41:11,98 | 43,69 km/t | 1:22 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #2- TT | 2021-08-15 | 5,2 KM | 4 | 26:19,00 | 24:19,00 | 12,83 km/t | 4:40 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 2021-08-08 | 15,6 KM | 5 | 5 varv | 2:17:49 | 33,96 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 2021-08-08 | 15,6 KM | 45 | 5:12:36 | 5:12:36 | 2,99 km/t | 20:02 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 2021-08-07 | 12,4 KM | 44 | 5 varv | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 2021-08-06 | 4,2 KM | 8 | 10 varv | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 2021-08-05 | 10,6 KM | 65 | 15:45 | 15:45 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 2021-07-17 | 14 KM | 26 | 21:47,48 | 21:47,48 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 2021-07-16 | 2,4 KM | 18 | 50:08 | 50:06 | 2,87 km/t | 20:52 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 2021-07-15 | 93 KM | 22 | 2:33:55 | 2:33:55 | 36,25 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 2021-07-14 | 45 KM | 29 | 1:18:48 | 1:18:46 | 34,28 km/t | 1:45 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 2021-07-13 | 92,5 KM | 23 | 2:34:18 | 2:34:15 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 2021-07-12 | 3,2 KM | 35 | 5:37,17 | 5:37,17 | 34,17 km/t | 1:45 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 2021-06-27 | 14 KM | 15 | 5 varv | 1:39:19,41 | 42,29 km/t | 1:25 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 2021-06-26 | 5,2 KM | 5 | 10 varv | 1:20:22,27 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 2021-06-26 | 5,2 KM | 9 | 7:32,33 | 7:32,33 | 41,39 km/t | 1:26 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 2021-06-13 | 9,4 KM | 10 | 7 varv | 1:40:23,45 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 2021-06-06 | 10,5 KM | 27 | 6 varv | 1:40:18,83 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 2021-05-30 | 28,32 KM | 18 | 2 varv | 1:22:25,47 | 41,23 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2021-05-23 | 23,8 KM | 30 | 3 varv | 1:55:27 | 37,10 km/t | 1:37 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2021-05-22 | 14,4 KM | 41 | 5 varv | 2:03:25 | 35,00 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 2021-05-02 | 10,55 KM | 22 | 5 varv | 1:36:07,40 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 2021-05-01 | 1,63 KM | 25 | 18 varv | 45:28,01 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 2021-05-01 | 14,5 KM | 26 | 23:35,69 | 23:35,69 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 2021-04-30 | 7,51 KM | 21 | 8 varv | 1:34:50,49 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
Cyklecross //ABC | 2020-12-13 | - | 3 | 4 varv | 38:33 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 2020-10-25 | 2,5 KM | 20 | 6 varv | 45:13 | 19,90 km/t | 3:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 2020-09-27 | 8,6 KM | 22 | 6 varv | 1:15:53 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 2020-08-30 | 750 Meter | 12 | 40 varv | 41:47 | 43,07 km/t | 1:23 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 2020-08-30 | 750 Meter | 13 | 5 varv | 5:09 | 43,63 km/t | 1:22 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 2020-08-30 | 750 Meter | 14 | 1:06 | 1:06 | 40,31 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 2020-08-30 | - | 14 | 0:15 | 0:15 | 0,00 km/t | - min/km |
Danmark cykler sammen | 2020-05-24 | 100 KM | 32 | 3:33:00 | 3:33:00 | 28,17 km/t | 2:07 min/km |
Cross - Odense - Cross Cup | 2020-01-04 | - | 6 | 4 varv | 40:00 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 2019-09-29 | 8,6 KM | 12 | 4 varv | 57:49 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 2019-09-28 | 10,5 KM | 12 | 3 varv | 51:49 | 36,47 km/t | 1:38 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 2019-08-11 | 1 KM | 7 | 25 varv | 31:40 | 47,35 km/t | 1:16 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 2019-08-11 | 3 KM | 9 | 3:39 | 3:39 | 49,28 km/t | 1:13 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 2019-08-11 | - | 3 | 3 varv | 4:07 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 2019-08-04 | 15,5 KM | 24 | 3 varv | 1:22:25 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #4 | 2019-08-04 | 15,5 KM | 24 | 3 varv | 1:22:25 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #3 | 2019-08-03 | 12,4 KM | 13 | 3 varv | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #3 | 2019-08-03 | 12,4 KM | 13 | 3 varv | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #2 | 2019-08-02 | 5,7 KM | 22 | 7 varv | 1:20:22 | 29,78 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #2 | 2019-08-02 | 5,7 KM | 22 | 7 varv | 1:20:22 | 29,78 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 2019-08-01 | 5,3 KM | 27 | 8:54 | 8:54 | 35,71 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 2019-08-01 | 5,3 KM | 27 | 8:54 | 8:54 | 35,71 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 2019-06-22 | 12,1 KM | 23 | 3 varv | 1:05:45 | 33,12 km/t | 1:48 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 2019-06-16 | 8,5 KM | 14 | 4 varv | 1:00:06 | 33,94 km/t | 1:46 min/km |
DM HOLD DCU 2019 | 2019-06-15 | 15,7 KM | 12 | 24:06 | 24:06 | 39,08 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 2019-04-20 | 13,1 KM | 21 | 3 varv | 1:04:02 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 2018-09-30 | 8,6 KM | 26 | 4 varv | 59:34 | 34,65 km/t | 1:43 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 2018-09-29 | 10,5 KM | 29 | 3 varv | 55:07 | 34,29 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #4 | 2018-07-29 | 4,2 KM | 20 | 8 varv | 58:27 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #4 | 2018-07-29 | 4,2 KM | 21 | 8 varv | 58:27 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 2018-07-29 | 4,2 KM | 16 | 0:00 | 4:06:50 | 1,02 km/t | 58:46 min/km |
Randers Bike Week #3 | 2018-07-28 | 12,4 KM | 16 | 3 varv | 1:07:27 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #3 | 2018-07-28 | 12,4 KM | 16 | 3 varv | 1:07:29 | 33,07 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #2 | 2018-07-27 | 15,5 KM | 20 | 3 varv | 1:35:07 | 29,33 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #2 | 2018-07-27 | 15,5 KM | 20 | 3 varv | 1:35:08 | 29,33 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 2018-07-26 | 1,4 KM | 24 | 10 varv | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 2018-07-26 | 1,4 KM | 23 | 10 varv | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 2018-06-24 | 12,1 KM | 16 | 4 varv | 1:30:21 | 32,14 km/t | 1:52 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 2018-06-23 | 15,5 KM | 19 | 6:19:52 | 26:52 | 34,61 km/t | 1:44 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 2018-05-21 | 14,2 KM | 29 | 3 varv | 1:19:39 | 32,09 km/t | 1:52 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 2018-05-20 | 12,2 KM | 42 | 3 varv | 1:03:03 | 34,82 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 2018-05-19 | 14,4 KM | 40 | 3 varv | 1:25:08 | 30,44 km/t | 1:58 min/km |
För resultatfrågor e-post: u6cycletour@cku6.se