Visade resultat har godkänts av UCI
Resultat
6 varv
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Herrar Elit |
Varv | 6 |
Total tid | 4:27:57 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:30:00 |
Datum | den 14 juli 2022 |
Detaljer
Distans totalt | 186 km |
Distans (varv) | 31 km |
Genomsnitt varv | 44:39 41,65 km/t |
Snabbaste varv | 42:26 43,83 km/t |
Långsammaste varv | 46:51 39,69 km/t |
Deltagare (#161)
Rasmus Mikiver | |
Team Myllan | |
Sverige |
Varv
Välj positionsdisplay:
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klockan | ||||
Varv 1 | 42:26 | 43,83 km/t | 42:26 | 1 | 13:12:26 | |||
Varv 2 | 42:28 | 43,79 km/t | 1:24:54 | 2 | 13:54:54 | |||
Varv 3 | 45:16 | 41,09 km/t | 2:10:10 | 2 | 14:40:10 | |||
Varv 4 | 45:57 | 40,48 km/t | 2:56:07 | 1 | 15:26:07 | |||
Varv 5 | 46:51 | 39,69 km/t | 3:42:59 | 2 | 16:12:59 | |||
Varv 6 | 44:57 | 41,36 km/t | 4:27:57 | 1 | 16:57:57 | |||
Varvtider
Andra resultat för Rasmus
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Anundsloppet 2023 | 2023-09-03 | 3,8 KM | 5 | 20 varv | 1:39:35 | 45,79 km/t | 1:18 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2023-08-26 | 20 KM | 44 | 29:43,50 | 29:43,50 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2023-08-26 | - | 29 | 23 varv | 58:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2023-08-25 | 1,1 KM | 35 | 2:11,33 | 2:11,33 | 30,15 km/t | 1:59 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 2023-08-19 | 131 KM | 9 | 3:48:51 | 3:48:51 | 34,34 km/t | 1:44 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 2023-07-15 | 14 KM | 49 | 18:42,02 | 18:42,02 | 44,92 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 2023-07-14 | 2,3 KM | 44 | 23 varv | 1:10:44 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 2023-07-13 | 7,5 KM | 72 | 8 varv | 1:26:54 | 41,43 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 2023-07-12 | 31,2 KM | 49 | 6 varv | 4:30:29 | 41,52 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 2023-07-11 | 31,2 KM | 52 | 5 varv | 3:31:35 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 2023-07-10 | 3,2 KM | 38 | 4:52,07 | 4:52,07 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 2023-06-25 | 7,7 KM | 27 | 24 varv | 4:48:24 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 2023-06-04 | 31 KM | 6 | 6 varv | 4:20:12 | 42,89 km/t | 1:23 min/km |
Falkenloppet 2023 | 2023-06-03 | 10 KM | 6 | 13 varv | 3:00:25 | 43,23 km/t | 1:23 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 2023-04-30 | 4,3 KM | 8 | 15 varv | 1:32:51 | 41,67 km/t | 1:26 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 2023-04-29 | 11,2 KM | 37 | 10 varv | 2:40:51 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
Götene GP | 2023-04-23 | - | 14 | 34 varv | 58:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Östgötaloppet 2023 | 2023-04-16 | 115 KM | 1 | 1 varv | 2:43:21 | 42,24 km/t | 1:25 min/km |
Anundsloppet 2022 | 2022-09-11 | 3,8 KM | 22 | 22 varv | 1:50:46 | 45,28 km/t | 1:19 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 2022-08-28 | 18 KM | 16 | 8 varv | 3:30:31 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2022-08-27 | 20 KM | 24 | 27:57,28 | 27:57,28 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2022-08-27 | - | 29 | 32 varv | 47:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2022-08-26 | 1,1 KM | 40 | 2:14,88 | 2:14,88 | 29,36 km/t | 2:02 min/km |
Lars RP Kriterium | 2022-07-24 | 4,3 KM | 8 | 15 varv | 1:28:41 | 43,64 km/t | 1:22 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2022-07-23 | 11 KM | 21 | 15 varv | 3:39:58 | 45,00 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 2022-07-16 | 14 KM | 37 | 18:29,32 | 18:29,32 | 45,43 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 2022-07-15 | 2,3 KM | 37 | 23 varv | 1:12:41 | 43,67 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 2022-07-13 | 7,5 KM | 28 | 9 varv | 1:33:20 | 43,39 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 2022-07-12 | 31 KM | 24 | 6 varv | 4:22:54 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 2022-07-11 | 3,2 KM | 31 | 4:46,14 | 4:46,14 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2022-06-26 | 9,3 KM | 9 | 20 varv | 4:28:59 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 2022-06-06 | 177 KM | 12 | 3:55:25 | 3:55:24 | 45,11 km/t | 1:19 min/km |
Falkenloppet 2022 | 2022-06-05 | 10 KM | 3 | 13 varv | 3:00:15 | 43,27 km/t | 1:23 min/km |
Kringelloppet GP 2022 | 2022-06-04 | 3 KM | 31 | 12 varv | 49:37 | 43,52 km/t | 1:22 min/km |
Lyngbyloppet | 2022-05-21 | 9,4 KM | 2 | 12 varv | 2:38:32 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 2022-05-15 | 18 KM | 39 | 9 varv | 3:40:32 | 44,07 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 2022-05-01 | 60 KM | 40 | 4:19:38 | 4:19:37 | 13,87 km/t | 4:19 min/km |
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic | 2022-04-24 | 42,1 KM | 4 | 4 varv | 3:58:22 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Östgötaloppet 2022 | 2022-04-10 | 115 KM | 2 | 2:42:38 | 2:42:38 | 42,43 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 2021-10-03 | 31 KM | 3 | 5 varv | 3:48:52 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Falkenloppet | 2021-10-02 | 10 KM | 8 | 10 varv | 2:26:34 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
Östgötaloppet 2021 | 2021-09-26 | 115 KM | 5 | 2:37:00 | 2:37:00 | 43,95 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Västboloppet | 2021-09-19 | 162 KM | 33 | 4:15:22 | 4:15:22 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 2021-08-29 | 18 KM | 1 | 3:37:17 | 3:37:17 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2021-08-28 | 20 KM | 14 | 29:07,96 | 29:07,96 | 41,19 km/t | 1:27 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2021-08-28 | - | 5 | 31 varv | 47:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2021-08-27 | 1,1 KM | 21 | 2:46,48 | 2:46,48 | 23,79 km/t | 2:31 min/km |
SWE CUP - Brudfjällsracet | 2021-08-22 | 47 KM | 8 | 4 varv | 4:36:18 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
UMARA GP | 2021-08-21 | 1,6 KM | 4 | 31 varv | 1:05:09 | 45,68 km/t | 1:18 min/km |
Kinnekulle Cyclassic | 2021-08-15 | 45 KM | 13 | 4 varv | 4:13:40 | 42,57 km/t | 1:24 min/km |
Lars RP Kriterium | 2021-07-25 | 4,3 KM | 13 | 15 varv | 1:26:33 | 44,71 km/t | 1:20 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2021-07-24 | 11 KM | 2 | 15 varv | 3:49:11 | 43,19 km/t | 1:23 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 2021-07-17 | 14 KM | 50 | 19:52,59 | 19:52,59 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 2021-07-16 | 2,4 KM | 43 | 1:11:31 | 1:11:31 | 2,01 km/t | 29:47 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 2021-07-15 | 186 KM | 72 | 4:48:46 | 4:48:46 | 38,65 km/t | 1:33 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 2021-07-14 | 67,5 KM | 22 | 1:46:53 | 1:46:46 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 2021-07-13 | 186 KM | 26 | 4:35:30 | 4:35:28 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 2021-07-12 | 3,2 KM | 48 | 4:53,72 | 4:53,72 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland | 2021-07-03 | 2,8 KM | 44 | 16 varv | 1:03:37 | 42,25 km/t | 1:25 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 2021-06-20 | 7,6 KM | 11 | 25 varv | 4:22:23 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Xamera Cup 2 - Mantorp | 2021-06-11 | - | 2 | 25 varv | 1:40:03 | 0,00 km/t | - min/km |
HiQ Grand Prix | 2021-06-06 | 2,7 KM | 19 | 18 varv | 1:09:20 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2021 | 2021-06-05 | 2,4 KM | 44 | 20 varv | 1:01:54 | 46,52 km/t | 1:17 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 2021-05-23 | 148 KM | 30 | 3:48:17 | 3:48:17 | 38,90 km/t | 1:32 min/km |
Xamera Cup 4 - Kinnekulle | 2021-05-15 | 2,04 KM | 30 | 40 varv | 2:18:37 | 35,32 km/t | 1:41 min/km |
Xamera Cup 3 - Axamo | 2021-05-14 | 0,95 KM | 16 | 23 varv | 34:42 | 37,58 km/t | 1:35 min/km |
Xamera Cup 1 - Sviestad | 2021-04-18 | 2,1 KM | 12 | 34 varv | 1:36:33 | 44,37 km/t | 1:21 min/km |
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2020-10-04 | 7,6 KM | 8 | 25 varv | 4:39:25 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Kinnekulle Cyclassic GP | 2020-09-06 | 1,2 KM | 16 | 35 varv | 1:05:07 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 2020-08-15 | 2,4 KM | 22 | 13 varv | 42:32 | 44,00 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 2019-04-22 | 17,8 KM | 32 | 7 varv | 2:48:37 | 44,34 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 2019-04-20 | 153,6 KM | 36 | 3:35:29 | 3:35:29 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 2018-04-02 | 17,8 KM | 47 | 8 varv | 3:30:11 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 2018-03-31 | 153,6 KM | 36 | 3:58:18 | 3:58:16 | 38,68 km/t | 1:33 min/km |
För resultatfrågor e-post: u6cycletour@cku6.se