Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:32:34 |
Nettotid | 1:32:34 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 28. maj 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 48,6 km |
Distance (omgang) | 16,2 km |
Gennemsnit omgang | 30:47 31,56 km/t |
Hurtigste omgang | 28:21 34,29 km/t |
Langsomste omgang | 32:21 30,04 km/t |
Deltager (#7)
Andreas STENSTROP. MADSEN | |
Kolding Bicycle Club | |
Danmark | |
Mand, 14 år (15 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 32:21 | 30,04 km/t | 32:21 | 4 | 09:32:36 | |||
Omgang 2 | 31:40 | 30,68 km/t | 1:04:02 | 12 | 10:04:17 | |||
Omgang 3 | 28:21 | 34,29 km/t | 1:32:23 | 15 | 10:32:38 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Andreas STENSTROP.
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 4 | 8 omgange | 42:42 | 26,97 km/t | 2:13 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 3 | 7 omgange | 41:06 | 25,54 km/t | 2:20 min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12-11-2023 | 2500 Meter | 9 | 5 omgange | 41:20 | 18,14 km/t | 3:18 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 1,5 KM | 6 | 4 omgange | 38:48 | 9,28 km/t | 6:28 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1,5 KM | 6 | 5 omgange | 38:17 | 11,75 km/t | 5:06 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 2 | 3 omgange | 1:47:45 | 33,58 km/t | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 15 | 8 omgange | 1:44:23 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 1 | 3 omgange | 1:49:07 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 1 | 3 omgange | 1:58:28 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 3 | 4 omgange | 1:42:19 | 41,05 km/t | 1:27 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 10 | 5 omgange | 2:16:24 | 32,99 km/t | 1:49 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 9 | 10 omgange | 1:52:45 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 22 | 24:12 | 24:12 | 41,08 km/t | 1:27 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 3 | 4 omgange | 1:32:09 | 37,50 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 3 | 5 omgange | 1:56:24 | 40,21 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 20 | 5 omgange | 1:35:39 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 6 | 10 omgange | 1:02:56 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 27 | 15:18 | 15:18 | 41,54 km/t | 1:26 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 3 | 3 omgange | 1:41:39 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 1 | 6 omgange | 2:01:12 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 17 KM | 1 | 4 omgange | 1:41:38 | 40,14 km/t | 1:29 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 14 | 5 omgange | 1:37:14 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 5 | 3 omgange | 1:44:10 | 41,12 km/t | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 7 | 4 omgange | 2:00:30 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 9 | 5:48:28 | 5:48:28 | 17,60 km/t | 3:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 12 | 6 omgange | 2:31:07 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 8 | 4 omgange | 1:33:39 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 49 | 18:44,67 | 18:42,80 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 5 | 3 omgange | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 5 | 5 omgange | 1:41:41 | 35,99 km/t | 1:40 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 14 | 9 omgange | 2:22:30 | 34,78 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 3 | 9 omgange | 1:49:54 | 36,85 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 4 | 47:44 | 47:44 | 32,91 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 9 | 1 omgange | 9:03 | 34,42 km/t | 1:44 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 8 | 5 omgange | 2:02:49 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 4 | 14 omgange | 38:25 | 38,25 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 7 | 4 omgange | 1:18:31,34 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 14 | 19:41,56 | 19:41,56 | 41,13 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 17 | 4 omgange | 1:51:55 | 38,38 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 44 | 5 omgange | 1:57:23 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 13 | 3 omgange | 1:36:34 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 7 | 3 omgange | 1:53:02 | 36,63 km/t | 1:38 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 8 | 5 omgange | 47:02 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 2 | 6 omgange | 37:11 | 14,52 km/t | 4:07 min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 2 | 6 omgange | 41:35 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 3 | 6 omgange | 45:43 | 19,69 km/t | 3:02 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 6 | 8 omgange | 38:34 | 18,66 km/t | 3:12 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 6 | 8 omgange | 38:56 | 18,49 km/t | 3:14 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 15 | 8 omgange | 1:39:11 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 18 | 3 omgange | 1:44:53 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 14 | 3 omgange | 2:04:26 | 36,59 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 6 | 7 omgange | 1:34:22 | 35,61 km/t | 1:41 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 10 | 3 omgange | 2:00:55 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 2 | 1 omgange | 17:24 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:15:41,74 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 5 | 19:51,06 | 19:51,06 | 40,81 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 3 | 3 omgange | 1:27:58 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 3 | 3:30:31 | 3:30:31 | 4,45 km/t | 13:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:06:16 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 5 | 7 omgange | 48:46 | 36,16 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 5 | 7:41 | 7:41 | 41,34 km/t | 1:27 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 1 | 2 omgange | 1:10:08 | 32,34 km/t | 1:51 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 12 | 4 omgange | 1:23:58 | 34,29 km/t | 1:44 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 1 | 3 omgange | 1:06:55 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 2 | 4 omgange | 1:20:45 | 34,77 km/t | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 3 | 3 omgange | 1:19:28 | 35,56 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 1 | 19:00,08 | 19:00,08 | 39,15 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 7 | 7 omgange | 20:41 | 34,51 km/t | 1:44 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 7,6 KM | 2 | 4 omgange | 52:15 | 34,91 km/t | 1:43 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 1 | 7 omgange | 1:13:48 | 33,00 km/t | 1:49 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:12:29 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 1 | 3 omgange | 57:28 | 34,45 km/t | 1:44 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 10 KM | 1 | 3 omgange | 55:09 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 7,5 KM | 1 | 5 omgange | 58:33 | 38,43 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 2 | 7 omgange | 1:09:13 | 33,37 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 1 | 6 omgange | 52:14 | 34,45 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 2 | 3 omgange | 1:14:07 | 31,81 km/t | 1:53 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 2 | 10 omgange | 1:05:08 | 35,00 km/t | 1:42 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 4 | 18:38,26 | 18:38,26 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 1 | 2 omgange | 1:17:13 | 35,74 km/t | 1:40 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 2 | 6 omgange | 46:41 | 11,57 km/t | 5:11 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 3 | 6 omgange | 53:05 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 5 | 4 omgange | 38:32 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 1,2 KM | 2 | 6 omgange | 36:53 | 11,71 km/t | 5:07 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 2 | 6 omgange | 35:38 | 22,23 km/t | 2:41 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 1 | 7 omgange | 1:14:11 | 31,13 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 3 | 6 omgange | 51:45 | 34,77 km/t | 1:43 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 6 | 22:51 | 22:51 | 34,12 km/t | 1:45 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 5 | 4 omgange | 57:24 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 2 | 3 omgange | 52:58 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:14:16 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 1 | 2 omgange | 1:24:54 | 35,75 km/t | 1:40 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 3 | 3 omgange | 1:08:48 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 2 | 21:07,50 | 21:07,50 | 38,91 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 1 | 3 omgange | 55:06 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 11 | 21:57,56 | 21:57,56 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 7,5 KM | 1 | 5 omgange | 1:01:19 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 1 | 6 omgange | 1:14:31 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 2 | 1 omgange | 18:02 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 12 | 3:34:51 | 3:34:51 | 4,36 km/t | 13:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 17 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 16 | 7 omgange | 1:06:58 | 26,34 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 20 | 8:09 | 8:09 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 1 | 2 omgange | 1:16:35 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 4 | 4 omgange | 57:05 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 9 | 3 omgange | 1:02:15 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 8 | 3 omgange | 1:04:09 | 34,23 km/t | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 11 | 3 omgange | 1:15:52 | 34,16 km/t | 1:45 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 15 | 6 omgange | 47:17 | 31,21 km/t | 1:55 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 1 | 16 omgange | 23:08 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 2 | 3 omgange | 45:33 | 30,02 km/t | 1:59 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 2 | 3 omgange | 45:45 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 2 | 2 omgange | 47:25 | 34,31 km/t | 1:44 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 1 | 15:58 | 15:58 | 36,81 km/t | 1:37 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 3 | 2 omgange | 53:54 | 32,05 km/t | 1:52 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 5 | 20 omgange | 25:25 | 35,39 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 6 | 15 omgange | 18:53 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 1:04 | 1:04 | 42,04 km/t | 1:25 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 4 | 0:04 | 0:04 | 0,00 km/t | - min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 3 | 20 omgange | 29:10 | 411,28 km/t | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 9 | 4 omgange | 6:18 | 380,05 km/t | 0:09 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 1 | 1:18 | 1:18 | 45,84 km/t | 1:18 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 4 | 1 omgange | 4:00 | 15,00 km/t | 4:00 min/km |