Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:21:41 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 17:21:00 |
Dato | 27. maj 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 78,5 km |
Distance (omgang) | 15,7 km |
Gennemsnit omgang | 24:42 38,12 km/t |
Hurtigste omgang | 24:42 38,12 km/t |
Langsomste omgang | 24:42 38,12 km/t |
Deltager (#89)
Morten Andreassen | |
Team Sparekassen Danmark Talent | |
Danmark | |
Mand, 17 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 24:42 | 38,12 km/t | 24:42 | 12 | 17:45:50 | |||
Andre resultater for Morten
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 18 | 6 omgange | 2:33:31 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 8 | 6 omgange | 2:01:30 | 42,66 km/t | 1:24 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 17 KM | 9 | 7 omgange | 3:03:55 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 15 | 7 omgange | 2:11:33 | 38,95 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 8 | 6 omgange | 2:22:32 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 16 | 5 omgange | 3:06:38 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 56 | 11 omgange | 2:12:13 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 15 | 4 omgange | 2:39:53 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 69 | 39:25 | 39:25 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 36 | 6 omgange | 3:18:19 | 34,31 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 63 | 8 omgange | 3:38:54 | 35,52 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 88 | 19:03,55 | 19:03,55 | 39,04 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 65 | 16 omgange | 41:10 | 39,64 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 7 | 4 omgange | 1:52:18 | 38,04 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 14 | 5 omgange | 2:02:06 | 36,85 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 17 | 8 omgange | 1:45:05 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 18 | 3 omgange | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 20 | 4 omgange | 1:32:35 | 37,33 km/t | 1:36 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 5 | 5 omgange | 1:43:40 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 11 | 7 omgange | 1:38:57 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 10 | 15 omgange | 45:08,59 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 27 | 6 omgange | 1:54:56 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 5 | 5 omgange | 2:17:49 | 33,96 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 54 | 5:18:41 | 5:18:41 | 2,94 km/t | 20:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 39 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 63 | 10 omgange | 1:11:17 | 35,35 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 82 | 16:38 | 16:38 | 38,22 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 26 | 3 omgange | 2:05:40 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 28 | 3 omgange | 1:55:57 | 35,70 km/t | 1:40 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 42 | 5 omgange | 2:04:29 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 31 | 10 omgange | 1:09:37 | 35,34 km/t | 1:41 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 19 | 6 omgange | 1:15:53 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 23 | 3 omgange | 2:03:36 | 40,19 km/t | 1:29 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 12 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 74 | 5 omgange | 1:41:52 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 72 | 10 omgange | 1:14:31 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 75 | 17:32 | 17:32 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 6,1 KM | 2 | 7 omgange | 1:03:23 | 40,42 km/t | 1:29 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 7 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 33 | 22:39,63 | 22:39,63 | 36,80 km/t | 1:37 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 12 | 5 omgange | 58:01 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 24 | 5 omgange | 1:16:10 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11-08-2019 | 1 KM | 8 | 25 omgange | 32:02 | 46,81 km/t | 1:16 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11-08-2019 | 3 KM | 4 | 3:25 | 3:25 | 52,49 km/t | 1:08 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11-08-2019 | - | 11 | 3 omgange | 4:22 | 0,00 km/t | - min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 13 | 3 omgange | 59:20 | 33,37 km/t | 1:47 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 8 | 4 omgange | 59:55 | 34,04 km/t | 1:45 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 26 | 4 omgange | 1:01:39 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 10 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 17 | 3 omgange | 1:15:19 | 34,18 km/t | 1:45 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 13 | 2 omgange | 1:10:23 | 32,39 km/t | 1:51 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 23 | 2 omgange | 1:26:17 | 30,04 km/t | 1:59 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 18 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 28 | 7 omgange | 1:15:14 | 30,70 km/t | 1:57 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 9 | 5 omgange | 55:31 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 9 | 1 omgange | 1:11:51 | 4,84 km/t | 12:23 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 16 | 6 omgange | 1:22:48 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 22 | 2 omgange | 1:23:00 | 33,25 km/t | 1:48 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 23 | 4 omgange | 59:26 | 34,72 km/t | 1:43 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 44 | 3 omgange | 57:58 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 18 | 2 omgange | 1:34:55 | 29,71 km/t | 2:01 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 17 | 7 omgange | 1:20:55 | 31,66 km/t | 1:53 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 18 | 3 omgange | 1:05:44 | 30,12 km/t | 1:59 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 14 | 10 omgange | 27:04 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 24 | 5 omgange | 1:14:27 | 31,03 km/t | 1:56 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 28 | 4 omgange | 1:41:55 | 28,49 km/t | 2:06 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 21 | 1:04:30 | 25:30 | 32,86 km/t | 1:49 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 19 | 7 omgange | 1:20:16 | 30,35 km/t | 1:58 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 18 | 3 omgange | 1:26:32 | 29,33 km/t | 2:02 min/km |
Motorvejsløb 2016 Silkeborg | 11-09-2016 | 32,5 KM | 39 | 1:09:15 | 1:04:43 | 30,13 km/t | 1:59 min/km |