Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:00:28 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 17:21:00 |
Dato | 27. maj 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 78,5 km |
Distance (omgang) | 15,7 km |
Gennemsnit omgang | 24:02 39,17 km/t |
Hurtigste omgang | 22:50 41,25 km/t |
Langsomste omgang | 25:15 37,30 km/t |
Deltager (#50)
Nicklas Fonnesbech | |
Herning CK Junior Biemme Danmark | |
Danmark | |
Mand, 17 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 23:06 | 40,77 km/t | 23:06 | 1 | 17:44:20 | |||
Omgang 2 | 22:50 | 41,25 km/t | 45:56 | 1 | 18:07:11 | |||
Omgang 3 | 25:15 | 37,30 km/t | 1:11:12 | 1 | 18:32:26 | |||
Omgang 4 | 24:32 | 38,39 km/t | 1:35:44 | 1 | 18:56:58 | |||
Omgang 5 | 24:30 | 38,45 km/t | 2:00:14 | 1 | 19:21:28 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Nicklas
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 14 | 6 omgange | 3:36:27 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 51 | 8 omgange | 2:57:44 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 77 | 7 omgange | 4:08:09,74 | 42,82 km/t | 1:24 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 36 | 32:55,31 | 32:55,31 | 46,11 km/t | 1:18 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 46 | 8 omgange | 2:33:55 | 46,78 km/t | 1:16 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 49 | 6 omgange | 3:31:38 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 19 | 5 omgange | 3:04:43,01 | 41,90 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 8 | 11 omgange | 2:11:33 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 38 | 5 omgange | 3:15:55 | 39,04 km/t | 1:32 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 17 | 2 omgange | 33:19 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 51 | 9 omgange | 2:46:27 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 15 | 10 omgange | 1:01:54 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 31 | 14:21 | 14:21 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 127,2 KM | 27 | 3:10:52 | 3:10:52 | 39,98 km/t | 1:30 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 11 | 6 omgange | 2:55:44 | 38,72 km/t | 1:32 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 4 | 5 omgange | 2:58:10 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 31 | 8 omgange | 3:22:27 | 38,41 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 35 | 17:20,08 | 17:20,08 | 42,92 km/t | 1:23 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 25 | 16 omgange | 39:40 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 23 | 18 omgange | 1:13:01,94 | 41,11 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 6 | 10 omgange | 1:52:09,26 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 19 | 15 omgange | 1:26:29,07 | 41,63 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 15 | 20:17,59 | 20:17,59 | 44,35 km/t | 1:21 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 7 | 7 omgange | 3:27:33 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 1 | 6 omgange | 2:15:50 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 7 | 8 omgange | 2:48:47 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 29 | 36:24,78 | 36:24,78 | 42,84 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 4 | 5 omgange | 2:50:15 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 2 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 7 | 5 omgange | 2:27:02 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 31 | 6 omgange | 2:15:10 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 2 | 9 omgange | 2:03:32 | 36,72 km/t | 1:38 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 6 | 8 omgange | 2:33:07 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 92 | 9 omgange | 3:17:09 | 33,96 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 98 | 10 omgange | 1:04:44 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 33 | 14:21 | 14:21 | 44,31 km/t | 1:21 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 29 | 2:58:11 | 2:58:11 | 40,24 km/t | 1:29 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 38 | 5 omgange | 3:23:58 | 37,50 km/t | 1:35 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 5 | 6 omgange | 2:29:08,65 | 42,48 km/t | 1:24 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 5 | 7 omgange | 2:04:48,65 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 19 | 7 omgange | 1:56:12,81 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 2 | 21 omgange | 48:09,68 | 42,72 km/t | 1:24 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 17 | 20:14,87 | 20:14,87 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 2 | 10 omgange | 1:50:56,97 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 2 | 21 omgange | 43:35 | 42,64 km/t | 1:24 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 13 | 18 omgange | 1:55:24 | 38,37 km/t | 1:33 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 22 | 30:00,38 | 30:00,38 | 43,99 km/t | 1:21 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 20 | 8 omgange | 1:36:13 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 12 | 4 omgange | 2:30:07 | 44,12 km/t | 1:21 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 8 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 6 | 4 omgange | 1:29:03 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 40 omgange | 40:32 | 44,40 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 3 | 16 omgange | 16:12 | 44,41 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 0:59 | 0:59 | 45,58 km/t | 1:18 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 1 | 0:01 | 0:01 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 3 | 5 omgange | 2:03:45 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 15 | 0:00 | 4:52:14 | 3,20 km/t | 18:43 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 18 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 12 | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 21 | 15:18 | 15:18 | 41,57 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 2 | 3 omgange | 2:03:49 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 7 | 3 omgange | 1:58:11 | 38,53 km/t | 1:33 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 8 | 4 omgange | 1:53:49 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 7 | 22:32,18 | 22:32,18 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 10 | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Hadsten Gadeløb 2019 | 15-08-2019 | 1400 Meter | 10 | 15 omgange | 34:08 | 36,90 km/t | 1:37 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 1 | 5 omgange | 1:59:20 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 5 | 5 omgange | 1:33:14 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 11 | 3 omgange | 1:57:02 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
DM HOLD DCU 2019 | 15-06-2019 | 15,7 KM | 1 | 19:33 | 19:33 | 48,17 km/t | 1:14 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 5 | 5 omgange | 1:51:59 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 14 | 3 omgange | 1:37:45 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 23 | 5 omgange | 1:54:42 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 1 | 4 omgange | 2:04:42 | 36,57 km/t | 1:38 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 3 | 6 omgange | 2:14:32 | 34,79 km/t | 1:43 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 5 | 4 omgange | 1:42:42 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 9 | 4 omgange | 1:48:29 | 39,38 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 2 | 3 omgange | 1:43:13 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 10 | 3 omgange | 2:06:13 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 14 | 3 omgange | 2:04:56 | - | - |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 13 | 3 omgange | 1:54:37 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 19 | 3 omgange | 1:56:57 | 36,17 km/t | 1:39 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 7 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 13 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 5 | 5 omgange | 1:01:56 | 37,29 km/t | 1:36 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 5 | 15 omgange | 34:26 | 0,00 km/t | - min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 1 | 4 omgange | 1:20:48 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 3 | 6:27:43 | 22:43 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 2 | 4 omgange | 1:17:36 | 34,94 km/t | 1:43 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 2 | 54:36 | 20:06 | 41,68 km/t | 1:26 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 6 | 5 omgange | 56:51 | 44,85 km/t | 1:20 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 1 | 7 omgange | 1:11:58 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 1 | 1:26:35 | 21:35 | 40,29 km/t | 1:29 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 2 | 3 omgange | 1:10:47 | 36,10 km/t | 1:39 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:20:51 | 32,06 km/t | 1:52 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 1 | 2 omgange | 1:23:22 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 4 | 3 omgange | 1:19:40 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 15 | 7 omgange | 1:09:20 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 14 | 5 omgange | 1:11:17 | 29,46 km/t | 2:02 min/km |