Resultat
16 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 16 |
Samlet tid | 39:40 |
Nettotid | 39:40 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 18:20:00 |
Dato | 26. maj 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 27,2 km |
Distance (omgang) | 1,7 km |
Gennemsnit omgang | 2:29 40,93 km/t |
Hurtigste omgang | 2:20 43,66 km/t |
Langsomste omgang | 2:48 36,34 km/t |
Deltager (#64)
Erik Christoffersen | |
Tscherning Cycling Academy | |
Danmark | |
Mand, 17 år (19 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 2:48 | 36,34 km/t | 2:48 | 5 | 18:22:48 | |||
Omgang 2 | 2:20 | 43,66 km/t | 5:08 | 3 | 18:25:08 | |||
Omgang 3 | 2:21 | 43,21 km/t | 7:30 | 3 | 18:27:30 | |||
Omgang 4 | 2:22 | 42,88 km/t | 9:52 | 2 | 18:29:52 | |||
Omgang 5 | 2:30 | 40,71 km/t | 12:23 | 2 | 18:32:23 | |||
Omgang 6 | 2:21 | 43,33 km/t | 14:44 | 4 | 18:34:44 | |||
Omgang 7 | 2:33 | 39,95 km/t | 17:17 | 3 | 18:37:17 | |||
Omgang 8 | 2:32 | 40,08 km/t | 19:50 | 3 | 18:39:50 | |||
Omgang 9 | 2:33 | 39,94 km/t | 22:23 | 2 | 18:42:23 | |||
Omgang 10 | 2:31 | 40,47 km/t | 24:54 | 2 | 18:44:54 | |||
Omgang 11 | 2:31 | 40,41 km/t | 27:26 | 2 | 18:47:26 | |||
Omgang 12 | 2:29 | 40,90 km/t | 29:55 | 2 | 18:49:55 | |||
Omgang 13 | 2:35 | 39,40 km/t | 32:31 | 2 | 18:52:31 | |||
Omgang 14 | 2:30 | 40,77 km/t | 35:01 | 2 | 18:55:01 | |||
Omgang 15 | 2:27 | 41,39 km/t | 37:29 | 2 | 18:57:29 | |||
Omgang 16 | 2:23 | 42,70 km/t | 39:52 | 3 | 18:59:52 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Erik
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18-05-2023 | 17,3 KM | 37 | 8 omgange | 3:03:00,14 | 45,38 km/t | 1:19 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 41 | 8 omgange | 3:13:45,18 | 43,60 km/t | 1:22 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 34 | 5 omgange | 3:13:07,79 | 40,08 km/t | 1:29 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 14 | 9 omgange | 2:10:00,35 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 33 | 5 omgange | 3:15:38 | 39,10 km/t | 1:32 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 12 | 15 omgange | 1:38:24,51 | 0,09 km/t | 10:56:03 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 50 | 9 omgange | 2:45:54 | 40,36 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 66 | 10 omgange | 1:02:51 | 40,09 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 37 | 14:30 | 14:30 | 43,83 km/t | 1:22 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 3 | 16 omgange | 1:52:58,82 | 44,18 km/t | 1:21 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 26,3 KM | 66 | 38:54 | 38:54 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 20 | 6 omgange | 3:01:52 | 37,41 km/t | 1:36 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 24 | 9 omgange | 2:55:06 | 37,01 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 29 | 5 omgange | 2:58:10 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 67 | 8 omgange | 3:52:03 | 33,51 km/t | 1:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 31 | 5 omgange | 1:59:24 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 70 | 18:16,27 | 18:16,27 | 40,72 km/t | 1:28 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 1 | 6 omgange | 2:34:18,63 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 34 | 18 omgange | 1:18:14,80 | 38,37 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 40 | 10 omgange | 2:20:31,90 | 32,02 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 31 | 15 omgange | 1:26:41,85 | 41,52 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 33 | 21:25,71 | 21:25,71 | 42,00 km/t | 1:25 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 8 | 7 omgange | 3:27:33 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 17 | 6 omgange | 2:48:07,74 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 18 | 11 omgange | 2:12:07 | 42,96 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 33 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 15 | 11 omgange | 2:50:33,56 | 42,95 km/t | 1:23 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 7 | 7 omgange | 2:10:53,72 | 43,00 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 48 | 6:52:28 | 6:52:28 | 2,27 km/t | 26:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 48 | 9 omgange | 2:41:28 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 44 | 10 omgange | 58:15 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 64 | 14:47 | 14:47 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 15 | 10 omgange | 2:23:05,55 | - | - |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 27 | 8 omgange | 1:57:47,33 | 42,79 km/t | 1:24 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 37 | 4 omgange | 2:45:05,09 | 41,17 km/t | 1:27 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 12 | 4 omgange | 2:45:24,18 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 21 | 18 omgange | 2:04:51 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 20 | 18 omgange | 1:56:34 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 8 | 3 omgange | 1:45:30 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 5 | 6 omgange | 1:14:48 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 3 | 3 omgange | 2:02:59 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 30 | 5 omgange | 2:03:45 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 14 | 0:00 | 4:52:10 | 3,20 km/t | 18:43 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 46 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 27 | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 18 | 15:10 | 15:10 | 41,90 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 10 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 35 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 52 | 21:09,69 | 21:09,69 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 38 | 5 omgange | 2:04:45 | 36,07 km/t | 1:39 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 51 | 5 omgange | 2:04:25 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 21 | 1 omgange | 18:32 | - | - |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 19 | 4 omgange | 58:20 | 35,38 km/t | 1:41 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 14 | 3 omgange | 53:16 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 42 | 3 omgange | 3:17:11 | 12,96 km/t | 4:37 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 31 | 3 omgange | 1:03:03 | 34,82 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 31 | 3 omgange | 1:21:15 | 31,90 km/t | 1:52 min/km |