Resultat
Ikke startet
Distance | U13 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:09:00 |
Dato | 26. maj 2022 |
Detaljer
Gennemsnit omgang | 37:35 30,80 km/t |
Hurtigste omgang | 37:35 30,80 km/t |
Langsomste omgang | 37:35 30,80 km/t |
Deltager (#61)
Marcus Cramer | |
Greve Cykle Club | |
Danmark | |
Mand, 10 år (12 i dag) |
Andre resultater for Marcus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19-11-2023 | - | 9 | 3 omgange | 33:25 | 0,00 km/t | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 7,3 KM | 9 | 5 omgange | 58:07,65 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 11 | 4 omgange | 53:23 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 14 | 3 omgange | 50:44 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 6 | 3 omgange | 48:27,26 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 6 KM | 8 | 6 omgange | 1:00:05 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 2 | 3 omgange | 41:10 | 34,32 km/t | 1:44 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 11,03 KM | 5 | 16:37 | 16:37 | 39,82 km/t | 1:30 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 5 | 2 omgange | 45:58,95 | 34,97 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 2 | 2 omgange | 56:16 | 33,27 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 2 | 2 omgange | 46:40 | 31,88 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 2 | 6 omgange | 45:14 | 33,43 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 3 | 8:06 | 8:06 | 39,20 km/t | 1:31 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 9,1 KM | 1 | 3 omgange | 47:29,02 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 2 | 2 omgange | 29:50,19 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 10 KM | 4 | 16:25 | 16:25 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 2 | 2 omgange | 40:08 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 2 | 2 omgange | 44:51 | 32,64 km/t | 1:50 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 6,4 KM | 2 | 4 omgange | 48:17 | 31,81 km/t | 1:53 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 1 | 38:25,69 | 38:25,69 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 2 | 2 omgange | 55:23 | 35,10 km/t | 1:42 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 29,2 KM | 2 | 2:24:14 | 2:24:14 | 12,15 km/t | 4:56 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 1 | 1 omgange | 20:49 | 45,24 km/t | 1:19 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 5 | 20:42,80 | 20:40,65 | 23,21 km/t | 2:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 2 | 4 omgange | 12:30 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 1 | 1 omgange | 35:20 | 32,77 km/t | 1:49 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 2 | 2 omgange | 51:52,20 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 3 | 3 omgange | 50:18 | 32,85 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 2 | 3 omgange | 41:45 | 32,32 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 3 | 22:15 | 22:15 | 56,47 km/t | 1:03 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 8 | 1 omgange | 7:10 | 22,56 km/t | 2:39 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 7,1 KM | 3 | 3 omgange | 36:33,34 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 3 | 2 omgange | 47:40,45 | 33,48 km/t | 1:47 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 8,4 KM | 2 | 13:59,13 | 13:59,13 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 4 | 6 omgange | 38:44 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 2 | 5 omgange | 41:36 | 0,00 km/t | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 3 | 3 omgange | 39:23,65 | 33,36 km/t | 1:47 min/km |
DM HOLD DCU 2022 - Hvidovre CK | 01-10-2022 | 23 KM | 2 | 39:57 | 39:57 | 34,54 km/t | 1:44 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 2 | 3 omgange | 47:29 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 2 | 2 omgange | 39:38 | 32,69 km/t | 1:50 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 4 | 2 omgange | 39:50,91 | 31,02 km/t | 1:56 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 4 | 3 omgange | 48:23 | 31,61 km/t | 1:53 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 20,8 KM | 2 | 4 omgange | 36:26,18 | 137,01 km/t | 0:26 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 8,6 KM | 3 | 3 omgange | 45:36,16 | 33,95 km/t | 1:46 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 4 | 13:23,84 | 13:23,84 | 38,07 km/t | 1:34 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 10 KM | 3 | 17:11 | 17:11 | 34,91 km/t | 1:43 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 1 | 2 omgange | 42:26,30 | 29,69 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 5 | 2 omgange | 1:00:37 | 30,88 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 3 | 2:41:56 | 2:41:56 | 5,78 km/t | 10:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 3 | 2 omgange | 45:57 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 2 | 6 omgange | 46:57 | 32,20 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 4 | 8:37 | 8:37 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 3 | 2 omgange | 38:39,44 | 29,18 km/t | 2:03 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 3 | 2 omgange | 46:52 | 30,72 km/t | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 2 | 2 omgange | 48:21 | 30,27 km/t | 1:58 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 7 | 2 omgange | 45:53 | 30,60 km/t | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 5 | 2 omgange | 1:04:48 | 30,00 km/t | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 5 | 1 omgange | 29:12 | 32,24 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 6 | 22:30,27 | 22:30,27 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 5 | 4 omgange | 13:23 | 30,48 km/t | 1:58 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 4 | 3 omgange | 52:49,62 | 31,25 km/t | 1:55 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 5 | 6 omgange | 32:47,11 | 30,53 km/t | 1:57 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 5 | 3 omgange | 46:23,45 | 29,10 km/t | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 5 | 4 omgange | 29:47,40 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 4 | 17:38,58 | 17:38,58 | 34,01 km/t | 1:45 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 3 | 3 omgange | 49:56,88 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 2 | 2 omgange | 48:11,07 | 34,87 km/t | 1:43 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 3 | 21:00,87 | 21:00,87 | 34,26 km/t | 1:45 min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 5 | 4 omgange | 47:01 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 5 | 4 omgange | 43:04 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 8 | 3 omgange | 36:09 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 21-11-2021 | - | 4 | 5 omgange | 42:23 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 5 | 5 omgange | 43:34 | 0,00 km/t | - min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 9,7 KM | 2 | 2 omgange | 41:39,43 | 27,94 km/t | 2:08 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 5 | 2 omgange | 55:47,40 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 1 | 2 omgange | 32:07 | 32,12 km/t | 1:52 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 1 | 1 omgange | 22:29 | 28,01 km/t | 2:08 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 1 | 3 omgange | 32:00,27 | 29,25 km/t | 2:03 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 2 | 1 omgange | 22:25,03 | 29,71 km/t | 2:01 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 1 | 24:27,01 | 24:27,01 | 32,88 km/t | 1:49 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 1 | 2 omgange | 37:29 | 28,71 km/t | 2:05 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 3 | 15:36,80 | 15:36,80 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 1 | 5 omgange | 19:10,59 | 31,29 km/t | 1:55 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 2 | 21:15,36 | 21:15,36 | 33,87 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 2 | 1 omgange | 36:38 | 25,55 km/t | 2:20 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 3 | 1:34:57 | 1:34:57 | 9,86 km/t | 6:05 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 2 | 1 omgange | 26:01 | 28,60 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 2 | 3 omgange | 26:07 | 28,94 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 3 | 9:04 | 9:04 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 5 | 1 omgange | 26:06,84 | 32,17 km/t | 1:51 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 4 | 3 omgange | 31:57,09 | 29,29 km/t | 2:02 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 4 | 4:35,82 | 4:35,82 | 67,87 km/t | 0:53 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 1 | 2 omgange | 35:14 | 28,95 km/t | 2:04 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 2 | 2 omgange | 44:45,98 | 28,15 km/t | 2:07 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 2 | 2 omgange | 26:53,71 | 30,30 km/t | 1:58 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 3 | 1 omgange | 23:50 | 30,20 km/t | 1:59 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 1 | 1 omgange | 26:13 | 27,92 km/t | 2:08 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 3 | 1 omgange | 30:49 | 28,04 km/t | 2:08 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 1 | 2 omgange | 40:02,33 | 27,48 km/t | 2:10 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 7 | 6 omgange | 21:02,85 | 27,93 km/t | 2:08 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 3 | 17:20,51 | 17:20,51 | 32,52 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 1 | 2 omgange | 30:02,32 | 29,98 km/t | 2:00 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 2 | 2 omgange | 46:08,32 | 23,67 km/t | 2:32 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 1 | 2 omgange | 29:58,14 | 29,23 km/t | 2:03 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 1 | 2 omgange | 17:48 | 27,63 km/t | 2:10 min/km |
Cyklecross //ABC | 13-12-2020 | - | 6 | 3 omgange | 36:39 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 8 | 4 omgange | 37:07 | 16,16 km/t | 3:42 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 1 | 1 omgange | 27:51 | 28,42 km/t | 2:06 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 1 | 2 omgange | 31:53 | 29,73 km/t | 2:01 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 1 | 2 omgange | 34:19 | 26,57 km/t | 2:15 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 1 | 2 omgange | 32:58 | 31,30 km/t | 1:55 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 2 | 1 omgange | 20:03 | 31,42 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 1 omgange | 37:17 | 25,10 km/t | 2:23 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 0:00 | 1:37:30 | 9,60 km/t | 6:15 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 4 | 1 omgange | 24:07 | 30,83 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 4 | 3 omgange | 25:48 | 29,30 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 6 | 10:27 | 10:27 | 30,39 km/t | 1:58 min/km |