Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat
7 varv
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Damer Junior |
Varv | 7 |
Total tid | 1:53:34 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:45:30 |
Datum | den 5 juni 2022 |
Detaljer
Distans totalt | 70 km |
Distans (varv) | 10 km |
Genomsnitt varv | 16:13 36,98 km/t |
Snabbaste varv | 15:05 39,75 km/t |
Långsammaste varv | 17:20 34,60 km/t |
Deltagare (#121)
Alma JOHANSSON | |
Acrog Tormans | |
Sverige |
Varv
Välj positionsdisplay:
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klockan | ||||
Varv 1 | 17:20 | 34,60 km/t | 17:20 | 3 | 13:02:50 | |||
Varv 2 | 16:12 | 37,00 km/t | 33:33 | 2 | 13:19:03 | |||
Varv 3 | 16:28 | 36,41 km/t | 50:02 | 2 | 13:35:32 | |||
Varv 4 | 15:05 | 39,75 km/t | 1:05:07 | 1 | 13:50:38 | |||
Varv 5 | 15:51 | 37,83 km/t | 1:20:59 | 1 | 14:06:29 | |||
Varv 6 | 16:18 | 36,80 km/t | 1:37:17 | 1 | 14:22:47 | |||
Varv 7 | 16:16 | 36,86 km/t | 1:53:34 | 1 | 14:39:04 | |||
Varvtider
Andra resultat för Alma
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 2023-10-29 | 1500 Meter | 21 | 1 varv | 15:45 | - | - |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 2023-10-28 | 1500 Meter | 4 | 6 varv | 50:50 | 10,62 km/t | 5:38 min/km |
Hagströmska CX SWE-CUP Söndag | 2023-10-22 | 2,5 KM | 1 | 6 varv | 45:13 | 19,90 km/t | 3:00 min/km |
Hagströmska CX SWE-CUP Lördag | 2023-10-21 | 2,5 KM | 1 | 6 varv | 45:00 | 20,00 km/t | 3:00 min/km |
Fristads Cyclocross Weekend - SWE Cup Ungdom, Junior och Elit - Lördag | 2023-10-07 | 2500 Meter | 1 | 5 varv | 39:28 | 19,00 km/t | 3:09 min/km |
Varberg Cyclocross - SWE-Cup # 2 | 2023-09-24 | 3 KM | 1 | 5 varv | 42:44 | 21,06 km/t | 2:50 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 2023-08-27 | 18 KM | 7 | 3 varv | 2:01:23 | 26,69 km/t | 2:14 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2023-08-26 | 20 KM | 3 | 31:33,66 | 31:33,66 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2023-08-26 | - | 3 | 25 varv | 44:52 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2023-08-25 | 1,1 KM | 3 | 2:32,76 | 2:32,76 | 25,92 km/t | 2:18 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 2023-08-05 | 12,4 KM | 7 | 6 varv | 2:03:16 | 36,21 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 2023-08-04 | 4,2 KM | 5 | 8 varv | 54:58 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 2023-08-03 | 10,6 KM | 15 | 16:15 | 16:15 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2023 | 2023-05-14 | 60 KM | 5 | 2 varv | 3:56:20 | 30,46 km/t | 1:58 min/km |
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 2023 | 2023-05-13 | 28,2 KM | 7 | 44:25,28 | 44:25,28 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 2023-04-30 | 4,3 KM | 2 | 10 varv | 1:24:25 | 30,56 km/t | 1:57 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 2023-04-29 | 11,2 KM | 1 | 7 varv | 2:12:22 | 35,53 km/t | 1:41 min/km |
Götene GP | 2023-04-23 | - | 2 | 18 varv | 40:39 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 2023-04-22 | 13,2 KM | 6 | 5 varv | 2:21:34 | 27,97 km/t | 2:08 min/km |
Svenska Mästerskapen Cykelcross 2023 Ring Knutstorp | 2022-11-27 | 2,4 KM | 3 | 5 varv | 46:01 | 15,64 km/t | 3:50 min/km |
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 4 | 2022-11-20 | 3 KM | 3 | 4 varv | 42:58 | 16,76 km/t | 3:34 min/km |
Varberg Cyclocross SWE-Cup # 3 | 2022-11-19 | 3 KM | 1 | 4 varv | 39:13 | 18,35 km/t | 3:16 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 2022-08-28 | 18 KM | 3 | 4 varv | 2:03:30 | 34,98 km/t | 1:42 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 2022-08-27 | 20 KM | 10 | 32:37,12 | 32:37,12 | 36,79 km/t | 1:37 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2022-08-27 | - | 3 | 19 varv | 33:41 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2022-08-26 | 1,1 KM | 4 | 2:31,21 | 2:31,21 | 26,19 km/t | 2:17 min/km |
Brudfjällsracet SWE cup #6 2022 | 2022-08-21 | 47 KM | 2 | 2 varv | 2:48:37 | 33,45 km/t | 1:47 min/km |
Melleruds Handel-GP 2022 | 2022-08-20 | 4,6 KM | 2 | 23 varv | 52:32 | 120,81 km/t | 0:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 2022-08-07 | 15,6 KM | 5 | 5 varv | 2:14:43 | 34,74 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 2022-08-07 | 15,6 KM | 19 | 6:04:15 | 6:04:15 | 2,57 km/t | 23:20 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 2022-08-06 | 12,4 KM | 22 | 6 varv | 2:39:01 | 28,07 km/t | 2:08 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 2022-08-05 | 4,2 KM | 2 | 8 varv | 53:48 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 2022-08-04 | 10,6 KM | 13 | 16:51 | 16:51 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2022-07-23 | 11 KM | 3 | 8 varv | 2:43:22 | 32,32 km/t | 1:51 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 2022-07-16 | 14 KM | 21 | 21:51,33 | 21:51,33 | 38,43 km/t | 1:33 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 2022-07-15 | 2,3 KM | 2 | 15 varv | 55:06 | 37,57 km/t | 1:35 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 2022-07-14 | 31 KM | 28 | 3 varv | 2:50:02 | 32,82 km/t | 1:49 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 2022-07-13 | 7,5 KM | 8 | 6 varv | 1:15:54 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 2022-07-12 | 31 KM | 33 | 3 varv | 2:42:42 | 34,30 km/t | 1:44 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 2022-07-11 | 3,2 KM | 37 | 12:38,23 | 12:38,23 | 15,19 km/t | 3:56 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2022-06-26 | 9,3 KM | 2 | 6 varv | 1:43:34 | 32,33 km/t | 1:51 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 2022-06-23 | 16,2 KM | 5 | 27:06,85 | 27:06,85 | 35,85 km/t | 1:40 min/km |
Kringelloppet GP 2022 | 2022-06-04 | 3 KM | 1 | 8 varv | 39:26 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2022 | 2022-06-03 | 2,4 KM | 1 | 12 varv | 42:59 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 2022-05-28 | 16,2 KM | 11 | 6 varv | 3:20:46 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 2022-05-27 | 15,7 KM | 3 | 4 varv | 1:50:38 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 2022-05-27 | 12,4 KM | 13 | 21:53,03 | 21:53,03 | 34,00 km/t | 1:45 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 2022-05-26 | 1,7 KM | 4 | 14 varv | 42:41 | 33,45 km/t | 1:47 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 2022-05-15 | 18 KM | 5 | 5 varv | 2:40:31 | 33,64 km/t | 1:47 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 2022-05-01 | 60 KM | 6 | 3:28:35 | 3:28:35 | 17,26 km/t | 3:28 min/km |
Svenska Mästerskapen i Cykelcross 2022 | 2021-11-21 | 2,8 KM | 1 | 5 varv | 42:15 | 19,88 km/t | 3:01 min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross | 2021-10-10 | - | 2 | 7 varv | 47:31 | 0,00 km/t | - min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park | 2021-10-09 | - | 4 | 7 varv | 48:22 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 2021-08-08 | 15,6 KM | 2 | 5:26:39 | 5:26:39 | 2,87 km/t | 20:56 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 2021-08-07 | 12,4 KM | 1 | 6 varv | 2:01:49 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 2021-08-06 | 4,2 KM | 2 | 8 varv | 54:05 | 37,27 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 2021-08-05 | 10,6 KM | 4 | 16:52 | 16:52 | 37,69 km/t | 1:35 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 2021-08-01 | - | 5 | 3:14:36 | 3:14:35 | 0,00 km/t | - min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2021-07-24 | 11 KM | 2 | 9 varv | 2:37:33 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 2021-07-17 | 14 KM | 30 | 23:20,66 | 23:20,66 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 2021-07-16 | 2,4 KM | 5 | 51:44 | 51:44 | 2,78 km/t | 21:33 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 2021-07-15 | 93 KM | 23 | 2:34:36 | 2:34:36 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 2021-07-14 | 45 KM | 22 | 1:13:40 | 1:13:32 | 36,72 km/t | 1:38 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 2021-07-13 | 92,5 KM | 4 | 2:33:56 | 2:33:56 | 36,05 km/t | 1:39 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 2021-07-12 | 3,2 KM | 28 | 6:00,58 | 6:00,58 | 31,95 km/t | 1:52 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland | 2021-07-03 | 2,8 KM | 5 | 15 varv | 1:07:14 | 37,48 km/t | 1:36 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 2021-06-20 | 7,6 KM | 1 | 8 varv | 1:53:40 | 32,09 km/t | 1:52 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 2021-06-12 | - | 7 | 4 varv | 2:49:08 | 0,00 km/t | - min/km |
HiQ Grand Prix | 2021-06-06 | 2,8 KM | 2 | 11 varv | 54:22 | 33,98 km/t | 1:45 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2021 | 2021-06-05 | 2,4 KM | 1 | 12 varv | 43:23 | 39,82 km/t | 1:30 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 2021-05-23 | 102 KM | 8 | 3:04:41 | 3:04:41 | 33,14 km/t | 1:48 min/km |
Xamera Cup 4 - Kinnekulle | 2021-05-15 | 2,04 KM | 4 | 31 varv | 1:37:49 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 2021-04-18 | 27,4 KM | 3 | 4 varv | 3:08:03,97 | 34,97 km/t | 1:42 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 2021-04-02 | 5,2 KM | 9 | 16 varv | 2:12:42,02 | 37,62 km/t | 1:35 min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross | 2020-10-11 | - | 12 | 6 varv | 47:00 | 0,00 km/t | - min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park | 2020-10-10 | - | 10 | 6 varv | 45:34 | 0,00 km/t | - min/km |
SM i Mountainbike XCO 2020 | 2020-09-19 | 12,3 KM | 7 | 54:10 | 54:10 | 13,62 km/t | 4:24 min/km |
Svanesundstempot | 2020-08-30 | 15 KM | 4 | 27:20,92 | 27:20,92 | 32,91 km/t | 1:49 min/km |
Svanesunds Grand Prix | 2020-08-29 | 1,1 KM | 2 | 28 varv | 54:27 | 33,93 km/t | 1:46 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 2020-08-15 | 2,4 KM | 1 | 20 varv | 1:16:15 | 37,77 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 2020-08-08 | 12,4 KM | 7 | 6 varv | 2:02:53 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 2020-08-07 | 4,2 KM | 6 | 8 varv | 57:10 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 2020-08-06 | 10,6 KM | 14 | 17:26 | 17:26 | 36,45 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 2019-04-22 | 5,5 KM | 3 | 7 varv | 1:09:02 | 33,46 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 2019-04-21 | 7 KM | 1 | 5 varv | 55:31 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 2019-04-20 | 13,1 KM | 1 | 3 varv | 1:03:47 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 2018-05-20 | 12,5 KM | 2 | 3 varv | 1:04:59 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 2018-05-19 | 14,4 KM | 1 | 3 varv | 1:20:59 | 32,00 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 2018-04-02 | 5,5 KM | 1 | 7 varv | 1:07:22 | 34,29 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 2018-04-01 | 7 KM | 1 | 5 varv | 1:08:13 | 30,78 km/t | 1:56 min/km |
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #1 DMK | 2017-04-23 | 4,8 KM | 3 | 2 varv | 42:16 | 13,63 km/t | 4:24 min/km |
SRAMLiga 2016 - #5 + NM UCI C1 Vejle | 2016-09-11 | - | 4 | 4 varv | 42:07 | - km/t | - min/km |
SRAMLiga 2016 #1 Hammel (DCU Event) | 2016-04-16 | 3 KM | 3 | 2 varv | 31:20 | 11,49 km/t | 5:13 min/km |
SRAMLiga 2016 - #1 UCI C2 Hammel | 2016-04-16 | 3 KM | 3 | 2 varv | 31:20 | 11,49 km/t | 5:13 min/km |
För resultatfrågor e-post: anmalan@ckfalken.se