Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat
12 varv
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Herrar Elit |
Varv | 12 |
Total tid | 49:37 |
Nettotid | 49:37 |
Detaljer
Starttidspunkt | 14:19:10 |
Datum | den 4 juni 2022 |
Detaljer
Distans totalt | 36 km |
Distans (varv) | 3 km |
Genomsnitt varv | 4:07 43,55 km/t |
Snabbaste varv | 3:56 45,70 km/t |
Långsammaste varv | 4:19 41,70 km/t |
Deltagare (#7)
Leopold KAFTANSKI | |
CK Hymer | |
Sverige |
Varv
Välj positionsdisplay:
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klockan | ||||
Varv 0 | 0:04 | 0:04 | 21 | 14:19:15 | ||||
Varv 1 | 3:57 | 45,38 km/t | 4:02 | 6 | 14:23:13 | |||
Varv 2 | 4:02 | 44,45 km/t | 8:05 | 31 | 14:27:16 | |||
Varv 3 | 4:15 | 42,20 km/t | 12:20 | 23 | 14:31:31 | |||
Varv 4 | 4:00 | 44,89 km/t | 16:21 | 31 | 14:35:32 | |||
Varv 5 | 4:05 | 43,92 km/t | 20:27 | 34 | 14:39:38 | |||
Varv 6 | 4:19 | 41,70 km/t | 24:46 | 11 | 14:43:57 | |||
Varv 7 | 4:17 | 41,90 km/t | 29:04 | 19 | 14:48:15 | |||
Varv 8 | 4:12 | 42,69 km/t | 33:17 | 30 | 14:52:28 | |||
Varv 9 | 4:01 | 44,71 km/t | 37:18 | 33 | 14:56:29 | |||
Varv 10 | 4:11 | 42,88 km/t | 41:30 | 24 | 15:00:41 | |||
Varv 11 | 4:13 | 42,68 km/t | 45:43 | 13 | 15:04:54 | |||
Varv 12 | 3:56 | 45,70 km/t | 49:40 | 16 | 15:08:50 | |||
Varvtider
Andra resultat för Leopold
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kinnekulle Energi-loppet | 2023-04-22 | 13,2 KM | 44 | 10 varv | 3:43:30 | 35,44 km/t | 1:41 min/km |
Östgötaloppet 2023 | 2023-04-16 | 115 KM | 49 | 1 varv | 2:43:32 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Östgötatempot 2023 | 2023-04-15 | 15 KM | 16 | 19:49,49 | 19:49,49 | 45,40 km/t | 1:19 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2022-06-26 | 9,3 KM | 34 | 8 varv | 1:48:18 | - | - |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 2022-06-23 | 31 KM | 22 | 39:14,34 | 39:14,34 | 47,40 km/t | 1:15 min/km |
Falkenloppet 2022 | 2022-06-05 | 10 KM | 53 | 13 varv | 3:00:46 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
Östgötatempot 2022 | 2022-04-09 | 15 KM | 12 | 19:53,84 | 19:53,84 | 45,23 km/t | 1:19 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 2021-10-03 | 31 KM | 25 | 5 varv | 3:49:33 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Falkenloppet | 2021-10-02 | 10 KM | 23 | 10 varv | 2:26:39 | 40,91 km/t | 1:27 min/km |
Östgötaloppet 2021 | 2021-09-26 | 115 KM | 19 | 2:37:11 | 2:37:11 | 43,90 km/t | 1:22 min/km |
Östgötatempot 2021 | 2021-09-25 | 15 KM | 6 | 19:00,50 | 19:00,50 | 47,35 km/t | 1:16 min/km |
Kinnekulle Cyclassic | 2021-08-15 | 45 KM | 40 | 4 varv | 4:19:12 | 41,67 km/t | 1:26 min/km |
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 2021 | 2021-08-05 | 32 KM | 17 | 42:06,25 | 42:06,25 | 45,60 km/t | 1:18 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland | 2021-07-03 | 2,8 KM | 25 | 16 varv | 1:01:32 | 43,68 km/t | 1:22 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 2021-06-20 | 7,6 KM | 48 | 25 varv | 4:22:35 | 43,41 km/t | 1:22 min/km |
Xamera Cup 2 - Mantorp | 2021-06-11 | - | 19 | 25 varv | 1:40:11 | 0,00 km/t | - min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 2021-05-23 | 148 KM | 8 | 3:46:35 | 3:46:35 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Xamera Cup 4 - Kinnekulle | 2021-05-15 | 2,04 KM | 50 | 40 varv | 2:18:37 | 35,32 km/t | 1:41 min/km |
Xamera Cup 3 - Axamo | 2021-05-14 | 0,95 KM | 21 | 31 varv | 45:17 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Xamera Cup 3 - Axamo | 2021-05-14 | 0,95 KM | 17 | 23 varv | 35:09 | 37,08 km/t | 1:37 min/km |
Xamera Cup 1 - Sviestad | 2021-04-18 | 2,1 KM | 37 | 34 varv | 1:38:46 | 43,37 km/t | 1:23 min/km |
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 2020-10-04 | 7,6 KM | 24 | 25 varv | 4:42:16 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 2020-08-15 | 2,4 KM | 1 | 13 varv | 42:11 | 44,37 km/t | 1:21 min/km |
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 2020 | 2020-07-25 | 32 KM | 17 | 41:51,89 | 41:51,89 | 45,86 km/t | 1:18 min/km |
För resultatfrågor e-post: sodetaljeck1933@gmail.com