Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat
14 varv
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Herrar Senior |
Varv | 14 |
Total tid | 36:51 |
Detaljer
Starttidspunkt | 20:16:00 |
Datum | den 1 augusti 2022 |
Detaljer
Distans totalt | 28 km |
Distans (varv) | 2 km |
Genomsnitt varv | 2:37 45,58 km/t |
Snabbaste varv | 2:26 49,09 km/t |
Långsammaste varv | 2:49 42,59 km/t |
Deltagare (#10)
Jakob AUGUSTSSON | |
CK Öresund | |
Sverige |
Varv
Välj positionsdisplay:
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klockan | ||||
Varv 1 | 2:38 | 45,31 km/t | 2:38 | 5 | 20:18:38 | |||
Varv 2 | 2:26 | 49,09 km/t | 5:05 | 2 | 20:21:05 | |||
Varv 3 | 2:34 | 46,51 km/t | 7:40 | 1 | 20:23:40 | |||
Varv 4 | 2:40 | 44,84 km/t | 10:20 | 3 | 20:26:20 | |||
Varv 5 | 2:46 | 43,20 km/t | 13:07 | 2 | 20:29:07 | |||
Varv 6 | 2:38 | 45,38 km/t | 15:46 | 2 | 20:31:46 | |||
Varv 7 | 2:28 | 48,37 km/t | 18:15 | 2 | 20:34:15 | |||
Varv 8 | 2:46 | 43,30 km/t | 21:01 | 5 | 20:37:01 | |||
Varv 9 | 2:48 | 42,75 km/t | 23:49 | 5 | 20:39:49 | |||
Varv 10 | 2:39 | 45,10 km/t | 26:29 | 5 | 20:42:29 | |||
Varv 11 | 2:49 | 42,59 km/t | 29:18 | 5 | 20:45:18 | |||
Varv 12 | 2:26 | 49,08 km/t | 31:45 | 3 | 20:47:45 | |||
Varv 13 | 2:33 | 46,78 km/t | 34:19 | 4 | 20:50:19 | |||
Varv 14 | 2:32 | 47,23 km/t | 36:51 | 2 | 20:52:51 | |||
Varvtider
Andra resultat för Jakob
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 2023-10-01 | 25,8 KM | 8 | 4 varv | 2:31:14,40 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 2023-09-17 | 10,3 KM | 12 | 9 varv | 2:22:31,24 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Ungdom och Master | 2023-07-02 | 5,5 KM | 3 | 22 varv | 2:58:45 | 40,61 km/t | 1:28 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 2023-06-11 | 19,3 KM | 8 | 6 varv | 2:46:47,15 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 2023-06-04 | 9,4 KM | 6 | 10 varv | 2:13:54,06 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Ringens Allians GP 2023 | 2023-05-29 | 2 KM | 2 | 18 varv | 48:33 | 44,48 km/t | 1:20 min/km |
Staffanstorps CKs Allians GP 2023 | 2023-05-15 | 2 KM | 5 | 14 varv | 37:05 | 45,29 km/t | 1:19 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2023 | 2023-05-14 | 60 KM | 14 | 2 varv | 2:54:29 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 2023-05-01 | 11 KM | 7 | 9 varv | 2:27:33 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 2023-04-29 | 11,2 KM | 6 | 8 varv | 2:06:55 | 42,36 km/t | 1:24 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 2023-04-16 | 25,3 KM | 3 | 4 varv | 2:25:43,33 | 41,67 km/t | 1:26 min/km |
Alliansmästerskapen 2022 " STJERNELØB" | 2022-08-31 | 18,2 KM | 4 | 1 varv | 23:12 | 47,04 km/t | 1:16 min/km |
Brudfjällsracet SWE cup #6 2022 | 2022-08-21 | 47 KM | 21 | 2 varv | 2:22:58 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
Melleruds Handel-GP 2022 | 2022-08-20 | 1,6 KM | 5 | 23 varv | 51:07 | 43,19 km/t | 1:23 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 2022-08-14 | 10,5 KM | 11 | 8 varv | 2:08:42,34 | 39,16 km/t | 1:31 min/km |
CK Lunedis Allianstävling | 2022-08-08 | 2 KM | 2 | 14 varv | 36:02 | 46,61 km/t | 1:17 min/km |
Lars RP Kriterium | 2022-07-24 | 4,3 KM | 2 | 12 varv | 1:15:30 | 41,01 km/t | 1:27 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2022-07-23 | 11 KM | 4 | 9 varv | 2:22:13 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Ungdom och Master | 2022-06-22 | 9,3 KM | 4 | 11 varv | 2:34:02 | 39,85 km/t | 1:30 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 2022-06-06 | 31 KM | 3 | 2:58:20 | 2:58:20 | 10,43 km/t | 5:45 min/km |
Falkenloppet 2022 | 2022-06-05 | 10 KM | 10 | 7 varv | 1:44:32 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Höllviken CKs Allians GP | 2022-05-23 | 2 KM | 5 | 14 varv | 37:03 | 45,33 km/t | 1:19 min/km |
Lyngbyloppet | 2022-05-21 | 9,4 KM | 1 | 10 varv | 2:14:26 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 2022-05-15 | 18 KM | 6 | 6 varv | 2:32:16 | 42,55 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 2022-05-07 | 12,4 KM | 10 | 7 varv | 2:10:42,63 | 39,84 km/t | 1:30 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 2022-05-01 | 60 KM | 40 | 3:08:11 | 3:08:11 | 19,13 km/t | 3:08 min/km |
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic | 2022-04-24 | 42,1 KM | 5 | 3 varv | 3:10:29 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Östgötaloppet 2021 | 2021-09-26 | 82 KM | 13 | 1:54:29 | 1:54:29 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
SWE CUP - Västboloppet | 2021-09-19 | 108 KM | 27 | 2:50:59 | 2:50:59 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
Kinnekulle Cyclassic | 2021-08-15 | 45 KM | 40 | 3 varv | 3:17:52 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
Nordic Cycling Championship Master Road - LINJE- 2021 | 2021-08-01 | 32,64 KM | 5 | 4 varv | 3:18:16 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2021-07-24 | 11 KM | 17 | 9 varv | 2:19:20 | 42,63 km/t | 1:24 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg - Linje Ungdom och Master | 2021-06-12 | 7,6 KM | 33 | 7 varv | 1:16:17 | - | - |