Resultat
15 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 15 |
Samlet tid | 2:50:36 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:15:00 |
Dato | 25. september 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 129 km |
Distance (omgang) | 8,6 km |
Gennemsnit omgang | 11:22 45,37 km/t |
Hurtigste omgang | 10:46 47,86 km/t |
Langsomste omgang | 12:10 42,37 km/t |
Deltager (#922)
Fredrik JOHANSSON | |
CK Master | |
Sverige | |
Mand, 28 år (30 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 12:10 | 42,37 km/t | 12:10 | 50 | 13:27:10 | |||
Omgang 2 | 11:03 | 46,67 km/t | 23:14 | 51 | 13:38:14 | |||
Omgang 3 | 10:46 | 47,86 km/t | 34:01 | 48 | 13:49:01 | |||
Omgang 4 | 10:57 | 47,10 km/t | 44:58 | 43 | 13:59:58 | |||
Omgang 5 | 10:54 | 47,30 km/t | 55:52 | 48 | 14:10:52 | |||
Omgang 6 | 11:21 | 45,44 km/t | 1:07:14 | 54 | 14:22:14 | |||
Omgang 7 | 12:01 | 42,94 km/t | 1:19:15 | 51 | 14:34:15 | |||
Omgang 8 | 11:29 | 44,88 km/t | 1:30:45 | 53 | 14:45:45 | |||
Omgang 9 | 11:19 | 45,55 km/t | 1:42:04 | 48 | 14:57:04 | |||
Omgang 10 | 11:37 | 44,39 km/t | 1:53:42 | 55 | 15:08:42 | |||
Omgang 11 | 11:13 | 45,99 km/t | 2:04:55 | 51 | 15:19:55 | |||
Omgang 12 | 11:35 | 44,50 km/t | 2:16:31 | 51 | 15:31:31 | |||
Omgang 13 | 11:32 | 44,72 km/t | 2:28:03 | 39 | 15:43:03 | |||
Omgang 14 | 11:31 | 44,74 km/t | 2:39:35 | 52 | 15:54:35 | |||
Omgang 15 | 11:01 | 46,82 km/t | 2:50:36 | 44 | 16:05:36 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Fredrik
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 63 | 10 omgange | 2:47:40 | 44,37 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 65 | 11 omgange | 1:04:33 | 42,94 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 73 | 14:37 | 14:37 | 43,48 km/t | 1:22 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 25-06-2023 | 7,7 KM | 17 | 24 omgange | 4:48:24 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 22-06-2023 | 31 KM | 31 | 40:26,76 | 40:26,76 | 45,99 km/t | 1:18 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 04-06-2023 | 31 KM | 13 | 6 omgange | 4:20:12 | 42,89 km/t | 1:23 min/km |
Falkenloppet 2023 | 03-06-2023 | 10 KM | 4 | 13 omgange | 3:00:25 | 43,23 km/t | 1:23 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2023 | 02-06-2023 | 1,8 KM | 2 | 21 omgange | 53:43 | 42,21 km/t | 1:25 min/km |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 01-05-2023 | 11 KM | 27 | 15 omgange | 3:50:41 | 42,91 km/t | 1:23 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 30-04-2023 | 4,3 KM | 17 | 15 omgange | 1:33:07 | 41,56 km/t | 1:26 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 29-04-2023 | 11,2 KM | 11 | 10 omgange | 2:33:35 | 43,75 km/t | 1:22 min/km |
Götene GP | 23-04-2023 | - | 11 | 34 omgange | 58:33 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 22-04-2023 | 13,2 KM | 18 | 10 omgange | 3:22:19 | 39,15 km/t | 1:31 min/km |
Östgötaloppet 2023 | 16-04-2023 | 115 KM | 9 | 1 omgange | 2:43:21 | 42,24 km/t | 1:25 min/km |
Östgötatempot 2023 | 15-04-2023 | 15 KM | 19 | 20:09,16 | 20:09,16 | 44,66 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 81 | 7 omgange | 3:11:09 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 87 | 8 omgange | 2:34:22 | 46,64 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 153,6 KM | 87 | 3:47:32 | 3:47:32 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 23 | 6 omgange | 3:09:51 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 21 | 13 omgange | 3:05:43,02 | 43,26 km/t | 1:23 min/km |
Anundsloppet 2022 | 11-09-2022 | 3,8 KM | 3 | 22 omgange | 1:50:33 | 45,37 km/t | 1:19 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 28-08-2022 | 18 KM | 3 | 8 omgange | 3:25:11 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 27-08-2022 | 20 KM | 20 | 27:27,79 | 27:27,79 | 43,69 km/t | 1:22 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 27-08-2022 | - | 10 | 32 omgange | 47:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 26-08-2022 | 1,1 KM | 22 | 2:04,29 | 2:04,29 | 31,86 km/t | 1:52 min/km |
Brudfjällsracet SWE cup #6 2022 | 21-08-2022 | 47 KM | 5 | 4 omgange | 4:39:27 | 40,36 km/t | 1:29 min/km |
Melleruds Handel-GP 2022 | 20-08-2022 | 1,6 KM | 11 | 31 omgange | 1:06:14 | 44,92 km/t | 1:20 min/km |
Lars RP Kriterium | 24-07-2022 | 4,3 KM | 17 | 15 omgange | 1:32:08 | 42,00 km/t | 1:25 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 23-07-2022 | 11 KM | 32 | 15 omgange | 3:41:12 | 44,76 km/t | 1:20 min/km |
Göteborgsgirot Grand Prix 2022 | 27-05-2022 | - | 7 | 34 omgange | 54:55 | 0,00 km/t | - min/km |
Lyngbyloppet | 21-05-2022 | 9,4 KM | 9 | 12 omgange | 2:49:43 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 6 | 9 omgange | 3:39:24 | 44,30 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 01-05-2022 | 60 KM | 18 | 4:19:20 | 4:19:18 | 13,88 km/t | 4:19 min/km |
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic | 24-04-2022 | 42,1 KM | 17 | 4 omgange | 4:02:30 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Kinnekulleloppet | 23-04-2022 | 29,5 KM | 19 | 5 omgange | 3:37:11 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Östgötaloppet 2022 | 10-04-2022 | 115 KM | 10 | 2:43:36 | 2:43:35 | 42,18 km/t | 1:25 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland | 03-07-2021 | 2,8 KM | 28 | 16 omgange | 1:01:32 | 43,68 km/t | 1:22 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 20-06-2021 | 7,6 KM | 25 | 25 omgange | 4:22:23 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Xamera Cup 2 - Mantorp | 11-06-2021 | - | 22 | 25 omgange | 1:40:45 | 0,00 km/t | - min/km |
HiQ Grand Prix | 06-06-2021 | 2,7 KM | 16 | 18 omgange | 1:09:20 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2021 | 05-06-2021 | 2,4 KM | 11 | 20 omgange | 1:01:27 | 46,86 km/t | 1:16 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 23-05-2021 | 148 KM | 52 | 3:48:54 | 3:48:54 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Xamera Cup 4 - Kinnekulle | 15-05-2021 | 2,04 KM | 10 | 40 omgange | 2:18:37 | 35,32 km/t | 1:41 min/km |
Xamera Cup 3 - Axamo | 14-05-2021 | 0,95 KM | 7 | 31 omgange | 44:27 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
Xamera Cup 3 - Axamo | 14-05-2021 | 0,95 KM | 11 | 23 omgange | 33:50 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
Xamera Cup 1 - Sviestad | 18-04-2021 | 2,1 KM | 39 | 34 omgange | 1:38:46 | 43,37 km/t | 1:23 min/km |
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 04-10-2020 | 7,6 KM | 27 | 25 omgange | 4:45:12 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Östgötaloppet 2020 | 27-09-2020 | 115 KM | 22 | 2:43:07 | 2:43:06 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Kinnekulle Cyclassic GP | 06-09-2020 | 1,2 KM | 9 | 37 omgange | 1:04:49 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
Svanesunds Grand Prix | 29-08-2020 | 1,1 KM | 6 | 40 omgange | 1:04:46 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 15-08-2020 | 2,4 KM | 44 | 10 omgange | 34:29 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: rasmus@laugetransport.com