Resultat
15 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 15 |
Samlet tid | 1:38:23,58 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 17:45:00 |
Dato | 3. september 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 150 meter |
Distance (omgang) | 10 meter |
Gennemsnit omgang | 6:33,57 0,09 km/t |
Hurtigste omgang | 6:13,17 0,10 km/t |
Langsomste omgang | 7:04,94 0,08 km/t |
Deltager (#86)
Ruben Zilas Larsen | |
Team BACHE - JS.dk | |
Danmark | |
Mand, 20 år (22 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 6:43,08 | 0,09 km/t | 6:43,08 | 16 | 17:51:43 | |||
Omgang 2 | 6:25,45 | 0,09 km/t | 13:08,46 | 21 | 17:58:08 | |||
Omgang 3 | 6:20,33 | 0,09 km/t | 19:28,79 | 9 | 18:04:28 | |||
Omgang 4 | 6:37,69 | 0,09 km/t | 26:06,49 | 11 | 18:11:06 | |||
Omgang 5 | 6:39,42 | 0,09 km/t | 32:45,91 | 10 | 18:17:45 | |||
Omgang 6 | 6:35,56 | 0,09 km/t | 39:21,47 | 9 | 18:24:21 | |||
Omgang 7 | 6:21,03 | 0,09 km/t | 45:42,51 | 9 | 18:30:42 | |||
Omgang 8 | 6:26,91 | 0,09 km/t | 52:09,42 | 14 | 18:37:09 | |||
Omgang 9 | 6:26,60 | 0,09 km/t | 58:36,03 | 15 | 18:43:36 | |||
Omgang 10 | 6:29,95 | 0,09 km/t | 1:05:05,98 | 17 | 18:50:05 | |||
Omgang 11 | 6:33,38 | 0,09 km/t | 1:11:39,37 | 18 | 18:56:39 | |||
Omgang 12 | 6:46,96 | 0,09 km/t | 1:18:26,33 | 11 | 19:03:26 | |||
Omgang 13 | 7:04,94 | 0,08 km/t | 1:25:31,27 | 15 | 19:10:31 | |||
Omgang 14 | 6:39,13 | 0,09 km/t | 1:32:10,41 | 19 | 19:17:10 | |||
Omgang 15 | 6:13,17 | 0,10 km/t | 1:38:23,58 | 13 | 19:23:23 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Ruben Zilas
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 7 | 10 omgange | 57:57 | 24,85 km/t | 2:24 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 84 | 10 omgange | 3:11:07 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 61 | 11 omgange | 1:03:15 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 59 | 14:19 | 14:19 | 44,41 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 15-07-2023 | 14 KM | 41 | 18:29,45 | 18:29,45 | 45,43 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 14-07-2023 | 2,3 KM | 27 | 23 omgange | 1:10:44 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 13-07-2023 | 7,5 KM | 26 | 8 omgange | 1:25:22 | 42,17 km/t | 1:25 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 12-07-2023 | 31,2 KM | 12 | 6 omgange | 4:19:50 | 43,23 km/t | 1:23 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 11-07-2023 | 31,2 KM | 41 | 5 omgange | 3:31:35 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 10-07-2023 | 3,2 KM | 30 | 4:50,30 | 4:50,30 | 39,68 km/t | 1:30 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 130,4 KM | 32 | 3:03:00 | 3:03:00 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 22 | 8 omgange | 2:46:18 | 43,29 km/t | 1:23 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 56 | 8 omgange | 2:33:55 | 46,77 km/t | 1:16 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 36 | 6 omgange | 3:30:24 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 23 | 14 omgange | 2:45:38 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 31 | 10 omgange | 21:18 | - | - |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 14 | 8 omgange | 3:09:27 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 35 | 7:39:47 | 7:39:47 | 2,04 km/t | 29:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 47 | 10 omgange | 3:12:19 | 38,68 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 22 | 11 omgange | 1:03:18 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 49 | 14:43 | 14:43 | 43,17 km/t | 1:23 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 64 | 14 omgange | 3:01:08 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 13 | 8 omgange | 3:34:49 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 19 | 9 omgange | 3:18:28 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
Bakkeløbet 2022 | 24-04-2022 | 120 KM | 7 | 3:11:55 | 3:11:45 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 63 | 7 omgange | 2:46:49 | 45,07 km/t | 1:19 min/km |
Ronde van Borum 2022 | 03-04-2022 | 74 KM | 2 | 1:57:56 | 1:57:36 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 51 | 8 omgange | 2:48:18 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 34 | 14 omgange | 3:04:36 | 40,95 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 30 | 10 omgange | 3:09:43 | 41,11 km/t | 1:27 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 44 | 19:19,32 | 19:19,32 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 24 | 1:08:29 | 1:08:25 | 2,10 km/t | 28:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 186 KM | 19 | 4:20:00 | 4:19:56 | 42,93 km/t | 1:23 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 67,5 KM | 7 | 1:46:48 | 1:46:46 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 186 KM | 33 | 4:35:30 | 4:35:28 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 36 | 4:45,58 | 4:45,58 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 26 | 10 omgange | 2:27:03,88 | 42,84 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 37 | 6 omgange | 3:19:47 | 41,44 km/t | 1:26 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 54 | 6 omgange | 3:21:18 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 5 | 36 omgange | 42:00 | 51,42 km/t | 1:10 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 15 | 8 omgange | 1:35:08 | 43,39 km/t | 1:22 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 8 | 4 omgange | 2:41:40 | 40,97 km/t | 1:27 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 2 | 5 omgange | 2:17:54 | 44,16 km/t | 1:21 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 5 | 36:59 | 36:59 | 43,79 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 3 | 6 omgange | 2:36:12 | 35,95 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 3 | 0:00 | 6:00:00 | 2,60 km/t | 23:04 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 3 | 7 omgange | 2:12:18 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 11 | 9 omgange | 56:46 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 5 | 14:52 | 14:52 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 22 | 6 omgange | 2:44:05 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 17 | 36:28,37 | 36:28,37 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 20 | 49:11,75 | 49:11,75 | 30,49 km/t | 1:58 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 22 | 6 omgange | 2:53:34 | 39,20 km/t | 1:31 min/km |
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 29-06-2019 | 130 KM | 17 | 3:01:20 | 3:01:14 | 43,04 km/t | 1:23 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 66 | 34:55 | 34:55 | 42,95 km/t | 1:23 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 26 | 7 omgange | 2:34:58 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 47 | 6 omgange | 2:36:52 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 27 | 4 omgange | 2:12:14 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 21 | 5 omgange | 2:37:32 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 14 | 6 omgange | 3:02:04 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 18 | 8 omgange | 2:26:53 | 36,70 km/t | 1:38 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 29 | 5 omgange | 3:01:54 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 10 | 6 omgange | 47:45 | 20,36 km/t | 2:56 min/km |
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk | 17-11-2018 | 2,65 KM | 6 | 7 omgange | 56:30 | 19,69 km/t | 3:02 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 37 | 11 omgange | 2:26:20 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 49 | 4 omgange | 2:30:08 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 27 | 6 omgange | 2:21:22 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Bakkeløbet 2017 | 30-04-2017 | 120 KM | 40 | 3:27:15 | 3:27:06 | 34,76 km/t | 1:43 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: claus.mathiesen@gmail.com