Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17P |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 1:13:17 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:45:00 |
Dato | 18. april 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 38,5 km |
Distance (omgang) | 5,5 km |
Gennemsnit omgang | 10:28 31,52 km/t |
Hurtigste omgang | 9:24 35,09 km/t |
Langsomste omgang | 10:53 30,31 km/t |
Deltager (#410)
Sofie Pedersen | |
Give Cykelklub | |
Danmark | |
Kvinde, 16 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 9:24 | 35,09 km/t | 9:24 | 5 | 12:54:24 | |||
Omgang 2 | 9:55 | 33,27 km/t | 19:19 | 6 | 13:04:19 | |||
Omgang 3 | 10:44 | 30,70 km/t | 30:04 | 5 | 13:15:04 | |||
Omgang 4 | 10:53 | 30,31 km/t | 40:57 | 5 | 13:25:57 | |||
Omgang 5 | 10:49 | 30,48 km/t | 51:47 | 7 | 13:36:47 | |||
Omgang 6 | 10:49 | 30,48 km/t | 1:02:36 | 6 | 13:47:36 | |||
Omgang 7 | 10:40 | 30,89 km/t | 1:13:17 | 6 | 13:58:17 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Sofie
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 6 | 4 omgange | 1:02:57 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 5 | 3 omgange | 56:27 | 34,43 km/t | 1:44 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 3 | 2 omgange | 1:39:20 | 30,56 km/t | 1:57 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 3 | 4 omgange | 1:03:29 | 32,13 km/t | 1:52 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 4 | 1 omgange | 20:48 | 32,46 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 5 | 3 omgange | 1:38:58 | 28,37 km/t | 2:06 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 5 | 4:03:22 | 4:03:22 | 3,85 km/t | 15:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 5 | 3 omgange | 1:16:00 | 29,36 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 5 | 7 omgange | 58:55 | 29,94 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 5 | 9:35 | 9:35 | 33,15 km/t | 1:48 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 2 | 2 omgange | 1:16:45 | 29,55 km/t | 2:01 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 3 | 4 omgange | 1:31:42 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 4 | 3 omgange | 1:06:08 | 33,20 km/t | 1:48 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 14,4 KM | 3 | 4 omgange | 1:27:55 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 25 | 5 omgange | 2:49:25 | 28,69 km/t | 2:05 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 15 | 3 omgange | 1:34:32 | 29,89 km/t | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 18 | 22:17,84 | 22:17,84 | 33,37 km/t | 1:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 24 | 10 omgange | 33:53 | 30,10 km/t | 1:59 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 5 | 5 omgange | 1:35:12,23 | 28,90 km/t | 2:04 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 7 | 9 omgange | 46:08,98 | 32,53 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 6 | 5 omgange | 1:17:21,58 | 29,08 km/t | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 7 | 6 omgange | 44:31,52 | 32,34 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 8 | 27:38,19 | 27:38,19 | 32,57 km/t | 1:50 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 2 | 3 omgange | 1:12:03 | 27,48 km/t | 2:11 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 6 | 6 omgange | 56:11 | 32,03 km/t | 1:52 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 8 | 3 omgange | 1:17:00 | 30,62 km/t | 1:57 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 5 | 4 omgange | 1:00:49 | 33,94 km/t | 1:46 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 5 | 3 omgange | 59:19 | 31,86 km/t | 1:53 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 7 | 26:58,42 | 26:58,42 | 33,59 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 11 | 3 omgange | 1:14:29 | 29,96 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 11 | 7 omgange | 1:14:48 | 23,58 km/t | 2:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 11 | 9:45 | 9:45 | 32,59 km/t | 1:50 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 6 | 3 omgange | 1:08:14 | 31,65 km/t | 1:53 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 7 | 3 omgange | 1:11:55 | 30,53 km/t | 1:57 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 5 | 3 omgange | 1:26:03 | 30,12 km/t | 1:59 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 2 | 6 omgange | 49:04 | 30,08 km/t | 1:59 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 3 | 5 omgange | 1:18:11 | 29,16 km/t | 2:03 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 1 | 3 omgange | 1:13:41 | 33,12 km/t | 1:48 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 3 | 2 omgange | 57:02 | 30,30 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 12 | 3 omgange | 1:24:32 | 26,40 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 8 | 7 omgange | 56:45 | 31,08 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 9 | 9:31 | 9:31 | 33,38 km/t | 1:47 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 3 | 28 omgange | 43:54 | 765,25 km/t | 0:04 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 20 KM | 3 | 28 omgange | 43:54 | - | - |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 2 | 10 omgange | 14:19 | 418,61 km/t | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 1 | 1:14 | 1:14 | 48,22 km/t | 1:14 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 2 | 1 omgange | 2:00 | 30,00 km/t | 2:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 7 | 4 omgange | 1:03:45 | 32,37 km/t | 1:51 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 7 | 3 omgange | 1:00:35 | 31,19 km/t | 1:55 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 2 | 2 omgange | 1:09:37 | 31,71 km/t | 1:53 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 2 | 29:16,20 | 29:16,20 | 30,95 km/t | 1:56 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 8 | 4 omgange | 1:20:38 | 33,63 km/t | 1:47 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 9 | 25:56,84 | 25:56,84 | 32,14 km/t | 1:52 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 2 | 5 omgange | 1:21:01 | 28,51 km/t | 2:06 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 7 | 3 omgange | 1:30:54 | 30,69 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 7 | 3 omgange | 1:30:54 | 30,69 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:14:11 | 30,08 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 7 | 3 omgange | 1:14:11 | 30,08 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 7 | 7 omgange | 1:31:28 | 26,17 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 7 | 7 omgange | 1:31:28 | 26,17 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 10 | 9:49 | 9:49 | 32,35 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 10 | 9:49 | 9:49 | 32,35 km/t | 1:51 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 7 | 4 omgange | 1:07:07 | 32,18 km/t | 1:51 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 11 | 3 omgange | 1:12:58 | 30,09 km/t | 1:59 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 5 | 6 omgange | 1:41:50 | 26,51 km/t | 2:15 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 5 | 7 omgange | 1:17:21 | 29,86 km/t | 2:00 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 3 | 5 omgange | 1:06:21 | 31,65 km/t | 1:53 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 5 | 3 omgange | 1:14:56 | 31,47 km/t | 1:54 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 2 | 7 omgange | 1:19:16 | 30,73 km/t | 1:57 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 4 | 2 omgange | 37:22 | 8,35 km/t | 7:11 min/km |
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 2018 | 21-10-2018 | 4,5 KM | 3 | 2 omgange | 36:49 | 14,66 km/t | 4:05 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 3 | 3 omgange | 49:23 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 3 | 2 omgange | 46:00 | 27,39 km/t | 2:11 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 1 | 3 omgange | 50:56 | 28,27 km/t | 2:07 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 1 | 1 omgange | 48:04 | 29,33 km/t | 2:02 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 1 | 2 omgange | 47:00 | 28,08 km/t | 2:08 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 1 | 3 omgange | 43:30 | 30,62 km/t | 1:57 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 1 | 4 omgange | 1:06:13 | 26,13 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 7 | 6 omgange | 54:45 | 27,62 km/t | 2:10 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 7 | 6 omgange | 54:45 | 27,62 km/t | 2:10 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 7 | 0:00 | 3:23:20 | 1,24 km/t | 48:24 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 6 | 2 omgange | 52:00 | 28,62 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 6 | 2 omgange | 52:00 | 28,62 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 9 | 2 omgange | 1:12:30 | 25,66 km/t | 2:20 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 9 | 2 omgange | 1:12:30 | 25,66 km/t | 2:20 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 7 | 8 omgange | 23:59 | 28,02 km/t | 2:08 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 7 | 8 omgange | 24:06 | 27,88 km/t | 2:09 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 1 | 4 omgange | 46:55 | 29,66 km/t | 2:01 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 1 | 40:25 | 20:25 | 30,83 km/t | 1:56 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 6 | 2 omgange | 1:07:29 | 25,25 km/t | 2:22 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 6 | 2 omgange | 44:45 | 32,71 km/t | 1:50 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 5 | 2 omgange | 1:09:01 | 25,04 km/t | 2:23 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 1 | 2 omgange | 57:41 | 29,33 km/t | 2:02 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 1 | 3 omgange | 59:36 | 27,18 km/t | 2:12 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 2 KM | 1 | 9 omgange | 41:38 | 25,94 km/t | 2:18 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk