Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 2:34:55 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 17. april 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 120 km |
Distance (omgang) | 15 km |
Gennemsnit omgang | 19:21 46,47 km/t |
Hurtigste omgang | 18:17 49,21 km/t |
Langsomste omgang | 20:17 44,34 km/t |
Deltager (#696)
Carl KAGEVI | |
MOTALA AIF SERNEKE ALLEBIKE | |
Sverige | |
Mand, 20 år (22 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 18:17 | 49,21 km/t | 18:17 | 20 | 09:18:17 | |||
Omgang 2 | 19:09 | 46,96 km/t | 37:27 | 26 | 09:37:27 | |||
Omgang 3 | 19:12 | 46,84 km/t | 56:40 | 51 | 09:56:40 | |||
Omgang 4 | 19:31 | 46,08 km/t | 1:16:11 | 11 | 10:16:11 | |||
Omgang 5 | 20:00 | 44,98 km/t | 1:36:12 | 49 | 10:36:12 | |||
Omgang 6 | 19:27 | 46,27 km/t | 1:55:39 | 43 | 10:55:39 | |||
Omgang 7 | 20:17 | 44,34 km/t | 2:15:57 | 35 | 11:15:57 | |||
Omgang 8 | 18:58 | 47,44 km/t | 2:34:55 | 40 | 11:34:55 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Carl
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 26-08-2023 | - | 3 | 36 omgange | 52:45 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 25-08-2023 | 1,1 KM | 7 | 1:57,04 | 1:57,04 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Stockholms Landsvägscup #6 - Skeppsholmen GP | 14-08-2023 | 0,8 KM | 1 | 33 omgange | 37:22 | 42,38 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 30 | 8 omgange | 2:59:27 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 23 | 10 omgange | 2:47:12 | 44,49 km/t | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 17 | 11 omgange | 1:01:22 | 45,17 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 13 | 13:19 | 13:19 | 47,72 km/t | 1:15 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 25-06-2023 | 7,7 KM | 8 | 24 omgange | 4:43:33 | 39,10 km/t | 1:32 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 22-06-2023 | 31 KM | 13 | 37:26,56 | 37:26,56 | 49,68 km/t | 1:12 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 04-06-2023 | 31 KM | 4 | 6 omgange | 4:20:12 | 42,89 km/t | 1:23 min/km |
Falkenloppet 2023 | 03-06-2023 | 10 KM | 44 | 13 omgange | 3:00:50 | 43,13 km/t | 1:23 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2023 | 02-06-2023 | 1,8 KM | 9 | 21 omgange | 54:13 | 41,82 km/t | 1:26 min/km |
Stockholms Landsvägscup #4 - Tempo di Grindsjön | 23-05-2023 | 25 KM | 2 | 33:43,58 | 33:43,58 | 44,48 km/t | 1:20 min/km |
Stockholms Landsvägscup #2 - Giro de La Fiskartorpia GP | 09-05-2023 | 1,8 KM | 29 | 6 omgange | 15:07 | - | - |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 01-05-2023 | 11 KM | 9 | 15 omgange | 3:47:01 | 43,61 km/t | 1:22 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 30-04-2023 | 4,3 KM | 24 | 15 omgange | 1:34:42 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 29-04-2023 | 11,2 KM | 20 | 10 omgange | 2:34:38 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Götene GP | 23-04-2023 | - | 13 | 34 omgange | 58:34 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 22-04-2023 | 13,2 KM | 26 | 10 omgange | 3:24:22 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Östgötaloppet 2023 | 16-04-2023 | 115 KM | 7 | 1 omgange | 2:43:21 | 42,24 km/t | 1:25 min/km |
Anundsloppet 2022 | 11-09-2022 | 3,8 KM | 2 | 22 omgange | 1:50:33 | 45,37 km/t | 1:19 min/km |
Brudfjällsracet SWE cup #6 2022 | 21-08-2022 | 47 KM | 4 | 4 omgange | 4:39:27 | 40,36 km/t | 1:29 min/km |
Stockholms Landsvägscup - Skeppsholmen GP | 15-08-2022 | 0,8 KM | 1 | 32 omgange | 37:07 | 41,38 km/t | 1:27 min/km |
Stockholms Landsvägscup - Scania Demobana | 09-08-2022 | 3 KM | 1 | 10 omgange | 43:40 | 41,22 km/t | 1:27 min/km |
Lars RP Kriterium | 24-07-2022 | 4,3 KM | 7 | 15 omgange | 1:28:30 | 43,72 km/t | 1:22 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 23-07-2022 | 11 KM | 16 | 15 omgange | 3:39:58 | 45,00 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 16-07-2022 | 14 KM | 15 | 17:47,44 | 17:47,44 | 47,22 km/t | 1:16 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 15-07-2022 | 2,3 KM | 39 | 23 omgange | 1:12:45 | 43,63 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 14-07-2022 | 31 KM | 29 | 6 omgange | 4:27:35 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 13-07-2022 | 7,5 KM | 25 | 9 omgange | 1:33:20 | 43,39 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 12-07-2022 | 31 KM | 12 | 6 omgange | 4:22:54 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 11-07-2022 | 3,2 KM | 10 | 4:34,79 | 4:34,79 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 26-06-2022 | 9,3 KM | 34 | 14 omgange | 3:08:41 | - | - |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 23-06-2022 | 31 KM | 16 | 38:06,04 | 38:06,04 | 48,82 km/t | 1:13 min/km |
Stockholms Landsvägscup - Vuelta Laduviken | 14-06-2022 | 4,7 KM | 1 | 1:07:18,19 | 1:07:18,19 | 4,19 km/t | 14:19 min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 06-06-2022 | 177 KM | 24 | 3:55:26 | 3:55:24 | 45,11 km/t | 1:19 min/km |
Falkenloppet 2022 | 05-06-2022 | 10 KM | 58 | 13 omgange | 3:01:06 | 43,07 km/t | 1:23 min/km |
Kringelloppet GP 2022 | 04-06-2022 | 3 KM | 3 | 12 omgange | 49:37 | 43,52 km/t | 1:22 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2022 | 03-06-2022 | 2,4 KM | 3 | 15 omgange | 45:54 | 47,05 km/t | 1:16 min/km |
Göteborgsgirot Grand Prix 2022 | 27-05-2022 | - | 13 | 34 omgange | 54:55 | 0,00 km/t | - min/km |
Stockholms Landsvägscup - Tempo di Grindsjön | 24-05-2022 | 25 KM | 3 | 35:47,43 | 35:47,43 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 55 | 9 omgange | 3:40:42 | 44,04 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 01-05-2022 | 60 KM | 35 | 4:19:32 | 4:19:32 | 13,87 km/t | 4:19 min/km |
XL-Bygg Götene Kinnekulle Cyclassic | 24-04-2022 | 42,1 KM | 12 | 4 omgange | 3:58:59 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
Kinnekulleloppet | 23-04-2022 | 29,5 KM | 26 | 5 omgange | 3:38:16 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 42 | 3:37:56 | 3:37:53 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Östgötaloppet 2022 | 10-04-2022 | 115 KM | 13 | 2:43:38 | 2:43:38 | 42,17 km/t | 1:25 min/km |
Östgötatempot 2022 | 09-04-2022 | 15 KM | 6 | 19:15,03 | 19:15,03 | 46,75 km/t | 1:17 min/km |
UppsalaCrossen SWE Cup | 24-10-2021 | 2,4 KM | 3 | 8 omgange | 53:08,94 | 21,67 km/t | 2:46 min/km |
UppsalaCrossen CX-Pokalen | 23-10-2021 | 2,4 KM | 3 | 7 omgange | 47:15,30 | 21,33 km/t | 2:48 min/km |
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross | 10-10-2021 | - | 19 | 4 omgange | 25:21 | - | - |
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park | 09-10-2021 | - | 8 | 10 omgange | 1:02:20 | 0,00 km/t | - min/km |
SWE CUP - Nationaldagsloppet | 03-10-2021 | 31 KM | 9 | 5 omgange | 3:48:52 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Hagströmska CX SWE-cup | 26-09-2021 | - | 2 | 9 omgange | 56:23,06 | 0,00 km/t | - min/km |
Hagströmska CX-pokalen | 25-09-2021 | - | 3 | 8 omgange | 52:04,78 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 29-08-2021 | 18 KM | 7 | 3:37:55 | 3:37:55 | 39,65 km/t | 1:30 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 28-08-2021 | 20 KM | 8 | 27:37,68 | 27:37,68 | 43,43 km/t | 1:22 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 28-08-2021 | - | 3 | 31 omgange | 47:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 27-08-2021 | 1,1 KM | 2 | 2:01,66 | 2:01,66 | 32,55 km/t | 1:50 min/km |
Kinnekulle Cyclassic | 15-08-2021 | 45 KM | 41 | 4 omgange | 4:19:13 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Kinnekulleloppet | 14-08-2021 | 29,5 KM | 14 | 5 omgange | 3:38:18 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
Sthlm-serien LVG - Scania Demobana | 10-08-2021 | 3 KM | 1 | 12 omgange | 50:49 | 42,49 km/t | 1:24 min/km |
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 2021 | 05-08-2021 | 32 KM | 20 | 42:20,82 | 42:20,82 | 45,34 km/t | 1:19 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 67,5 KM | 77 | 2:11:51 | 2:11:51 | 30,72 km/t | 1:57 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 186 KM | 11 | 4:35:29 | 4:35:28 | 40,51 km/t | 1:28 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 14 | 4:35,39 | 4:35,39 | 41,83 km/t | 1:26 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje - Skandisloppet | 20-06-2021 | 7,6 KM | 61 | 22 omgange | 3:55:32 | - | - |
HiQ Grand Prix | 06-06-2021 | 2,7 KM | 20 | 18 omgange | 1:09:20 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2021 | 05-06-2021 | 2,4 KM | 18 | 20 omgange | 1:01:27 | 46,86 km/t | 1:16 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 23-05-2021 | 148 KM | 33 | 3:48:22 | 3:48:21 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
Xamera Cup 4 - Kinnekulle | 15-05-2021 | 2,04 KM | 18 | 40 omgange | 2:18:37 | 35,32 km/t | 1:41 min/km |
Skandisloppet - Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 03-10-2020 | 7,6 KM | 6 | 15 omgange | 2:49:33 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 15-08-2020 | 2,4 KM | 12 | 13 omgange | 42:32 | 44,00 km/t | 1:21 min/km |
Stockholms Landsvägscup #1 - Tuvängen GP | 11-08-2020 | 0,8 KM | 5 | 34 omgange | 44:05 | 37,01 km/t | 1:37 min/km |
Postnord Training Challenge - Stockholm CF | 28-07-2020 | 2,4 KM | 4 | 17 omgange | 54:35 | 44,84 km/t | 1:20 min/km |
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 2020 | 25-07-2020 | 32 KM | 16 | 46:28,53 | 46:28,53 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Postnord Training Challenge - Stockholm CF | 21-07-2020 | 2,4 KM | 4 | 17 omgange | 53:12 | 46,01 km/t | 1:18 min/km |
Postnord Training Challenge - Stockholm CF | 14-07-2020 | 2,4 KM | 7 | 16 omgange | 50:56 | 45,23 km/t | 1:19 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk