Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 2:15:00 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:10:00 |
Dato | 17. april 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 90 km |
Distance (omgang) | 15 km |
Gennemsnit omgang | 22:30 40,00 km/t |
Hurtigste omgang | 20:51 43,16 km/t |
Langsomste omgang | 23:26 38,39 km/t |
Deltager (#922)
Linus Törnström | |
Jönköpings CK | |
Sverige | |
Mand, 16 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 20:51 | 43,16 km/t | 20:51 | 75 | 09:30:51 | |||
Omgang 2 | 23:26 | 38,39 km/t | 44:17 | 76 | 09:54:17 | |||
Omgang 3 | 23:21 | 38,52 km/t | 1:07:39 | 79 | 10:17:39 | |||
Omgang 4 | 22:47 | 39,49 km/t | 1:30:27 | 75 | 10:40:27 | |||
Omgang 5 | 22:56 | 39,22 km/t | 1:53:24 | 80 | 11:03:24 | |||
Omgang 6 | 21:36 | 41,66 km/t | 2:15:00 | 71 | 11:25:00 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Linus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 27-08-2023 | 18 KM | 4 | 6 omgange | 2:43:26 | 39,65 km/t | 1:30 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 26-08-2023 | 20 KM | 9 | 27:53,19 | 27:53,19 | 43,03 km/t | 1:23 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 26-08-2023 | - | 11 | 29 omgange | 44:38 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 25-08-2023 | 1,1 KM | 9 | 2:06,84 | 2:06,84 | 31,22 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 48 | 7 omgange | 2:44:32 | 39,82 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 56 | 9 omgange | 2:38:56 | 42,13 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 65 | 10 omgange | 1:03:53 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 51 | 14:23 | 14:23 | 44,20 km/t | 1:21 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 15-07-2023 | 14 KM | 18 | 18:36,30 | 18:36,30 | 45,15 km/t | 1:19 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 14-07-2023 | 2,3 KM | 33 | 19 omgange | 1:03:43 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 13-07-2023 | 18,8 KM | 52 | 7 omgange | 1:16:28 | 103,24 km/t | 0:34 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 12-07-2023 | 31,2 KM | 19 | 4 omgange | 2:55:42 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 11-07-2023 | 31,2 KM | 47 | 3 omgange | 2:08:29 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 10-07-2023 | 3,2 KM | 29 | 5:02,02 | 5:02,02 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Skandisloppet Landsväg Linje | 24-06-2023 | 7,7 KM | 14 | 15 omgange | 2:49:27 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 22-06-2023 | 31 KM | 8 | 41:59,60 | 41:59,60 | 44,29 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 63 | 8:26:52 | 8:26:52 | 15,55 km/t | 3:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 64 | 8 omgange | 3:22:09 | 38,47 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 32 | 17:04,06 | 17:01,97 | 45,09 km/t | 1:19 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 62 | 14 omgange | 40:46 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 64 | 4 omgange | 1:48:57 | 42,51 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2023 | 14-05-2023 | 60 KM | 20 | 2 omgange | 2:54:29 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
SWE Cup - Giro Himledalen Tempo 2023 | 13-05-2023 | 28,2 KM | 6 | 39:28,24 | 39:28,24 | 42,87 km/t | 1:23 min/km |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 01-05-2023 | 11 KM | 1 | 9 omgange | 2:26:34 | 40,53 km/t | 1:28 min/km |
#2 Skåne 3-dagars Lars RP Kriterium | 30-04-2023 | 4,3 KM | 2 | 12 omgange | 1:18:33 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
#1 Skåne 3-dagars Lyngbyloppet | 29-04-2023 | 11,2 KM | 3 | 8 omgange | 2:06:53 | 42,37 km/t | 1:24 min/km |
Götene GP | 23-04-2023 | - | 4 | 27 omgange | 49:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 22-04-2023 | 13,2 KM | 23 | 7 omgange | 2:34:21 | 35,92 km/t | 1:40 min/km |
Östgötaloppet 2023 | 16-04-2023 | 82 KM | 11 | 8 omgange | 1:32:06 | 427,32 km/t | 0:08 min/km |
Östgötatempot 2023 | 15-04-2023 | 15 KM | 3 | 20:20,18 | 20:20,18 | 44,26 km/t | 1:21 min/km |
Anundsloppet 2022 | 11-09-2022 | 3,8 KM | 7 | 15 omgange | 1:46:05 | 32,24 km/t | 1:51 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 28-08-2022 | 18 KM | 1 | 5 omgange | 2:21:47 | 38,08 km/t | 1:34 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 27-08-2022 | 20 KM | 7 | 28:44,11 | 28:44,11 | 41,76 km/t | 1:26 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 27-08-2022 | - | 16 | 21 omgange | 34:18 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 26-08-2022 | 1,1 KM | 10 | 2:09,28 | 2:09,28 | 30,63 km/t | 1:57 min/km |
Melleruds Handel-GP 2022 | 20-08-2022 | 1,6 KM | 8 | 23 omgange | 51:07 | 43,19 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 68 | 9 omgange | 3:07:46 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 79 | 10 omgange | 1:07:29 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 74 | 15:18 | 15:18 | 41,55 km/t | 1:26 min/km |
Lars RP Kriterium | 24-07-2022 | 4,3 KM | 16 | 12 omgange | 1:17:06 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 23-07-2022 | 11 KM | 21 | 9 omgange | 2:22:15 | 41,76 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 16-07-2022 | 14 KM | 28 | 19:49,23 | 19:49,23 | 42,38 km/t | 1:24 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 15-07-2022 | 2,3 KM | 32 | 19 omgange | 1:06:10 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 14-07-2022 | 31 KM | 22 | 4 omgange | 3:09:15 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 13-07-2022 | 7,5 KM | 27 | 7 omgange | 1:18:45 | 40,00 km/t | 1:30 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 12-07-2022 | 31 KM | 33 | 4 omgange | 3:09:02 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 11-07-2022 | 3,2 KM | 36 | 5:13,54 | 5:13,54 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Linje | 25-06-2022 | 9,3 KM | 19 | 6 omgange | 1:31:14 | - | - |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Tempo | 23-06-2022 | 31 KM | 7 | 43:06,81 | 43:06,81 | 43,14 km/t | 1:23 min/km |
Falkenloppet 2022 | 05-06-2022 | 10 KM | 4 | 7 omgange | 1:44:35 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 8 | 6 omgange | 2:32:16 | 42,55 km/t | 1:24 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2022 | 01-05-2022 | 60 KM | 25 | 3:07:49 | 3:07:45 | 19,17 km/t | 3:07 min/km |
Giro Himledalen Tempo | 30-04-2022 | 28,2 KM | 6 | 41:09,05 | 41:09,05 | 41,12 km/t | 1:27 min/km |
Kinnekulleloppet | 23-04-2022 | 29,5 KM | 22 | 4 omgange | 3:16:09 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 52 | 6 omgange | 2:32:37 | 42,22 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 65 | 5 omgange | 3:00:14 | 35,62 km/t | 1:41 min/km |
Östgötaloppet 2021 | 26-09-2021 | 6,5 KM | 2 | 8 omgange | 1:25:07 | 36,65 km/t | 1:38 min/km |
Östgötatempot 2021 | 25-09-2021 | 15 KM | 1 | 21:27,54 | 21:27,54 | 41,94 km/t | 1:25 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 4 | 29-08-2021 | 18 KM | 6 | 2:01:09 | 2:01:09 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 3 | 28-08-2021 | 15 KM | 9 | 06,61 | 06,61 | 8162,03 km/t | 0:00 min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 28-08-2021 | - | 10 | 18 omgange | 32:13 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 27-08-2021 | 1,1 KM | 6 | 2:22,42 | 2:22,42 | 27,81 km/t | 2:09 min/km |
Götenetempot | 15-08-2021 | 15 KM | 4 | 23:24,42 | 23:24,42 | 38,45 km/t | 1:33 min/km |
Kinnekulleloppet | 14-08-2021 | 29,5 KM | 5 | 2 omgange | 1:40:48 | 35,12 km/t | 1:42 min/km |
Svenska Mästerskapen Landsväg - Tempo 2021 | 06-08-2021 | 16 KM | 4 | 23:29,25 | 23:29,25 | 40,87 km/t | 1:28 min/km |
Lars RP Kriterium | 25-07-2021 | 4,3 KM | 3 | 8 omgange | 55:59 | 36,86 km/t | 1:37 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 24-07-2021 | 11 KM | 6 | 7 omgange | 2:02:09 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg Kortdistans - GP Halland | 03-07-2021 | 2,8 KM | 6 | 11 omgange | 48:02 | 38,46 km/t | 1:33 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 22 | 5 omgange | 1:39:20,86 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
SCF Svenska Mästerskapen Landsväg - Linje Ungdom och Master | 13-06-2021 | 7,6 KM | 1 | 8 omgange | 1:35:51 | 38,05 km/t | 1:34 min/km |
HiQ Grand Prix | 06-06-2021 | 2,8 KM | 4 | 12 omgange | 52:27 | 38,43 km/t | 1:33 min/km |
Arlanda Testtrack Race 2021 | 05-06-2021 | 2,4 KM | 2 | 10 omgange | 34:23 | 41,88 km/t | 1:25 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje | 23-05-2021 | 55 KM | 4 | 1:31:24 | 1:31:24 | 36,11 km/t | 1:39 min/km |
Xamera Cup 4 - Kinnekulle | 15-05-2021 | 2,04 KM | 6 | 13 omgange | 44:02 | 36,13 km/t | 1:39 min/km |
Östgötaloppet 2020 | 27-09-2020 | 52 KM | 7 | 8 omgange | 1:24:37 | 294,94 km/t | 0:12 min/km |
Östgötatempot 2020 | 26-09-2020 | 15 KM | 7 | 22:22,56 | 22:22,56 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
Kinnekulle Cyclassic GP | 06-09-2020 | 1,2 KM | 8 | 18 omgange | 36:19 | - | - |
Kinnekulleloppet Tempo | 05-09-2020 | 16 KM | 7 | 29:18,19 | 29:18,19 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Svanesunds Grand Prix | 29-08-2020 | 1,1 KM | 7 | 25 omgange | 43:06 | 38,27 km/t | 1:34 min/km |
Svenska Mästerskap Landsväg Linje 2020 | 15-08-2020 | 2,4 KM | 15 | 25 omgange | 1:29:43 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Svenska mästerskapen Tempo Landsväg 2020 | 25-07-2020 | 16 KM | 14 | 25:04,08 | 25:04,08 | 38,30 km/t | 1:34 min/km |
Distriktsmästerskap LVG Tempo, Västergötlands CF | 07-07-2020 | 17 KM | 2 | 27:52,02 | 27:52,02 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk