Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 1:14:13 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:15:00 |
Dato | 16. april 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 39,3 km |
Distance (omgang) | 13,1 km |
Gennemsnit omgang | 24:44 31,77 km/t |
Hurtigste omgang | 23:06 34,00 km/t |
Langsomste omgang | 26:25 29,75 km/t |
Deltager (#8)
Marcus Halle | |
Odder Cykel Klub | |
Danmark | |
Mand, 13 år (15 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 23:06 | 34,00 km/t | 23:06 | 23 | 09:38:06 | |||
Omgang 2 | 24:41 | 31,82 km/t | 47:48 | 19 | 10:02:48 | |||
Omgang 3 | 26:25 | 29,75 km/t | 1:14:13 | 17 | 10:29:13 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Marcus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 8 | 4 omgange | 53:23 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 1 | 3 omgange | 50:44 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 1 | 2 omgange | 1:21:40 | 37,17 km/t | 1:36 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 6 KM | 4 | 6 omgange | 1:00:03 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 2 | 2 omgange | 1:09:29 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:08:52 | 37,64 km/t | 1:35 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 10 KM | 1 | 3 omgange | 44:53 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 6 | 4 omgange | 1:18:47 | 36,55 km/t | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 7 | 3 omgange | 1:02:40 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 3 | 2 omgange | 1:05:03 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 20 | 3 omgange | 1:24:16 | 34,60 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 43,8 KM | 6 | 4:22:05 | 4:22:05 | 10,03 km/t | 5:59 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 5 | 3 omgange | 1:15:46 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 10 | 19:19,64 | 19:17,95 | 24,87 km/t | 2:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 10 | 7 omgange | 17:38 | 40,46 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 21 | 2 omgange | 1:05:10 | 35,53 km/t | 1:41 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 7,6 KM | 2 | 4 omgange | 52:17 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 11 | 5 omgange | 1:25:09 | 32,34 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 9 | 5 omgange | 1:03:48 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 7 | 35:47 | 35:47 | 61,46 km/t | 0:58 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 18 | 1 omgange | 7:12 | 22,46 km/t | 2:40 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 11 KM | 5 | 3 omgange | 55:13 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 3 | 3 omgange | 1:04:50,27 | 36,92 km/t | 1:37 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 7 | 21:29,23 | 21:29,23 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 15 | 7 omgange | 1:11:45 | 32,19 km/t | 1:51 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 16 | 6 omgange | 51:04 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 9 | 5 omgange | 1:00:04,13 | 36,46 km/t | 1:38 min/km |
DM HOLD DCU 2022 - Hvidovre CK | 01-10-2022 | 23 KM | 6 | 36:09 | 36:09 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 12 | 3 omgange | 51:46 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 11 | 2 omgange | 1:39:16 | 30,58 km/t | 1:57 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 7 | 1 omgange | 18:57 | 35,63 km/t | 1:41 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 14 | 3 omgange | 1:15:50,30 | 36,55 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 19 | 21:30,04 | 21:30,04 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 15 | 2 omgange | 1:13:23 | 30,91 km/t | 1:56 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 16 | 4 omgange | 1:27:07 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 18 | 3 omgange | 1:07:00 | 32,77 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 15 | 4 omgange | 1:31:43 | 30,61 km/t | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 39 | 3 omgange | 1:47:51 | 27,04 km/t | 2:13 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 22 | 3 omgange | 1:25:37 | 33,01 km/t | 1:49 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 34 | 22:04,37 | 22:04,37 | 33,71 km/t | 1:46 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 41 | 7 omgange | 25:58 | 27,50 km/t | 2:10 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 7,6 KM | 5 | 4 omgange | 54:18 | 33,58 km/t | 1:47 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 9 | 7 omgange | 1:15:46 | 32,15 km/t | 1:51 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 11 | 3 omgange | 1:23:26 | 31,07 km/t | 1:55 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 7,5 KM | 5 | 5 omgange | 1:06:23 | 33,89 km/t | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 24 | 7 omgange | 1:09:59 | 33,01 km/t | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 18 | 6 omgange | 54:19 | 33,14 km/t | 1:48 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 18 | 2 omgange | 1:29:23 | 30,88 km/t | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 2 | 5 omgange | 57:03 | 28,92 km/t | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 4 | 4 omgange | 38:26 | 31,22 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 5 | 25:32 | 25:32 | 30,53 km/t | 1:57 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 2 | 1 omgange | 45:42 | 33,22 km/t | 1:48 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 3 | 2 omgange | 50:36 | 32,15 km/t | 1:51 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 4 | 23:48,91 | 23:48,91 | 34,52 km/t | 1:44 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 4 | 2 omgange | 41:45 | 31,62 km/t | 1:53 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 2 | 3 omgange | 45:21 | 30,15 km/t | 1:59 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 7 | 3 omgange | 50:06 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 8 | 15:24,50 | 15:24,50 | 34,93 km/t | 1:43 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 7,5 KM | 2 | 4 omgange | 57:13 | 31,46 km/t | 1:54 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 4 | 4 omgange | 57:29 | 30,27 km/t | 1:58 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 3 | 1 omgange | 21:08 | 31,97 km/t | 1:52 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 3 | 4 omgange | 40:27,47 | 30,85 km/t | 1:56 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 4 | 6:10,41 | 6:10,41 | 50,54 km/t | 1:11 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 13 | 1 omgange | 47:37 | 27,21 km/t | 2:12 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 10 | 3 omgange | 56:31 | 27,07 km/t | 2:12 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 3 | 1 omgange | 44:21 | 31,12 km/t | 1:55 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 4 | 3 omgange | 57:44,21 | 28,37 km/t | 2:06 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 4 | 2 omgange | 27:36,74 | 31,72 km/t | 1:53 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 7 | 16 omgange | 23:44 | 40,43 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 11 | 3 omgange | 49:20 | 27,72 km/t | 2:09 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 7 | 3 omgange | 47:48 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 16 | 2 omgange | 41:32 | 30,33 km/t | 1:58 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 10 | 2 omgange | 53:05 | 30,65 km/t | 1:57 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 9 | 17:24 | 17:24 | 33,79 km/t | 1:46 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 13 | 2 omgange | 59:36 | 28,99 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 16 | 2 omgange | 1:06:17 | 28,24 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 14 | 0:00 | 2:56:08 | 5,31 km/t | 11:17 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 14 | 2 omgange | 49:43 | 29,92 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 11 | 6 omgange | 50:31 | 29,93 km/t | 2:00 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 11 | 9:37 | 9:37 | 33,05 km/t | 1:48 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 3 | 2 omgange | 34:18 | 30,08 km/t | 1:59 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 1 | 1 omgange | 19:43 | 31,95 km/t | 1:52 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 2 | 2 omgange | 22:09 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 1 | 1 omgange | 55:22 | 27,41 km/t | 2:11 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 3 | 3 omgange | 32:34 | 29,29 km/t | 2:02 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 5 | 20:01,35 | 20:01,35 | 29,97 km/t | 2:00 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,1 KM | 7 | 4 omgange | 31:26 | 31,30 km/t | 1:55 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 1 | 2 omgange | 28:18 | 31,37 km/t | 1:54 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 2 | 2 omgange | 34:41 | 26,63 km/t | 2:15 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 5,7 KM | 2 | 3 omgange | 33:09 | 30,94 km/t | 1:56 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 2 | 2 omgange | 34:51 | 30,98 km/t | 1:56 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 5 | 1 omgange | 24:08 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 5 | 1 omgange | 30:17 | 28,32 km/t | 2:07 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 6,4 KM | 4 | 2 omgange | 27:53 | 27,54 km/t | 2:10 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 7 | 2 omgange | 44:04 | 20,42 km/t | 2:56 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 4 | 3 omgange | 23:32 | 29,05 km/t | 2:03 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 15,6 KM | 4 | 1 omgange | 54:51 | 17,06 km/t | 3:30 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 2 | 1 omgange | 28:48 | 29,36 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 2 | 3 omgange | 36:18 | 27,27 km/t | 2:12 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 1 | 2 omgange | 30:37 | 28,25 km/t | 2:07 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: kurt61brandi@gmail.com